Fluierat In Partea Dreapta Fata La Transmisie!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Fluierat In Partea Dreapta Fata La Transmisie!

    Buna! va rog sa ma ajutati cu un sfat.de 2 saptamani am un fluierat in partea dreapta fata,pana acum doar la relanti dar de 2 zile si in mers! nu-mi dau seama ce poate fi!se opreste din cand in cand!nu e puternic dar deranjeaza!rog ajutati-ma!va multumesc!logan 1.4 1an si 5 luni

  • #2
    nu prea inteleg cum e cu fluieratu in partea dreapta la transmisie dar totusi la ralanti ?! pai transmisia face zgomot in mers iar ralantiul de obicei il asculti in stationare. Daca e zgomot la motor ridica capota si asculta mai bine , bagi mana si in spatele carcasei filtru de aer si mai accelerezi de acolo tragand de parghia corpului clapeta. Daca face si cand e rece suspectez o rola de accesorii , daca face doar dupa ce se incalzeste motorul atunci suspectez pompa de apa. (desigur poate fii cureaua, alternatorul sau multe altele)
    Pain brings out the truth in us all...
    ...how much truth can you stand?

    Comment


    • #3
      fluieratul nu este la motor ,este in partra dreapta acolo unde este transmisia,este ceva foarte usor,daca stiti la vechile dacii cum scartie cureaua de transmisie/deocamdata nu am bani sa ma duc la o expertiva de asta am rugat cateva pareri!

      Comment


      • #4
        Incet va dispare fluieratul ca la ARESTAT (glumeam).
        Duster 4X4 1.5 dci 110 magarusisigpic

        Comment


        • #5
          a cedat SERVO( daca fluiera)..deschide capota si asculta
          *****
          sigpic
          http://www.loganclub.ro/forum/masina...3.html?t=16273

          Comment


          • #6
            ori cureaua de accesorii ori pompa de apa, dar tind sa cred ca ar fi cureaua de accesorii
            sigpic

            Comment


            • #7
              pot sa mai circul pana o duc la un service fara sa-mi fac probleme?

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google