Uzura La Cutia De Viteza Sau...?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Uzura La Cutia De Viteza Sau...?

    Am si eu o problema. La accelerare si decelerare masina tremura ,mai ales in viteze mari (4,5).Poate fi un joc din cutie sau de la planetare? Care este jocul permis al rotii cand este ridicata pe cric si este bagata in viteza?

  • #2
    salut tuturor ....am si yo o problema cu un logan 1.4 75cp..an 2008...36000 km..imi intra greu tare in treptele 1,2,3 si cate`o data a 4 si cand e motorul cald si cand e motorul rece .....sau nu intra deloc 1,2,3 dar restu intra ....ce ar putea fi....

    Comment


    • #3
      dany25 zic sa incerci sa echilibrezi rotile , cu ocazia asta se vede si daca exista vreo galma pe unul din pneuri.
      body_nyght cred ca te-a lasat placa de presiune. Daca cu motorul oprit intra normal in viteze atunci de acolo e , arcul diafragma ori e prea elastic ori s-a fisurat pe undeva si nu mai realizeaza debreierea normal.
      Pain brings out the truth in us all...
      ...how much truth can you stand?

      Comment


      • #4
        @dany25.....e posibil sa fie un tampon slab(rupt) ....verifica tamponul central care leaga cutia de viteze de sasiu
        @body_nyght dupa simtomele care le are masina mai mult ca sigur placa de presiune e decalita si nu mai debraiaza cum trebuie
        In viaţă risipim ani, iar la moarte cerşim clipe...
        sigpic

        Comment


        • #5
          stiti cumva care ar trebui sa fie jocul rotii in gol cad masina este in viteza si rasucesti de roata? mie mi se ca pare ca roata are oscilatie cam mare.Poate fi uzura la pinion in cutie sau la cap planeara?

          Comment

          Working...
          X
          Anulare DPF
          Politica de Securitate Google