Ai mecanic,ai probleme..

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ai mecanic,ai probleme..

    SALUTARI PRIETENIAM FOST LA PRIMA REVIZIE(19000KM) CU LOGANUL MEU DE 1.2..AM DAT TELEFON INAINTE PT O MICA PROGRAMARE..AM INTREBAT DE COSTURI SI A ZIS UNDEVA LA 310 RON,,OK.HAI SA MA BAG AM ZIS..ACOLO LA SERVICE A APARUT O PROBLEMA ,FILTRU POLEN SI UN LITRU ANTIGEL PT COMPLETARE.OK!ZIC EU ..LA FINAL AM PLATIT 430,54RON ..ASTA E ZIC EU ..ASTA A FOST PE DATA DE 16 IULIE...ACUM PE DATA DE 22 IULIE ,TRAG O PRIVIRE LA FACTURA SI BAG DE SEAMA CA AU FACTURAT 5 LITRI ULEI...HOPAAAAAAAAADICA CU 39,5RON MAI MULT .INTREBAREA MEA ==CE E DE FACUT ACUM??SA SUN LA DACIA ASISTENTA ?SA MERG LA O.P.C.?SAU SA MERG LA SERVICE??MS MULT..

  • #2
    Nu mai scrie cu Caps On, nu mai fa abuz de emoticonuri!
    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

    Comment


    • #3
      sa casti ochii de-acu
      " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

      Comment


      • #4
        Nu ai ce sa faci, ce ulei era? daca era la bidon de 5L, era ceva normal sa factureze 5L, in masina intra 3L si ceva. La fiecare revizie pe care am facut-o la service cat era in garantie, au facturat 4L de ulei (elf) deoarece bidonu era de 4L si in masina intra 3,2L ... ce era sa fac? sa le cer banii inapoi pe 800ml ?
        Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

        Comment


        • #5
          La motorizarea de 1.2 16v, intra putin peste 4 litri (4.2 l parca). Deci eu cred ca au facturat bine. O sa ma uit maine pe factura sa vad cat au pus.

          Comment


          • #6
            Nu, dar sa-ti dea restul de ulei, ca doar tu l-ai platit.

            Comment


            • #7
              la motorul meu de 1,2 intra 4 litri..a venit mecanicul cu 4 bidoane de 1 litru,,prima intrebare a mea a fost"""cat ulei intra in motorul meu de 1,2 ..raspuns a fost=4 litri ,era de fata si doamna de la receptie..dacia oil plus premium 5w30,,am crezut ca o sa-mi bage 5w40.dar au zis ca merge si asta..am sa merg luni la service si sa vad ce fac..am platit 40 lei in plus si nu am uleiul in portbagaj.nu sunt chitros,dar nu suport sa ma fure cineva..plus ca am prieteni acolo si de fiecare data dau o cafea si o apa la toti baietii..de fiecare data cand merg asa fara motiv,in vizita sau cu alta masina a unui prieten..

              Comment


              • #8
                Tu nu ştii proverbul cu "Scapă-mă Doamne de prieteni, că de duşmani mă feresc eu" ?

                Comment


                • #9
                  Am fost azi la macanic .am vb cu el si a zis ca nu stie cum a fost acum o saptamana.Poate a scos 5 L de la magazie ,poate ca da, nu isi aduce aminte..a tot cautat pe acolo un litru de ulei a tot intrebat colegii dk au imprumut un litru de ulei sa scape de mine dar nu au avut ..A ramas sa trec peste 2 zile pe la el sa-mi dea litrul de ulei..(de la alt cascat)..Maine merg la O.P.C...ce sa fac.??!!asta se numeste furt,zic eu..(Dk era greseala de contabilitate ma trimitea la facturare,nu?)..Sau merg la director de service..Zcuze ca fac atata caz pt 40 lei,dar trebuie sa inceteze macanicii cu astfel de hotii ..

                  Comment


                  • #10
                    Atata iures pentru nici un litru de ulei :| Eu nu am luat niciodata diferenta aia acasa...

                    Comment


                    • #11
                      Toata chestia tine de principiu,daca dai tu uleiul ala de buna voie e altceva, mie nu-mi place ideea de a fi prostit in fata.De aia suntem unde suntem , ai vazut ca la hypermarket da si ultimul banut,de ce , petru ca patronii sunt straini (vesticii nu ailalti) , noi avem mentalitatea asta balcanica cu bacsis si toate mizeriile astea estice , am luat ce a fost mai rau de la altii.

                      Comment


                      • #12
                        Saluareeeee!!masinuta mea face in septembrie 1 an de zile si la cum ma misc cu ea face si 23000km...acum am peste 20000..eu merg foarte atent ,asa merg eu cu masina de servici si cu cea personala.Probleme intalnesc in parcari cand cei din lateral(stanga ,dreapta) deschid usa la maxim si imi trag mie cateo urma pe portiera..vreau sa spun ca am 4 lovituri pe toate cele 4 portiere din cauza asta ..in week am fost plecat la Alba Iulia si am tras masina undeva unde am cosiderat eu ca e destul loc tocmai din cauza asta ..sa nu fiu lovit(nu parcare in fata blocului).Vreau sa spun ca si acolo am gasit masina lovita..Ce sa fac..???totul e trecator si nimic nu e intamplator

                        Comment


                        • #13
                          cu uleiu ce-ai mai facut?

                          Comment


                          • #14
                            Asta m-a intrebat acum 10 minute un vecin..nu am facut nimic,a trebuit sa trec eu pe la mecanic la 2 zile dupa ce am fost,dar am lasat-o moale.Putea sa scoata banii din buzunar si era OK..Dar eu nu am uitat si dk intamplator ma vac cu el prin oras am sa vb cu el..Si inco o solutie :dk ma vad cu un fost coleg de liceu(care lucreaza acolo)transmit prin el sa imi dea banii si ca nu e frumos ce a facut..ma tot gandesc si la el ca e amarat si sa nu fie dat afara(amarat sunt si eu)..nu stiu ce sa mai zic si ce sa mai fac..2 barbati acum 2 saptamani au fost arestati preventiv pt ca au furat un pachet de tigari de la un cetatean..La mine cum se numeste ???

                            Comment


                            • #15
                              Furt cu acte se numeste, iutela de mana si nebagare de seama.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google