Boxe spate

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Cum sa le pui in portbagaj? Nu se aude deloc de acolo.
    Trebuie decupata tablia spate.
    Cel mai nou proiect auto din România!
    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

    Comment


    • #62
      Sal

      Ma gandeam ca se pot pune ca si la Solnite:P. Si va rog sa imi dati idee ce caset5ofon sa imi cumpar pana in 300 de ron:P. Ms mult

      Comment


      • #63
        Am vazut asa pus la un taxi. Da, se aude, dar iti dai seama ca ia destul din sunet mocheta. Deci MERGE si asa.
        Dar de preferat sa faci o treaba cum trebuie.

        Comment


        • #64
          raspuns

          Originally posted by Krystti View Post
          salut!!Imi puteti spune si mie daca exista fire trase pt boxele spate la logan??
          la preferance nu exista acu specifica si tu modelul

          Comment


          • #65
            raspuns

            Originally posted by syka312 View Post
            Ma gandeam ca se pot pune ca si la Solnite:P. Si va rog sa imi dati idee ce caset5ofon sa imi cumpar pana in 300 de ron:P. Ms mult
            cumpara-ti mp3 player sau fa ca mine RADIO transmiter si am stick de 2 giga cu muzica mai iefrin si ai avantajul ca la un gratar sau la o adunare puteti asculta pe o raza destul de mare mai multi aceeasi muzica

            Comment


            • #66
              sal

              Ms kelemen ptr idee
              ce parere aveti de modulatoarele fm?

              Comment


              • #67
                Eu am pus in spate boxe ovale, de decupat am decupat tabla cu un ferastrau electric vertical (avea panza pt. Taiat lemn, dar asta e o alta pb.). De preferat ca operatiunea sa se faca din portbagaj spre interior, asta dupa ce se schoate mocheta aia din spate, se fac semne etc. La revizii nu m-a intrebat nimeni niciodata nimic-aviz celor care se tem ca se pierde garantie la caroserie.
                /difuzoare pe 3 cai /dimensiune 6 x 9" /putere: 80W RMS (330W max) /SPL: 93 dB /impedanta 4 ohmi /raspuns in frecventa: 25 - 30.000 HzHz /diametru tweeter midrange: 57,0 mm /diametru tweeter: 1

                Sunt ca astea, se aud ok si nu fac reclama, nu sunt cumparate de la ei.

                Comment


                • #68
                  Ce dimensiune maxima pot avea boxele fata si spate ptr a nu trebui decupata tabla?
                  sigpicUn logan cometa BT 20 LEA

                  Comment


                  • #69
                    Rotunde 16 (sau 16,5) cm diametru.
                    Se foloseste si un set de inele, de alea pt prindere.

                    Comment


                    • #70
                      Eu am linie Kenwood (CD-Player, boxe fata pe 13 si pe spate de 16) si vreau sa imi pun si pe usile din spate doua pe 16 si sa le leg la boxele din spate, atunci sa vezi harmalaie
                      Daca aveti moderatori scapati de ai si daca nu aveti sa nu va luati

                      Comment


                      • #71
                        Eu aveam de gand sa ma duc sa imi iau azi de 10 pe fata si de 13 pe spate dar daca merg si mai mari fara eforturi de a decupa tabla o sa ma mai gandesc. Nu vreau neaparat sa duduie masina ca am si copil mic, eu vreu alte boxe ptr fidelitate!
                        sigpicUn logan cometa BT 20 LEA

                        Comment


                        • #72
                          Sa nu cumva (!) sa-ti iei de 10 pe fata...Ca n-ai ce face cu ele. Din fabrica pe fata sunt de 13 cm, deci ia de 13 pe fata si 16 pe spate (bune si 13, dar fara mari pretentii de auditie).

                          Tyger: deci sa inteleg ca vei avea 6 difuri legate la mp3. Cum le legi?

                          Comment


                          • #73
                            Merci de sfat dar sigur merg?! Ca nu prea am chef de multa munca! SORRY!!!
                            sigpicUn logan cometa BT 20 LEA

                            Comment


                            • #74
                              Imi pare rau de post dupa post dar ce zici de astea? Ar fi bune de ceva?
                              Difuzoare auto SONY Be Loud! Din pasiune pentru sunet: boxe  masina audio
                              sigpicUn logan cometa BT 20 LEA

                              Comment


                              • #75
                                Sfatul meu e sa iti iei pe 3 cai de oricare ar fi, de preferat SONY X-PLOUD. Oricum nu mai mici de 13" ca nu le poti prinde
                                Daca aveti moderatori scapati de ai si daca nu aveti sa nu va luati

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google