Probleme Puntea Fata

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Probleme Puntea Fata

    Sal,am shi eu probleme la puntea din fata a masinii,mai exact la viraje shi denivelari de aud niste zgomote ciudate.Cei de la service mi-au schimbat caseta de directie pe motiv k aceasta ar fi defectiunea dar dupa o saptamana a reaparut zgomotul.tin s mentionez k masina am luato fara bara stabilizatoare.Stie cineva un raspuns la toate astea?Multumesc.

  • #2
    Salut. Spune-mi si mie cam ce zgomote se aud la denivelari si cand iei virajele??? Si la mine se aud,dar nu stiu daca de la caseta. La mine se aud parca as bate in-tro tabla - cam vreo 5-6 batai - f repede
    House is in the house

    Comment


    • #3
      sa nu fie planetara....
      Nu-i bai...

      Comment


      • #4
        Planetara se aude mai mult in sarcina.
        sigpic

        Comment


        • #5
          Masina este cu servo directie?

          Comment


          • #6
            Daca este Laureate cum spune el in titlu are servo.
            sigpic

            Comment


            • #7
              Mda, scuze, nu am citit atent. Nici eu nu am avut bara stabilizatoare si dupa 26000 de km am schimbat bratul dreapta, pivotul era dus. Ma gandesc totusi ca s-au uitat si la asta...

              Comment


              • #8
                in sfarsit am rezolvat problema cu bataia la puntea fata,mi-au schimbat din nou caseta de directie si mi-au pus si bara stabilizatoare dupa ce m-am certat 2 luni cu aia de la vocea clientului shi i-am amenintat ca ii dau in judecata iar ei au cedat si au hotarat sa imi puna bara stabilizatoare fara sa platesc nimic.asa ca cei care nu au bara stabilizatoare la masina sa insiste la uzina si sa ii preseze ca pana la urma cedeaza.

                Originally posted by dominum View Post
                Salut. Spune-mi si mie cam ce zgomote se aud la denivelari si cand iei virajele??? Si la mine se aud,dar nu stiu daca de la caseta. La mine se aud parca as bate intr-o tabla - cam vreo 5-6 batai - f repede
                da la denivelari se auzea exact cum se aude si la tine,mie mi-au schimbat caseta de directie si i-am presat pe aia de la pitesti s imi puna bara stabilizatoare,iar acum nu mai am probleme cu masina.asa ca daca ai acleleasi probleme nu te lasa tinete de ei si te rezolva daca esti insistent,la mine a durat vreo 2 luni pana ce sa rezolvat problema.

                Nu mai scrie cu "sh" si "k" , te rog
                Last edited by darksid3; 27 September 2010, 16:43. Reason: Automerged Doublepost

                Comment

                Working...
                X
                Anulare DPF
                Politica de Securitate Google