Vopsea

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Vopsea

    Salut. Avem si noi un Laureate gris platine in varsta de un an si este plin cu zgarieturi. Am platit 1135 de lei pentru o vopsea metalizata si nu este rezistenta deloc. La voi se zgarie la fel de usor? Sa ma duc la service? Exista vreo sansa sa faca ceva cu ea fiind in garantie?

    Mentin ca o tinem in garaj si avem grija de ea... dar zgarieturile tot apar :S
    Last edited by Zsolti; 13 July 2010, 11:04.

  • #2
    nu cred ca-ti fac pe garantie. nu are treaba. ea are garantie la tabla(rugina) atat. sunt creioane corectoare( nu cele de pe teleshopping ) poate rezolvi ceva. la mine e mai nasol , am culoare verde cameleon si se vede orice. trebuie sa te abisnuiesti
    " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

    Comment


    • #3
      daca stergi cu carpa praful de pe ea e ca si cum ai da cu smirghel

      Comment


      • #4
        Giu, inainte sa dai cu paru, ar trebui sa intrebi.
        Eu te rog sa pui ceva poze. Exista posibilitatea sa fii tu prea pretentios sau sa fie intr-adevar o problema. Chiar sunt curios sa vad 2 3 poze.
        sigpic

        Comment


        • #5
          omul zice ca e plina de zgarieturi. Pai masina nu se zgarie singura stand asa la soare.
          Poate ai vreo matza prin garaj, soricei ...
          Pune poze ca sa ne dam cu parerea si sa nu mai dau eu cu parul

          Comment


          • #6
            N-o curat cu carpa. Nu am spus ca se zgarie singur, se zgarie foarte usor. Am mai avut masini metalizate dar nici una nu se zgaria asa de usor.

            PS: Zgarieturi ca astea se gasesc pe mai multe parti ale masinii..
            Poze:
            Attached Files
            Last edited by Zsolti; 13 July 2010, 23:27.

            Comment


            • #7
              astea ies la polish.

              Comment


              • #8
                Daca se simt la mana nu ies.

                Ies doar daca sunt superficiale.

                Desi din ce vad in poze nu cred ca ies dar merita incercat.
                sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

                Comment


                • #9
                  am aceeasi culoare, s-au adunat si la mine zgarieturi de genul asta dar parca nu asa de pronuntate ca la tine. In special pe langa manerele portierelor (de la cheile care se ating) si praguri. Se mai atinge o haina, o sacosa, si asa se aduna dungulite de genul ala. Asta in cazul meu. Nu mai spun de copchiii de la bloc care se tot freaca pe langa masina.

                  Comment


                  • #10
                    Vopseaua

                    Originally posted by zsolti View Post
                    salut. Avem si noi un laureate gris platine in varsta de un an si este plin cu zgarieturi. Am platit 1135 de lei pentru o vopsea metalizata si nu este rezistenta deloc. La voi se zgarie la fel de usor? Sa ma duc la service? Exista vreo sansa sa faca ceva cu ea fiind in garantie?

                    Mentin ca o tinem in garaj si avem grija de ea... Dar zgarieturile tot apar :s
                    si eu am aceeasi problema,a mea este gri comete si la cea mai mica atingere apare zgarietura,stratul de vopsea este prea subtire,cu service-ul nu cred ca este o varianta decat in cazul in care ar fi vopsita in totalitate p.s:un tub de polish rezolva zgarieturile mai putin adanci (garantat)

                    Originally posted by andy_x3m View Post
                    Giu, inainte sa dai cu paru, ar trebui sa intrebi.
                    Eu te rog sa pui ceva poze. Exista posibilitatea sa fii tu prea pretentios sau sa fie intr-adevar o problema. Chiar sunt curios sa vad 2 3 poze.
                    Are dreptate,se zgarie ff usor....

                    Originally posted by qiu View Post
                    omul zice ca e plina de zgarieturi. Pai masina nu se zgarie singura stand asa la soare.
                    Poate ai vreo matza prin garaj, soricei ...
                    Pune poze ca sa ne dam cu parerea si sa nu mai dau eu cu parul
                    Problema este,nu cine sau cum se zgarie ci de ce se zgarie asa usor (am aceeasi problema)
                    Last edited by iulian_lll; 17 July 2010, 16:14. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • #11
                      Cel mai bun raspuns... revopsire integrakla daca ai casco si platesti o diferenta la service pentru un lac mai bun si mai gros ca sa se poata polisha de mai multe ori

                      Comment


                      • #12
                        si a a mea este la fel...a fost vopsita integral dar tot apar zgarieturi pe ea (gri platine)

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by costy123 View Post
                          Cel mai bun raspuns... revopsire integrakla daca ai casco si platesti o diferenta la service pentru un lac mai bun si mai gros ca sa se poata polisha de mai multe ori
                          am inteles eu bine? sa o vopsesti pe casco?

                          - si cand o sa isi faca continuitate la casco , cine ii da diferenta de majorare pentru ca si-a utilizat casco anterior?..
                          Last edited by reptila; 10 April 2012, 17:29.
                          sigpic
                          Experienta in asigurari de peste 5 ani.

                          Comment


                          • #14
                            Imi pare rau ca zic insa am vopsit o integral si e acelasi lucru . La fel de usor se poate zgaria . Trebuie sa fii mult mult prea atent tu ca posesor ca sa nu ai parte de asa ceva . Si in conditiile astea este foarte greu ..

                            Comment


                            • #15
                              la polish e posibil sa mai scapi de o parte de zgarieturi

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google