Laureate

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Salut,
    Sunt super nou pe acest site,am o dacie break 1410...dar in curind voi avea un Logan Diesel.
    As vrea sa va intreb care sunt cele 6 functii ale computerului de bord, si daca este de real folos acesta.Nu stiu la ce versiune sa optez ..ABS+ sau Laureat...!
    Multumesc....si in curind sper sa va spun si parerile mele...caci pina acum doar am citit...
    passion 1.5 DCi

    Comment


    • #77
      livas, bine-ai venit! eu ti-as sugera sa-ti iei masina cu abs si clima, indiferent de motorizare. o sa vezi la vara diferenta intre 1310 si logan cu clima.
      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

      Comment


      • #78
        logan kissfm are si abs
        ym! dorinu2005@yahoo.com
        BARBATII ADEVARATI PREFERA 1.5 DCI

        Comment


        • #79
          Originally posted by livas View Post
          As vrea sa va intreb care sunt cele 6 functii ale computerului de bord
          Functiile sunt urmatoarele:
          • kilometraj general
          • kilometraj partial
          • carburant utilizat
          • consum mediu
          • autonomie estimatã
          • distantã parcursã
          • vitezã medie
          Cel mai nou proiect auto din România!
          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

          Comment


          • #80
            clima sa inteleg ca inseamna aerul conditionat.?
            passion 1.5 DCi

            Comment


            • #81
              dap :d aer conditionat e clima ;) . io zic ca abs + AC sa ocupe primul loc in alegerea unei masini . io cand am luat-o pe asta exista nuami ambitionul cu abs si nu prea aveam banishori . da in schimb mi-am luat una cu de toate
              sigpic

              Comment


              • #82
                Eu am LGN Laureat GPL. In oferta scria ca am stopuri tip cristal. ce inseamna asta si care e diferenta fata de cele normale?

                Comment


                • #83
                  de la inceput am vrut un laureate dar nu mi lam permis acom dupa 3 ani cred ca am reusit sa imi ating visul luand unul
                  sigpic Alexandria

                  Comment


                  • #84
                    Originally posted by band206 View Post
                    Eu am LGN Laureat GPL. In oferta scria ca am stopuri tip cristal. ce inseamna asta si care e diferenta fata de cele normale?
                    stopurile tip cristal sunt cele care au semnalizatorul alb . de fapt cu care sunt echipate a doua colectie logan ( cea si cu buton la portbagaj )
                    sigpic

                    Comment


                    • #85
                      @band206: Inseamna ca are platicul de la semnalizare alb, nu galben ca celelalte dinainte de septembrie 2006.
                      Cel mai nou proiect auto din România!
                      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                      Comment


                      • #86
                        salut!
                        lamuriti-ma si pe mine cu urmatorul aspect:
                        eu am inteles ca schimbarile:Buton deschidere portbagaj;
                        Nou schimbător de viteze;
                        Stopuri spate de tip cristal; radio CD; portbagaj cu eleron încorporat;
                        spaţiu depozitare la baza consolei; au survenit din iunie 2006.
                        am comandat un laureate 1.4 si spre surprinderea mea am auzit ca va avea radiocasetofon. am sunat la VC si mi-a spus ca laureate cu radio CD a inceput sa se fabrice din data de 13.02.2008.
                        sa inteleg ca asta e singurul minus si ca beneficiez de celelalte imbunatatiri? ca sunt oarecum nedumerit si in dealer nu prea am incredere.
                        va multumesc mult si astept raspunsul cu nerabdare la aceasta "problema" a mea.

                        Comment


                        • #87
                          Nope, schimbarile au fost in septembrie 2006...Atunci cand a fost lansat prestige-ul. Eu am masina din iunie 2006 si e la fel ca primele din 2004.
                          dupa cum scrie aici, ai tot ce-ai zis tu, mai putin cd-player-ul (care se schimba f usor cu unul din supermarketuri...)
                          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                          Comment


                          • #88
                            @cristi212men: Pe Laureate au bagat de curand Radio CD, de la sfarsitul anului trecut daca nu ma insel.
                            Cel mai nou proiect auto din România!
                            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                            Comment


                            • #89
                              Eu pe laureate plus am cd
                              sigpic Alexandria

                              Comment


                              • #90
                                Am si eu intrebare.Deci nu stiu ce masina am
                                M-am uitat pe la usi pe acolo scrie Ambition , dar cred ca e laureate , am asa pe ea :
                                Ogliniz electrice,inchidere centralizata ,abs , aer conditionat reglare scaun pe inaltime reglare centura siguranta radio cd 4 boxe lumina portbagaj , lumina torpedou , computer bord jenti 3 tetiere spate
                                deci e ... ? E ambitoin cum scrie acolo pe ea ?
                                Bart: I am through with working. Working is for chumps.
                                Homer: Son, I'm proud of you! I was twice your age when I figured that out.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google