Difurile Din Usi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Difurile Din Usi

    Salut, m-am hotarat pentru inceput sa schimb difurile din usi cu ceva mai performant dar nu am reusit sa desfac capacul de pe ele (protectia) si nu stiu ce diamentru au, nu stie cineva ce diamentru au difurile din usi? de la logan-preference?


    PS: am masurat gaurile de la difuri din spate si au 165 mm. ( fara nici un suport pe tabla goala)
    Last edited by MDshell; 17 April 2009, 12:28.

  • #2
    din cate stiu eu 13 cm pe fata si pe spate 16,5 cm

    Comment


    • #3
      Originally posted by RaduPH View Post
      din cate stiu eu 13 cm pe fata si pe spate 16,5 cm

      Pai oare e SIGUR asa? Adica as vrea sa schimb difurile de pe fata cu ceva mai performant ma gandeam la

      / difuzoare coaxiale, 2 cai diametru: 16,5 cm putere: 60W RMS (120W max) raspuns in frecventa: 60 Hz - 21 Khz impedanta: 4 ohmi sensibilitate: 93 dB//


      Oare merg in loc la alea din usi? (pe fata) ?

      Comment


      • #4
        As vrea sa stiu sigur care e diamentrul difului eu ma gandeam sa le schimb cu asa ceva pe alea de pe fata

        / difuzoare coaxiale, 2 cai diametru: 16,5 cm putere: 60W RMS (120W max) raspuns in frecventa: 60 Hz - 21 Khz impedanta: 4 ohmi sensibilitate: 93 dB//


        Oare intra acolo fara alte ajustari gen (taiat din tabla sau stiu eu ce alte magarii) ?

        Comment


        • #5
          Merge prost reply nu stiu de ce, ideea e ca eu m-am gandit sa schimb cu asa ceva
          / difuzoare coaxiale, 2 cai diametru: 16,5 cm putere: 60W RMS (120W max) raspuns in frecventa: 60 Hz - 21 Khz impedanta: 4 ohmi sensibilitate: 93 dB//


          Si nu stiu sigur daca ar merge pe fata difurile astea fara alte ajustari gen taiat tabla sau stiu eu ce alte magarii?

          Comment


          • #6
            le poti pune pe spate daca zici ca ai gaura de 16,5. Pe fata nu. Ca acolo merg de 13 in suport. daca-l dai jos si pui inele de MDF(distantiere) poti pune si acolo de 16,5.

            Comment


            • #7
              Si pe fata si pe spate sunt difuzoare Blaupunkt de 15W. Diametrul este de 13 cm. Nu poti pune de 16,5 nici pe spate doar daca tai din tabla sau folosesti inele adaptoare pentru ca si acolo e aceeasi gaura ca si pe fata.
              Si eu am crezut ca intra difuzor de 16,5 dar nu intra. A trebuit sa pun inele adaptoare.
              fara linkuri externe

              Comment


              • #8
                se mai discuta ... folositi functia search
                sigpicMy ride

                Comment


                • #9
                  eu pe fata am difuri de 16.5...am dat gauri in suporturile de plastic originale si stau perfect ;) deci se poate sa le pui
                  0.9 tce SL plus

                  Comment


                  • #10
                    Atunci Hertz astea ar intra la perfect?

                    /difuzoare coaxiale, 2 cai /diametru: 13 cm /putere: 40W RMS (80W max) /raspuns in frecventa: 60 Hz - 21 Khz /impedanta: 4 ohmi /sensibilitate: 91 dB/ 



                    ??

                    Comment


                    • #11
                      Atunci astea hertz ar intra la perfectie??

                      /difuzoare coaxiale, 2 cai /diametru: 13 cm /putere: 40W RMS (80W max) /raspuns in frecventa: 60 Hz - 21 Khz /impedanta: 4 ohmi /sensibilitate: 91 dB/ 

                      Comment


                      • #12
                        din cauza ca ai doar 4 posturi si tu pui link-uri externe in ele, acesta este motivul pentru "Merge prost reply nu stiu de ce"
                        Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

                        Comment


                        • #13
                          La banii astia ia-ti niste Clarion SQ de 13, au atat banda mai mare, cat si pretul mai mic...

                          Comment


                          • #14
                            adica daca pun acele inele adaptoare pe fata pot sa pun boxe mai mari fara sa mai tai din tabla...cum sunt alea si unde se gasesc?

                            Comment


                            • #15
                              este preferabil sa fixezi mecanic mai bine de structura usii niste boxe de 13 mai bune, decat niste boxe oarecare de 16, cu inele de adaptare. De aici pot aparea "zbarnaielile" care insotesc joasele. Parerea mea...

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google