Preference

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Preference

    Dacia Logan Preference

    Motorizări: 1.4 MPI, 1.6 MPI, 1.5 dCi.

    Dotari Preference:

    * airbag pasager
    * airbag şofer
    * 2 tetiere spate
    * direcţie asistată
    * geamuri electrice faţă
    * radiocasetofon 2x15W
    * închidere centralizată cu telecomandă.
    * protecţii laterale
    * bare în culoarea caroseriei
    * capace de roţi
    * geamuri colorate
    * oglinzi retrovizoare reglabile din interior
    * iluminare portbagaj, indicatoare digitale, reglarea pe înălţime a centurilor de siguranţă faţă.
    Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

  • #2
    Sa mai spunem si:
    -centuri de siguranta laterale spate cu prindere in 3 puncte
    -centura de siguranta centrala spate cu prindere in 2 puncte
    Si incepind cu noua colectie:
    -bare protectie in culoarea caroseriei(partea inferioara), deoarece a aparut prestige care le are integral
    -buton deschidere portbagaj, care se gaseste pe toate versiunile, dar trebuie mentionat pt circotasi...
    Multa lume, putini oameni...

    Comment


    • #3
      Si Preferance-ul odata cu noua colectie are capace Sinaia.
      Cel mai nou proiect auto din România!
      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

      Comment


      • #4
        si tot nu are filtre de polen / praf..nu mai zic de protectie la frunze, crengi..

        Comment


        • #5
          Filtru de praf/polen chiar daca se punea din fabrica, pe Preference nu il puneau pentru ca nu are AC.
          Cel mai nou proiect auto din România!
          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

          Comment


          • #6
            are cineva cunostinta daca se poate monta ac si abs pe preferance fara sa afecteze garantia? daca da cam la ce pret?

            Comment


            • #7
              se poate pune

              am auzit ca se poate pune..AC cam cu 30 mil..iar abs parca 15 mil..cu garantia..pai doar daca ti le pune cineva autorizat de dacia..chiar dacia..insa nu cred ca mai merge garantia..
              Parerea mea..Bafta

              Comment


              • #8
                multumesc pentru raspuns. baietii de la reprezentanta din judet au spus ca nu se poate ca ar trebui schimbata si instalatia electrica.asa ca mai bine sa o vand si sa iau varianta promotionala abs plus.a mea este din iunie 2006

                Comment


                • #9
                  AC-ul este mai simplu de montat decat ABS-ul. Deci AC poti sa-ti pui, dar ABS, foarte putini au pus din cauza costurilor si a schimbarilor majore la instalatia de franare.
                  Cel mai nou proiect auto din România!
                  Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by andrei
                    AC-ul este mai simplu de montat decat ABS-ul. Deci AC poti sa-ti pui, dar ABS, foarte putini au pus din cauza costurilor si a schimbarilor majore la instalatia de franare.
                    I-mi cer scuze ca sunt neincrezaor dar AC se poate monta fara sa pierd garantia? Ca un dealer din Galati i-a spus lu' cumnata-meu ca daca nu solicita aerul cand cumpara masina nu se mai poate pune ulterior. Nu de alta dar vreau sa i-mi pun la anul si m-a cam speriat.
                    Cel mai lent 1,6 8v

                    Comment


                    • #11
                      am intrebat si la dacia pe site-ul lor si la reprezentanta si am primit urmatorul raspuns:se poate monta ac. si ulterior dar este foarte costisitor implicand inlocuirea mai multor componente [radiator,bloc climatizare,instalatia electrica etc].mai este varianta gasirii instalatiei pe o masina avariata, dar garantie?

                      Comment


                      • #12
                        Ma las pagubas. Multumesc ptr. informatii.
                        Cel mai lent 1,6 8v

                        Comment


                        • #13
                          si eu mam lasat..de tot ..daca mai cumpar logan o sa fie cu AC..dar nu cred ca o sa mai cumpar logan..

                          Comment


                          • #14
                            Geamuri colorate? Ce-s alea? Care geamuri si in ce culoare ca scrie la toate si nu inteleg .
                            Cel mai lent 1,6 8v

                            Comment


                            • #15
                              Pai geamurile Loganului sunt colorate, au o tenta verzuie, nu sunt albe cum unt cele de pe Berlina.
                              Cel mai nou proiect auto din România!
                              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google