Poti Sa Faci Din Logan Masina Sport

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Parerea mea e ca daca ar fi scris alt ceva pe sigla masini ar fi fost mult mai apreciata ..... nu sunt multi producatori care au scos ceva asemanator pret/calitate si aceasta masina a fost cumparata si de NEMTI si neamtu e neamt (scz repetarea )
    sigpic

    Comment


    • am spus si cu vreo 3 pagini in urma si o repet acum. "masina sport" inseamna altceva pt seba & co si altceva pt catafof, mcd & co.
      o sa incerc un rezumat.
      @seba & co - considera masina sport una care are clare valente de WRC. Adica o herghelie mare si kg putine toate astea coroborate cu rollcage, suspensii, frane ...etc si care sa mearga f bine pe macadam.

      @catafof & co - considera o masina sport una care are cai cat mai multi, o suspensie care sa te tine bine infipt pe asfalt si frane sa o opreasca si care bate pe altii la liniute.

      Eu propun sa faceti un pact si sa nu va mai contrati. Sunt 100% sigur ca nu o sa ajungeti niciodata la o solutie comuna si asta din simplul fapt ca fiecare vedeti altfel lucrurile. Exact cum ziceam si in paginile din urma, daca facem un delta vs skyline, pe 402m bate skyline, pe orice distanta altceva decat asfalt-autostrada bate delta.

      am dat ca si exemplu aceste masini pentru ca un logan sport in viziunea lui Seba tinde catre delta si in viziunea lui MCD tinde catre skyline

      numai bine!
      Last edited by yrman; 25 February 2010, 13:54.
      sigpic

      Comment


      • Originally posted by bv86dmi View Post
        ai lasa-o frate sa schimbi la 6000 iti plafoneaza motoru...pune dovezi ca sigur nu te cred
        al meu plafoneaza la 7000, si il schimb 6000rms si la liniute 6500rms

        Comment


        • la 6000 w rms schimbi?

          sa ne zici si noua ce soft ai de schimbi tu la 7000 w rms la 1.4 mp3
          sigpicMy ride

          Comment


          • Originally posted by DeLuXe View Post
            la 6000 w rms schimbi?

            sa ne zici si noua ce soft ai de schimbi tu la 7000 w rms la 1.4 mp3
            nustiu cum se numeste,stiu ca incepe cu ,,D,, si l-am facut la honda din tg-jiu ....

            Comment


            • cam multi rms pentru turatii )
              Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

              Comment


              • Este un mp3 modificat, atingi 7000 rms si cu cd uri piratate sau doar cu originale?

                Comment


                • ce va luati de el acuma )) a gresit si el

                  Comment


                  • Originally posted by Cristi_Xp View Post
                    cam multi rms pentru turatii )
                    tata am vrut sa scriu rotati pe minut rm, dar aici pe forum daca greseste omu gata sare tot clubu ,,doamne,, frate, parca voi nu ati gresit niciodata....

                    Greselile sunt acceptate ca nu suntem toti "Pruteni" dar tu pur si simplu sfidezi gramatica uzuala.
                    Ai mai fost rugat sa nu mai folosesti artificii de tip "k" in loc de "ca". Este ultimul avertisment precursor unei vacante de 2 saptamani!!!
                    Last edited by darksid3; 20 October 2010, 12:27.

                    Comment


                    • Logan 1.4 detin si eu, nu este cea mai rapida masina dar e ok.
                      O intrebare am, cum pot sa elimin rezonanta facuta de capota de la motor dupa ce depaseste 4000 de rpm?Chiar e deranjant zgomotul ala.

                      Comment


                      • Un cheder de usa de pe dacia 1310 il pui la capota motor.
                        Vezi aici.

                        Comment


                        • am si eu si confirm disparitia zgomotelor de la motor. se imperecheaza de minune cu insonirizantele de dizal sau 16v, plus antifonare usi sofer. liniste totala

                          Comment


                          • Da dar nu mai intra apoi aer intre capota si tabla aceea in compartimentul motor => 0.1 cp mai putini. Am avut si l-am dat jos.
                            4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                            Comment


                            • Re

                              Originally posted by ismail14 View Post
                              sunt incepator..si am un logan 1.4...nu prea stiu so calc....doarr ca consuma mult....
                              ptr inceput imi place....fuge ea incet....e puturoasa..)
                              Sincer am condus 1.4 pe mai multe masini si masina asta chiar face si cateva motoare de 1.6...E destul de sprintena daca o tii in turatii si nu schimbi ca saracu` la 2000 rpm...Am un prieten care conduce la consum si cand a fost la ITP i-a zis ala ca are esapamentul infundat,ca nu ii dadeau gazele normal...Am luat-o intr-o seara si i-am dat jar si fugea de manca pamantul iar prietenul meu de colo : "Usor frate ca imi strici consumul !" (n.r. 5.9& pe un 1.5 dci )
                              Precizez ca era vb si de un Megane Estate,o ditamai hardughia )
                              Pentru mine 1.4 mpi e un motor reusit dar ideea e ca au pus o cutie de "batrani" !

                              Comment


                              • Originally posted by aleXpeed View Post
                                Am avut si l-am dat jos.
                                de ce?nu-si facea treaba?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google