Becuri Far

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Da, cred.
    De prea multi ani e pe piata Hella si noi nu stim nimic.

    Problema e alta: bec Hella H4 - 6 lei (UV garantat, au tipla care putine au); bec OSRAM H4 10-12 lei, bec Philips H4 (~12-16 lei), si eu vad la BMW relativ nou pus Hella, la Renault Laguna (H1)tot Hella si nu au afumat farurile de doi ani....?

    Daca vedeti Philips sau Osram la 6-7 lei bucata, va recomand sa NU le cumparati.
    In primul rand sa aibe holograma pe ele.

    Comment


    • Far afumat...

      Salut!La loganul diesel al tatalui meu s-a afumat un far.La genul ca e afumat rau.Are un fel de negreala,funingine pe interior.Inca nu l-am vazut.O sa il analizez si eu si poate pun si poze.Tin sa mentionez ca are montat xenon de 35W...putin probabil sa fie de la xenon...adica nu vad cum ar face xenonul asa ceva mai ales ca stiu multi cu xenon si n-au patit dinastea...
      sigpic

      Comment


      • Esti sigur ca becul ala e xenon? Scrie anti-UV pe el?
        Cel mai nou proiect auto din România!
        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

        Comment


        • eu zic ca depinde de firma..becul e fisurat ceva?nu vad de la ce ar putea sa se inegreasca farul.sau poate cum a spus andrei:are anti UV?
          TRAIM IN ROMANIA SI ASTA NE OCUPA TOT TIMPUL!!

          Comment


          • Mister deslusit

            Am deslusit in weekend misterul farului aburit/afumat.De la gropi si de la la o montare proasta,becul xenon a iesit din soclul sau iar sticla becului a stat rezemata pe garnitura de cauciuc din spatele farului,cea originala...prin urmare s-a incins si a produs fum care a afumat oglinda farului si sticla acestuia...Am reusit sa il fizex mult mai bine taind putin din cauciucul din spate astfel incat becul sa intre mai bine si sa nu mai iasa.Cand se face mai cald dau jos farul si il curat...
            sigpic

            Comment


            • Stie cineva unde as putea gasi becuri H11 pt proiectoarele de la logan de genul: extreme power, blue vision, power tonight , toate de la philips?
              Am intrebat la Augsburg si au zis ca nu ar aduce asa ceva...

              Comment


              • In proiectoare nu prea are rost sa pui becuri de genu asta ''extrem light, more light'' etc etc, nu e mare efect plus ca orice iluminare mai puternica duce automat la o autonomie mai mica a becului (din pacate asta e reversul medaliei la orice bec de far) si e cam nasol sa tot schimbi becu de proiector (pretul mare si schimbul becului mai anevoios).
                H 11 Philips poti gasi aici spre exemplu, la pret OK spun eu.

                Comment


                • eu am xenoane(verzui cei drept)dar sunt foarte multumit de ele noaptea............este o mare diferenta intre ele si becurile clasice de ori ce fel
                  sigpic

                  Comment


                  • @mad_voly: Eu sunt de parere ca ar fi bine sa lasi becurile Osram in proiectoare. Daca pui unele cu lumina albastra sau alba, pe ceata nu iti vor folosi la nimic.
                    Cel mai nou proiect auto din România!
                    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                    Comment


                    • am observat ca in general proiectoarele sunt folosite de soferi numai pt design.pt ceata foarte rar.

                      Comment


                      • 1. BEC FAR H4 VISION PLUS,

                        2. BEC FAR H4 X-TREME POWER
                        12V 60/55W P43T-38, luminozitate +80%
                        3. BEC FAR H4 X-TREME
                        Au si protectie UV?

                        Ce parere aveti de aceste becuri?Sunt bune?Exista ceva mai bun?
                        Mersi.
                        Last edited by Augustin-Yng; 9 March 2009, 09:50.
                        Un Logan----YNG-----
                        Numai bine.

                        Comment


                        • Toate au protectie UV.
                          Cel mai bun este Xtreme Power (dar desigur ca nu tine la viata cat unu' clasic, am spus - asta e reversul medaliei, nu le poti avea pe toate - eu m-am lecuit, nu mai dau 20-30 lei pe un bec cu ceva mai multa lumina, 10 lei un Osram normal si gata)

                          Comment


                          • Mersi Tavi.
                            Un Logan----YNG-----
                            Numai bine.

                            Comment


                            • Power2night.Scuzati claritatea,pozele sunt facute cu telefonul nu foarte performant.In realitate becurile se vad mai albastre,si mai clara culoarea.
                              Attached Files
                              sigpic

                              Comment


                              • Originally posted by lexdeejay View Post
                                am observat ca in general proiectoarele sunt folosite de soferi numai pt design.pt ceata foarte rar.
                                unii mai folosesc ziua proiectoarele pt design...eu unu nu stiu ce m.as face fara ele,la observarea gropilor ma ajuta foarte mult.
                                un sfat...nu incercati niciodata sa puteti becuri cu o putere mai mare...(din greseli am invatat si eu).numai bine
                                TRAIM IN ROMANIA SI ASTA NE OCUPA TOT TIMPUL!!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google