Laureate

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ai de ales intre cei de la dealer sau cei din magazine. Eu as zice prima varianta, ca sa fie montati si de ei.
    Cel mai nou proiect auto din România!
    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

    Comment


    • Vreau sa imi pun 2 cauciucuri p fata dar sunt p 195, le pun tot p jantele de tabla si sunt tot 65R15 dar as vrea sa stiu daca imi atinge la viraj??
      Logan Prestige 1.6, SunTek Tints, Pilot exhaust, White Rims sigpic

      Comment


      • Originally posted by mihai.gigi View Post
        S-ar putea sa fie defect .nu stiu cum l-as putea repara, alt fel decat la service...
        nu cred eu am ambition la inceput era in regula apoi dintr-o data nu mai facea nimic si rotita se invartea faorte usor. m-am dus in service si l-am rezolvat pe garantie. parca factura totala piese si manopera a fost undeva pe al 650 lei.

        Comment


        • Originally posted by andrei View Post
          Ai de ales intre cei de la dealer sau cei din magazine. Eu as zice prima varianta, ca sa fie montati si de ei.
          andrei ce-i de la dealer is aceeiasi senzori ca si ce gasesti prin magazine,nu de alta dar la dealerul din oras de la noi asa is,is identici cu ce gasesti prin magazine,dar la un pret mult mai mare(ca deh..doar ii iei de la reprezentata si in plus ca ii iei de la ei sau din magazin tot te pune sa platesti montajul)
          De ex:aveau reprezentanta de la noi o lista de preturi cu tot felu de chesti pe ea si preturile care erau la produs + montaj,si am vaz acolo pe lista Alarma Thor(calitate superioara ) ),la pretul de 150RON alarma + 90 RON montajul!Eu zic ca alarma de aia gasesti si in METRO la 90 de lei numa!
          sigpic

          Comment


          • Da, dar in banii aia ai inclus si montajul, nu de alta, dar nu se pricepe oricine sa ii monteze.
            Cel mai nou proiect auto din România!
            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

            Comment


            • Nu deci cel putin aicea la noi iti ia bani separat pentru montaj,sa-ti mai dau un exemplu,o cotiera originala 220RON + 30 RON montajul care e separat!
              si asa ca o idee,sa vezi cat de buni is mesteri de la dacia,mi sa ars nu demult becul la ceata,am reusit sa fac rost de el de pe forum de aicea (mersi silviu)si ma-m dus cu el la reprezentanta sa mil puna(pana acuma nu am mai vaz un bec de ceata,eu credeam ca e simplu un bec,dar vine cu tot cu ceva suport pe el si cu mufa)si intreb pe ingineru de acolo,daca asta ii becu de ceata de la logan,si imi zice ala spre surprinderea mea "CA NU STIU,PROBABIL" am ramas masca!!!:|
              sigpic

              Comment


              • Ma rog, pe la noi nu e asa. La unele service-uri nu se plateste montajul separat si chiar sunt mecanici buni.
                Cel mai nou proiect auto din România!
                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                Comment


                • Am fost ieri la IPSO si m-au cam dezarmat cu tariful de montare (250 RON) cat despre a-i monta eu, au fost fermi in a-mi spune ca pierd garantia...asa ca voi astepta cel mai probabil pana in noiembrie, cand masina iese din grantie si voi face montarea cu mana mea (avand in vedere ca nu am probleme in montari de electrice si electronice). Ramane sa studiez sa vad care model a dat rezultatele optime.

                  Comment


                  • Daca te pricepi, monteaza-i tu. Ei au zis ca pierzi garantia doar ca sa isi faca vanzare, stai linistit. Nu a pierdut nimeni pana acum garantia pe motive din astea.
                    Cel mai nou proiect auto din România!
                    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                    Comment


                    • Cam vreo 5 mil si ceva parca e in reprezentanta sezori de parcare cu montaj cu tot,totusi mi se pare mult,am gasit pe net ceva mai ieftin cu camera ce merge si pe timp de noapte si vizualizare in oglinda bla bla bla cam la jumate de pret
                      sigpic

                      Comment


                      • Am avut dacia 1310 din 2003 pe Gpl, acum am laureate 1.4
                        ma asteptam sa fie mai sprintena masina(loganul) in comparatie cu dacia 1310 alimentata chiar si pe gpl la prima impresie mi se pare chiar mai "lesinata". inca e in rodaj are doar 900km. sa sper ca dupa terminarea rodajului se va schimba ceva in bine ?
                        nu am ambitii de mare sofer dar totusi urmand si o logica elementara 48cp<75cp la condus o simt exact pe dos.

                        Comment


                        • Da dar e si o diferenta de kile... oricum dupa rodaj se mai lasa , si parerea mea ca motoarele astea(cel putin al meu) trebuie turate ceva mai mult decat daciile vechi , poate doar mi-se pare

                          sigpic

                          Comment


                          • Sonykel tu ai o greutate si drept urmare trebuie sa turezi mulllt mai muult fata de restu
                            sigpic

                            Comment


                            • Motorul isi mai da drumul dupa 3.000-4.000 km.
                              Cel mai nou proiect auto din România!
                              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                              Comment


                              • Mie dupa 6000 cam sia dat drumu mindru posesor de dCi
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google