Nivel De Echipare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nivel De Echipare

    Am intrat pe situl Dacia si am observat ca preferance a ajuns la nivelul de echipare ambiance aproape.
    Sa fie din cauza ABS-ului?
    Eu stiu ca ala e util la franare nu la accelerare
    CT-97-VIPsigpic

  • #2
    Si vad ca si Ambiance a scazut mult la dotari. Mi se pare mai slab echipat decat cele din 2005 cum e al meu. Cea mai nare prostie mi se pare "Retrovizoare exterioare cu reglaj manual din exterior". Adica pana si Solenza sau Super Nova aveau reglaj manual din interior, dar la asta scoti frumusel mana pe geam si o reglezi cu degetele... Nu ma am ce zice la asta. La turometru nu vor sa renunte, sa semene mai mult cu 1310, ca se pare ca asta vor sa faca cu Ambiance?:|
    sigpic
    Sa inebuneasca nebunele cand vin cu DACIA

    Comment


    • #3
      Se pare ca acum Ambiance-ul are dotarile specifice versiunii Logan(cea mai cheala),dar macar acum pe Preferance se poate monta aer conditionat.
      Am ramas surprins cand am vazut la lista de motorizari 1.2 16v GPL .Un 1.2 merge si pe benzina mai greut, apai pe GPL cum merge?
      Chestia cu oglinzile manuale reglabile din exterior-ce sa zic...Acusi vor pune optional chiar si airbagul sofer in ritmul asta sau este vreo greseala de tipar(a fost acelasi lucru scris la Sandero Smile,dar care este full la momentul de fata nu varianta de baza)

      Comment


      • #4
        este adevarat poate nu sti dar preferance nu are bara torsiune pentru un pret mai mic) cred ca in ritmul asta o sa fie optionala si frana de mana) pacat ca la tv in reclame nu spune pret de la 4000 euro cu dotari 0 sau dacie 1300 cu 4000 euro si numele logan

        Comment


        • #5
          din cate stiu eu sistemele de siguranta, gen, abs sunt obligatorii, si daca au pus abs pe ambiance nu trebuiau sa renunte la altceva ca sa iasa tot la banii aia?
          mama lor...
          ps: logan ambiance (actual, nu cel vechi) = dacia 1300 cu motor de renault si caroserie si nume de logan!
          Last edited by nicu_rcn; 28 August 2011, 12:56.
          sigpic

          Comment


          • #6
            De ce vorbesti prostii ?! Vechea dacie avea airbag frontal ?! Avea abs ?!
            sigpic

            Comment


            • #7
              nu vorbesc prostii, doar am completat ce a scris colegul biancamarius5 mai sus, a fost doar o ironie, poate cei de la dacia vor citi si nu vor mai fi chiar asa zgarciti in dotari!
              ps: eu oricum nu am abs pentru ca am ambiace.ul din 2005
              sigpic

              Comment


              • #8
                la ambiance i-a pus capace MINI, din acelea ca pe pick-up si versiunea LOGAN... plus bagheta de pe grila fata neagra, nu mai e cromul acela... si din cate vad nu mai are nici un optional...

                la preferance reglajul e din interior, dar nu mai are geamuri electrice fata decat in optional... si in acelasi pachet intra si inchiderea centralizata pe cheie. deci daca nu iei optional pachetul inchizi masina tot cu cheia in butuc... nu vad sa zica ceva de servo, dar probabil pe ala l-au lasat acolo...
                Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                Comment


                • #9
                  Originally posted by nicu_rcn View Post
                  nu vorbesc prostii, doar am completat ce a scris colegul biancamarius5 mai sus, a fost doar o ironie, poate cei de la dacia vor citi si nu vor mai fi chiar asa zgarciti in dotari!ps: eu oricum nu am abs pentru ca am ambiace.ul din 2005
                  Depinde si cine citeste de la Dacia, sa ne rugam ca acela sa nu fie portarul !
                  Zgarcenia in dotari = Low-Cost
                  Romania = tara emergenta
                  Respect = zero !

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by PrietenCuTine View Post
                    De ce vorbesti prostii ?! Vechea dacie avea airbag frontal ?! Avea abs ?!
                    nu dar dacia 1300 era acum 25 de ani.acum mai toate marcile au ac inclus si la noi gama de varf are aceasta optiune plus ca laureat este egal cu varianta coaja a unei alte marci

                    Comment


                    • #11
                      pai noi am fost dintotdeauna mai la coada, credeai ca s.a schimbat ceva?
                      sigpic

                      Comment


                      • #12
                        problema e ca dacia e brand renault, si e conceputa ca o masina low cost. trebuie sa aibe costuri de intretinere si de fabricare mici. daca ai pretentii iti iei altceva
                        Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                        Comment


                        • #13
                          Buna ziua,
                          Poae cineva sa imi spuna care este exact (o lista) nivelul de echipare la Logan MCV Preferance din 2007 ?

                          multumesc frumos

                          Comment


                          • #14
                            Dotari standard Dacia Logan Preferance 1.4 MPI

                            Airbag frontal sofer
                            Airbag frontal pasager
                            Deconectare manuala airbag pasager
                            Centuri de siguranta fata: cu prindere în 3 puncte, reglabile pe înaltime
                            Centuri de siguranta laterale spate: cu prindere în 3 puncte
                            Centura de siguranta centrala spate: cu prindere în 2 puncte
                            Tetiere fata cu reglare pe înaltime
                            2 tetiere spate cu reglare pe înaltime
                            Antidemaraj electronic
                            Directie asistata hidraulic
                            Indicatoare digitale: carburant, temperatura lichid racire, kilometraj
                            Reglaj faruri din interior
                            Stergator parbriz cu 2 viteze si temporizare fixa
                            Reglaj manual retrovizoare exterioare
                            Retrovizor interior cu reglaj noapte/zi
                            Incalzire-ventilatie 4 viteze
                            Comanda reciclare aer
                            Inchidere centralizata
                            Geamuri fata electrice
                            Geamuri colorate
                            Plafoniera centrala
                            Parasolar pasager cu oglinda de curtoazie
                            Bloc fumator fata (scrumiera si bricheta)
                            3 mânere de viraj
                            Lumina portbagaj
                            Scaune fata cu reglaj longitudinal si al spatarului
                            Scaun sofer cu reglare lombara si pe înaltime
                            Cutie cu acte
                            Suport pahare pe consola centrala
                            Spatiu documente pe plansa de bord în partea dreapta
                            Antena radio si precablaj
                            Radiocasetofon codat 2X15 W
                            sigpic

                            Comment


                            • #15
                              Buna ziua dragi colegi,
                              poate sa-mi spuna si mie care este echiparea din fabrica pentru un logan preference pe benzina din 2010 de 1.4?
                              Multumesc anticipat.
                              O zi buna!

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google