Garantie

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Garantie

    Salut. As dorii zilele astea sa achizitionez un logan laureat 1.4mpi si as dorii sa imi spuneti si mie ce piese se pot schimba in timpul garantiei, sau mai exact de ce beneficiez de pe urma acestei garantii. 10'thx
    House is in the house

  • #2
    Si eu sunt in aceiasi situatie, si m-ar interesa.
    ps. maine o sa merg la dealer si o sa solicit spre citire carnetul de garantie

    Multumesc.

    Comment


    • #3
      Oameni buni voi ce vreti de fapt ?

      Vreti sa stiti daca puteti schimba pe garantie anumite piese ?

      Sau ce. Ca nu am inteles nimic.
      sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

      Comment


      • #4
        Se schimba orice piesa cu defect de fabricatie in afara consumabilelor. Atentie ca la categoria consumabile intra si discurile de frana.
        Cel mai lent 1,6 8v

        Comment


        • #5
          Mai precis , discuri , placute , ulei , filtre , becuri . Nu sunt sigur daca si curele si anvelope . Altceva ? Trenul de rurale are 50000 km garantie .
          B -X X - DDF x 2

          :sofer1: :kissroadkill: :sofer5:

          Comment


          • #6
            Garantie inseamna orice defect ce afecteaza buna functionare a unui sistem, ce are ca drept cauza, un defect de fabricatie (acesta poate fi un defect de material sau de montaj). Orice alt defect aparut, nu face obiectul garantiei. De ex. daca te duci la service la 15.000 Km cu un amortizor curs, iar janta din dreptul respectivului amortizor, este varza (lovita, stramba), este clar ca nu este garantie. Nu este un defect de fabricatir, ci un defect cauzat de proasta utilizare a autovehiculului.

            Comment


            • #7
              @FLORIN77: Arata-mi si mie unde scrie asta, cu 50.000 km garantie la trenul de rulare. Si sa incetam totusi cu dezinformarea, ca unii oameni poate au nevoie de informatiile astea.
              Cel mai nou proiect auto din România!
              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

              Comment


              • #8
                Ok, multumesc pentru interventii, dar cred ca cel mai bine m-ar putea lamuri acel carnet de garantie, sau nu ?
                Maine imi fac drum spre dealer Dacia + Renault si vad ce si cum cu garantia


                ps. Skoda are in carnetul de garantii specificat 50K Km trenul de rulare (da ce cuprinde asta, habar nu am)

                Multumesc.

                Comment


                • #9
                  Normal ca te lamuresti mai bine asa. Ori cumperi unul (e in jur de 12 lei), ori ceri unul sa-l citesti. Si neaparat sa vezi o varianta cat mai noua.
                  Cel mai nou proiect auto din România!
                  Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by andrei View Post
                    @FLORIN77: Arata-mi si mie unde scrie asta, cu 50.000 km garantie la trenul de rulare. Si sa incetam totusi cu dezinformarea, ca unii oameni poate au nevoie de informatiile astea.

                    Daca am scris ce am citit pe alt topic este dezinformare ? Sau altfel , daca nu este real doar eu am dezinformat ? Ca pe celalalt topic unde s-a scris asta acum 1-2 zile nu am vazut sa SCRII ca a fost dezinformare . Daca privim din start tot ce citim pe forum ca .........inseamna ca nu mai credem nimic . Privim totul ca pe o minciuna . Si atunci cum ne mai ajutam intre noi ?

                    Daca nu e real ok , la Chevrolet este 50000 la tren, la Logan nu stiu sigur si de fapt nu-mi pasa daca e sau nu , al meu are 18000 in 2 ani asa ca ........ Daca nu e cu atat mai bine pt cine aduna km multi .
                    Last edited by FLORIN77; 27 February 2009, 19:44.
                    B -X X - DDF x 2

                    :sofer1: :kissroadkill: :sofer5:

                    Comment


                    • #11
                      M-am cam lamurit cum sta treaba cu aceasta "garantie".
                      House is in the house

                      Comment


                      • #12
                        @FLORIN77: Normal ca si tu ai dezinformat. Daca ai citit asta, ca sa fii sigur ca e coect, trebuia sa citesti macar carnetul de garantie, nu sa postezi de dragul de a posta, unii chiar cred ce se scrie aici. Si apropo, celalalt thread unde s-a postat asta, mi-a sarit probabil, sau nu exista.
                        Cel mai nou proiect auto din România!
                        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                        Comment


                        • #13
                          Este dar in fine , n-as fi primul care se insala .
                          B -X X - DDF x 2

                          :sofer1: :kissroadkill: :sofer5:

                          Comment


                          • #14
                            uykfguyrghkyityrvgevervgtegtg

                            scz. era nepotul meu la calculator
                            sigpic

                            Comment


                            • #15
                              practic, se poate schimba totul pe garantie, dar numai cum s-a spus si mai sus... daca piesele atent verificate arata ca au avut defect de fabricatie, sa uzura prematura... cand am luat masina, m-am uitat prin cartea de garantie... amortizoarele si anvelopele 6luni dar nu mai mult de 50k kilometrii, curea distributie 60.000, impotriva coroziunii din interior catre exterior 6-8 ani (parca). oricum ai acolo toate astea.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google