Cati Litri Am In Rezervor?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cati Litri Am In Rezervor?

    Salut am un logan preference modelul nou face lift, PH2, ideea este ca am tinut apasat pe butonul acela de langa vitezometru si turometru am introdus cheia si am pus contactul, au mers pana in capat indicatoarele de viteza si turatii, apoi am tot tinut dar degeaba ca tot nu s-a mai intamplat nimic, daca am luat mana de pe buton si am apasat scurt pe el atunci s-a schimbat pe ceva nu stiu ce sunt aia dar tot kilometrii 586.2 si daca am mai apasat odata pe el tot asa scurt au aparut kilometrii masini 15.657. Apoi am apasat iar lung dar s-a dereglat ceasul.
    Totusi cum se face ca sa se schimbe de pe km? Masina nu are computer de bord. Pe maneta de la stergatoare unde normal in capat e butonul de la computer nu are nimic.
    Sau in acest caz nu se pot vedea litrii din rezervor?

  • #2
    nu iti apar L de combustibil la modelul tau, eu am preferance din 2005 si este la fel ! si acei 586 de km ii poti reseta tinand apasat butonul acela din bord.

    Comment


    • #3
      se poate vedea.. hai duminica la intalnire si iti aratam acolo..
      LAUREAT 1.5 DCI INTILNIRE LoganClub DUMINICA
      Enter the Matrix

      Comment


      • #4
        la preferance fara CB se poate ? Cum ?

        Comment


        • #5
          tot asa... eu stiu ca si la ambiance se poate face...
          LAUREAT 1.5 DCI INTILNIRE LoganClub DUMINICA
          Enter the Matrix

          Comment


          • #6
            Cum tot asa?? Explica-mi si mie cum sa vad cati L am in rezervor?? Daca nu e buna procedura pe care am scris-o in primul post atunci care e??

            Comment


            • #7
              Pai : tii butonul ala din bord apasat, pui contactul si cand incep sa se miste acele aiurea atunci mai apesi pe buton pana cand iti arata consumul .

              Deci cand incep sa mearga acele aiurea nu astepti sa mearga pana la capat.. sau sa tii apasat sau stiu eu ce faci. Cand au inceput sa mearga aiurea mai apesi pe el pana iti apare cati litri mai ai in rezervor. NU TII APASAT
              LAUREAT 1.5 DCI INTILNIRE LoganClub DUMINICA
              Enter the Matrix

              Comment


              • #8
                se face in felul urmator : 1: ti apasat butonul (continu, fara sa-i dai drumu)
                2) pui contactul
                3) ti in continuare butonul apasat pana in momentul in care iti apare pe afisaj o serie, 7002 la tine presupun.
                4) daca a aparut seria cb-ului si se misca ceasurile pe bord, poti sa dai drumu la buton, si apesi pe rand pe acelasi buton si ar trebuie sa-ti arate km, erorile, testul pentru afisaj si litri din rezervor.
                Respect !!!
                sigpic
                The MVP

                Comment


                • #9
                  cum a explicat B-64-MVP poate intelegi mai bine daca nu o sa iti aratam duminica la intalnire daca vii..
                  LAUREAT 1.5 DCI INTILNIRE LoganClub DUMINICA
                  Enter the Matrix

                  Comment


                  • #10
                    Din pacate un apare nici o serie, nu se intalmpla nimic decat se dau ceasurile pana in capat asa pas cu pas si apoi revin in pozitia initiala, pot sa stau cu mana pe butonul ala pana maine ca tot nu se intampla nimic... Eu asta zic daca masina nu are Computer de Bord atunci nu se poate vedea cati litri sunt in rezervor?

                    Poate am sa vin la intalnire doar trebuie sa ma informez unde si la ce ora e.

                    Scuze... am fost acuma pana la masina si am tinut apasat pe butonul ala si apare inainte sa se dea ceasurile alea pana in cap apare ceva scris acolo ceva numar "7101" asta e seria CB?
                    Last edited by MDshell; 16 October 2009, 18:08. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • #11
                      E softul calculatorului .Mai incearca cu apasari succesive

                      Comment


                      • #12
                        ce sa mai apas ca am apasat succesiv de 10 ori si tot acelasi lucru imi apare, numarul de kilometrii si nu merge nicaieri de la kilometrii

                        Comment


                        • #13
                          sa inteleg ca dupa ce ai apasat si mentinut butonul, ai pus contactul(fara sa eliberezi butonul) a aparut seria 7101, ai eliberat butonul apoi daca l-ai mai apasat odata, nu s-a schimbat nimic pe afisaj? ar fi trebuit sa se aprinda toate elementele de pe afisaj. apoi la o alta apasare sa-ti arate ori litri de combustibil din rezervor ori un cod de eroare. cel mai bine mergi la intalnirea cu prietenii loganisti si vor deslusi ei misterul. iti vor arata pe viu cum trebuie sa procedezi.
                          Eu beau sigpic

                          Comment


                          • #14
                            Super nu stiam de chestia asta acum am fost afara si am incercat imi arata 30 de litri si asa e ca am pus acum de 20 de euro si mai aveam si eu 2 linii

                            Comment


                            • #15
                              hai ca m-ati facut curios, cobor acum la masina si cand vin va spun rezultatul

                              Originally posted by MyhayInferno View Post
                              hai ca m-ati facut curios, cobor acum la masina si cand vin va spun rezultatul
                              mda.. chiar nu stiam de asta, cica mai am 12 L de benzina
                              Last edited by MyhayInferno; 16 October 2009, 21:33. Reason: Automerged Doublepost

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google