Zgomote Ciudate Din Pompa Servo

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Zgomote Ciudate Din Pompa Servo

    Masina e un preferance din 2005, e stoc, fara modificari ulterioare, are doar 53.000 km, am reusit pana in momentul de fata s-o pastrez in stare perfecta, functioneaza si acum impecabil, doar cand invart volanul pe loc se aude un carait foarte urat din pompa servo, ca si cum n-ar avea ulei. Ulei are la nivelul maxim, nu a scazut deloc, nu curge ulei pe nicaieri, nu stiu ce sa zic. Masina are doar 53.000 km, mi se pare absurd sa se duca deja ceva la pompa servo. Cand misc pe loc, mai ales daca misc bursc stanga dreapta caraie, daca misc usor se aude destul de tare motorasul, cateodata caraie si asa, mai suna cateodata si la plecare de pe loc, cand masina e in miscare, dar cu viteza f mica, suna doar in momentele cand e solicitata cel mai mult. A si inca ceva, am rugat pe cineva sa invarta volanul, din afara nu se aude, dar am observat ca in timp ce misca rotile, daca invartea mai repede volanul, usor trepidau rotile(stanga dreapta, doar cativa mm, dar s-a vazut). Sper sa nu fie ceva grav, deocamdata nu prea stau bine cu banii sa merg la service si am zis ca intreb inainte aici, sa nu am un soc acolo daca imi arunca un verdict si o suma cine stie cat de mare.

  • #2
    Bine v-am gasit, scuzati nesimtirea, am sarit direct in branza, dar sint putin stresat de problema asta si as vrea macar sa stiu cam ce ar putea fii, asta daca a mai patit cineva asa ceva. Era primul meu post si in loc sa fac introducerile am sarit direct la subiect. Sper doar sa nu fie ceva grav si sa raman cumva fara servo'. Am sa merg la service cand pot si am sa scriu exact ce are si daca se poate remedia, sper sa nu trebuiasca schimbat.

    Comment


    • #3
      si eu am avut o problema ,tot asa , dar la mine scartaia cand viram. uitate la ulei vezi daca este destul.eu nu aveam destul ulei
      sigpichttp://www.loganclub.ro/forum/newthread.php?do=newthread&f=6

      Comment

      Working...
      X
      Anulare DPF
      Politica de Securitate Google