Becuri Far

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Dupa cum va spuneam am cumparat 2 becuri "Philips X-TREME Power". Am mers putin cu ele, nu pot sa spun ca e mare diferenta (am mers de la lucru acasa). Am facut 2-3 poze cand le montam, da-ti-va si voi cu parerea, daca se vede vreo diferenta. Au costat 102 lei cu transport (curier). In prima poza este schimbat doar becu' din partea dreapta (cum privesti spre masina). A 2-a poza este facuta fara blits.
    Attached Files

    Comment


    • #92
      Deci si eu am montat Power2night.Nu am facut poze.Nu am avut cand.Am facut o iesire noaptea,bat bine,bat putin mai departe decat bluevision,ca aspect sunt identice cu bluevision,deci se vede alb-albastru.Sunt multumit de ele,am dat doar 55 lei de la Aspad.
      sigpic

      Comment


      • #93
        vreu si eu sa imi iau niste becuri philips xtreme power! se merita? este vreo diferenta?
        sigpicUn logan cometa BT 20 LEA

        Comment


        • #94
          Fata de cele stock este.

          Degeaba pozati farurile din fata aprinse ca n-ai ce sa vezi asa.
          O poza reala se face din masina, una cu farurile stock si una cu cele noi.

          Comment


          • #95
            Cand le-am montat era lumina inca..si noaptea cand am plecat spre casa chef de poze nu mai aveam. Am sa fac intr-o seara o poza.. Sanatate

            Comment


            • #96
              Merita mult cele x-treme power,am de un an si sunt foarte incantat de ele,dupa montaj le-am reglat la service si merg brici.MERITA !
              KISS ,1.6 mpi , 90 de gloabe ... inviorate

              Comment


              • #97
                Eu am din cele ordinare din supermarket dar atentie nu mai mari de 60/55W ca o sa va arda blocul de lumini.Au costat 50 lei si functioneaza de mult,mai am si grija sa nu-i orbesc pe cei din fata reglandu-le din habitaclu

                Comment


                • #98
                  Eu am avut vision plus si am fost multumit de ele ca si luminozitate, dar sau ars amindoua dupa un an si un pic (merg cu faza scurta aprinsa tot timpul). Fata de cele stock e clara diferenta.

                  Comment


                  • #99
                    Mi-am pus si eu Philips VidionPLus. Am schimnat intai cel din dreapta pt ca s-a ars si am mers asa cativa km prin oras si pe strazi fara lumina. Diferenta se vede exact ca in schema de pe spatele cutiei, lumina mai alba si mai lunga + ceva mai lata raza.
                    Se pare ca merita, au fost cam scumpe 69 de lei la un PetromV in Sibiu dar cum toate magazinele sunt inca inchise nu am avut de unde lua. La http://www.philips-shop.ro/ sunt 37 ron parca + 20 transport.
                    In afara de cele Philips nu am gasit ceva mai calumea, doar ciudatenii de nici n-am auzit de ele si nici nu stiam daca au filtru UV pe la 10-15 lei bucata.

                    Apropo... cele originele, orsam la ce pret sunt?
                    Preferance - 83cp Chip Viata aici e scurta, asa ca ai grija unde "zbori".
                    http://www.loganclub.ro/forum/logan_...ela-t7519.html

                    Comment


                    • Sa nu uiti sa faci reglajul farurilor.
                      Un Osram costa ~15 lei.
                      Cel mai nou proiect auto din România!
                      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                      Comment


                      • eu mi-am pus in far philips bluevision mare diferenta nu este decat ca design fata de cele vechi si lumina o idee mai alba ca cele stock
                        laureate 1.5l, albastru marin

                        Comment


                        • Bat putin mai bine decat cele stock.Eu am Power2night au lumina mai albastra decat bluevision,si bat muuult mai bine.Am dat doar 60 de lei de la Aspad.
                          sigpic

                          Comment


                          • philips extreme/extra *ceva de genul 50 % + light
                            is super , combinat cu proiectoare , si farurile reglate putin mai ridicat , pentru distanta.
                            lumina clara pe distanta mare. faza lunga nici nu mai zic , 100 m ca in palma ii vezi.
                            27 ron/buc in carrefour iasi
                            sigpicSa traiasca urile , si

                            Comment


                            • Stie cineva cat mai costa un reglaj faruri? Multumesc.

                              Comment


                              • 20 lei (oriunde mergi).

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google