O Conducta Umeda, Umflata, Cred Ca De La Freon, AC

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • O Conducta Umeda, Umflata, Cred Ca De La Freon, AC

    la motor, in fata, imediat dupa masca este o conducta formata di aluminiu si parti de cauciuc (furtun ). La capetele furtunului care sunt bagate in um fel de prezon de metal, am 2 umflaturi, ca galmele de la camerele de cauciuc cand fac galme, cauciucul furtunului a devenit foarte moale. Si e si umed, cred ca pierde freon pe acolo. Acel furtun se inlocuieste cu tot cu conducta aceea de aluminiu ??? Am si o poza facuta, nu stiu daca pot sa o postez. In poze sunt incercuite locurile cu probleme.
    Attached Files

  • #2
    Da se inlocuieste cu totul si nu e f ieftina.Eu am schimbat-o dar eram in garantie ca pierdusem tot freonul.Tarashenie mare la demontare initial vroiau sa mi dea bara jos.apoi intrun final au dat doar butoiasul de servo jos
    Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

    Comment


    • #3
      micutzu si eu am cam aceeasi problema ca geolog ,cam cat costa o conducta? sau se schimba doar partea din cauciuc?

      Comment


      • #4
        Nu,cu totul si spuneau la vremea respectiva 2006 ca vreo 2 3 mil.nu are cumva un cod acea conducta?vazut cat ar fi pretul uneia.
        Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

        Comment


        • #5
          Bai da ce titlu ti-ai ales,, conducta umeda ,umflata......bine ca nu-i la menopauza,,,Glumeam

          Important Moderator or Administrator NoteMa uit la posturile tale si cam pe toti ii iei la misto'
          Last edited by valeriuciprian; 16 August 2011, 22:08.

          Comment


          • #6
            Pretul conductei de ac

            Originally posted by MirCip View Post
            micutzu si eu am cam aceeasi problema ca geolog ,cam cat costa o conducta? sau se schimba doar partea din cauciuc?
            Mam interesat peste tot, o conducta ca cea groasa la care am eu probleme costa 580 lei, si in targ la vitan si sa-ti faca comanda si sa o iei de la service. Parerea mea este ca e mai bine sa ti o cumperi tu ca este posibil ca cei de la service sa ti puna una mai uzata si sa si-o opreasca ei pe cea comandata pt tine, cea noua. Sa te duci tu cu ea. Se schimba cu totul.

            Comment


            • #7
              Doua topicuri deschise pentru acelasi subiect. Si un topic dedicat acestui subiect.
              Ma repet: avem un topic ce contine niste informatii utile:
              Probleme Conducte AC (Suprapresiune, furtunuri deformate)
              Asa cum scria un coleg mai sus, este de schimbat conducta, insa trebuie gasita si cauza crearii suprapresiunii.
              Asadar, discutia se muta pe topicul indicat
              Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google