Intrerupere In Timpul Mersului

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Intrerupere In Timpul Mersului

    astazi am constatat ca masina imi intrerupe in timpul mersului(deplasarii) chiar si la relanti, nu merge motorul ,,rotund,, am 39.000 Km parcursi si nu iam schimbat bujiile sa fie din cauza asta? sau benzina proasta, dar am alimentat tot de la Lukoil de unde alimentez de obicei.

    mentionez ca nu ,,trage bine motorul,, ca si cum se ,,pune usor in bot,, nu se opreste dar se simte o usoara intrerupere.
    Last edited by andunu; 30 June 2010, 20:03. Reason: Automerged Doublepost

  • #2
    La LukOil la nivel de retea nationala, au cea mai proasta benzina si motorina, am prea multi cunoscuti care s-au fript cu ei (chiar si caz de schimbare injectoare).
    Consuma ce mai ai in rezervor, du-te la OMV, baga de 95 si un aditiv d-ala 'injector cleaner'' (rau nu face) si ia-o la talpa, vezi daca mai face la fel dupa vreo 100 km rulati.

    Comment


    • #3
      Am observat ca problemele apar cand accelerez mai brusc (depasiri) sau cand sunt intr-o treapta superioara si am o viteza mai mica (ex: in trepta 4 la 50 km/h), incepe sa ,,smuceasca,, masina, asa la mers constant nu sunt probleme. Am incercat sa merg cu ea la 3500-4000 de turatii cate 2- 3 km si parca si-a mai dat drumul.

      Comment


      • #4
        Mai sunt vreo 2 topicuri
        Asta si cu Asta.
        Si ca sa fiu on,problema asta o am si eu,i-am dat la talpa de m-am plictisit dar nu am rezolvat nimic.
        Am fost in service si era sonda lambda,am luat alta si acum urmeaza sa o montez.
        Bafta.
        Last edited by vdmihai; 4 July 2010, 12:26.
        sigpic
        !

        Comment


        • #5
          am rezolvat problema mea, am fost la service si am schimbat bujiile si merge OK, mi-au gasit si o fisa putin ruginita, nu lucra bine bujia respectiva, nu facea contact cum trebuie, mi s-a spus ca din cauza spalarii motorului.

          Comment

          Working...
          X
          Anulare DPF
          Politica de Securitate Google