Deschidere/Inchidere Usi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Deschidere/Inchidere Usi

    Am o nelamurire care ma roade de ceva timp.
    Sper ca nu s-a mai discutat pe tema asta , si daca sa discutat imi cer scuze.

    Voua vi se deschid toate usile cand deschideti usa de la sofer fizic si nu prin butonul de pe cheie ? Cel putin la loganul meu nu ... insa din cate stiu eu la restu masinilor cu inchidere centralizata se inchid/deschid toate usile(inclusiv portbagaju) cand se deschide o usa cu cheia.

    Se poate seta din Cb sau la logan nu se poate asa ceva?
    Mersi!

  • #2
    cand deschizi masina cu cheia nu se deschide decat usa respectiva, nu toate usile. se deschid toate usile numai din telecomanda. nu stiu de ce, dar asa este, eu am tot laureate. numai bine
    sigpic

    Comment


    • #3
      Salut.
      Nu se deschid toate(doar la ambiance,prima varianta,cea fara inchidere pe telecomanda)
      Dar am inteles ca se poate adapta si la cele cu telecomanda,cind o deschizi sa se deschida toate usile.(am citit parca pe forum,nu mai stiu unde)
      Numai bine.
      Un Logan----YNG-----
      Numai bine.

      Comment


      • #4
        Și eu mi-am pus întrebarea asta la un moment dat, tot un laureate am și tot așa când deschid cu cheia se deschide numai ușa respectivă. Stimă!

        Comment


        • #5
          aceeasi poveste si la mine. problema cred ca este de la actuatorul de la usa soferului, nu trimite impuls si celorlalte actuatoare. poate schimbarea acestuia va rezolva problema.
          Nu-i bai...

          Comment


          • #6
            Este nevoie de un microintrerupator in yala de la usa care sa trimita comanda de minus in UCH pentru inchidere sau deschidere.

            Comment


            • #7
              la mine la preferance la fel..se deschide numai usa in care invart cheia..dar se deschide manual...in sensul ca nu se ridica butonul din actuator...ci efectiv manual..ca la dacia veche. Nu vad cum ai putea sa faci sa se deschida toate usile cand invarti cheia. (exceptie ambiance,,,)
              Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

              Comment


              • #8
                Originally posted by mumus View Post
                la mine la preferance la fel..se deschide numai usa in care invart cheia..dar se deschide manual...in sensul ca nu se ridica butonul din actuator...ci efectiv manual..ca la dacia veche. Nu vad cum ai putea sa faci sa se deschida toate usile cand invarti cheia. (exceptie ambiance,,,)
                Si la mine tot asa se deschide cu cheia de afara (doar mecanic sare cuiul si deblocheaza usa respectiva, celelalte usi raman inchise).
                Solutia am dat-o mai sus.
                Sarbatori Fericite tuturor!

                Comment


                • #9
                  la versiunile cu telecomanda trebuie schimbat acuatorul din usa soferului pentru a comanda si celelalte usi.Trebuie montat unul cu 5 fire,in locul celui cu 3 fire.
                  CT-97-VIPsigpic

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by lau View Post
                    Este nevoie de un microintrerupator in yala de la usa care sa trimita comanda de minus in UCH pentru inchidere sau deschidere.
                    Multumesc lau ! si celorlati pt sfaturi

                    Sarbatori Fericite tuturor !

                    Comment


                    • #11
                      Da si eu am observat ca la deschiderea mechanica , se deschide doar usa in cauza .
                      sigpic #

                      Comment


                      • #12
                        acelasi lucru se intampla si la mine. am vazut ceva interesant la un prieten cu un astra h: daca usile sunt blocate, iar soferul deblocheaza usa lui ca sa coboare, si celelalte usi se deblocheaza automat. in schimb, daca un pasager vrea sa deschida usa lui, nu se poate. am observat ca la logan se poate deschide orice usa, chiar daca soferul a blocat usile.
                        Stock is boring...
                        My ride: http://www.loganclub.ro/forum/b_20_riw-t35953.html

                        Comment


                        • #13
                          mihai.85: nu-i adevarat. Daca usile sunt blocate, se pot deschide pe dinauntru doar cele din fata, restu raman inchise. Cel putin la Kiss-ul meu asa este.

                          Comment


                          • #14
                            DaniD, ai dreptate
                            Stock is boring...
                            My ride: http://www.loganclub.ro/forum/b_20_riw-t35953.html

                            Comment


                            • #15
                              asa e si la ambition.se deschid doar cele de pe fata.
                              Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google