Iesire Aer La Picioare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Iesire Aer La Picioare

    Buna ! De doua zile sunt fericitul poaesor a unui logan preference si am o intrebare. Am observat ca atunci cand dau drumul la aer rece sau cald si setez la picioare in dreapta la pasager iese aer dar la stanga la sofer nu. Poate sa-mi spuna cineva de ce? Ii problema sau ii normal?
    I HAVE A !sigpic
    fara linkuri externe in semnatura

  • #2
    Nu e normal, deci cred ca e o problema! Dar mai incearca sa te intinzi cu mana sau incalta-te cand conduci cu niste saboti sau slapi!! Daca nu, apeleaza la dealear!!! Multa bafta!!
    sigpicUn logan cometa BT 20 LEA

    Comment


    • #3
      Aerul la sofer intra prin dreapta pedalierului, dar intra mai putin decat la pasager. Vezi sa nu obtureze mocheta gaura de iesire aer.
      Cel mai nou proiect auto din România!
      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

      Comment


      • #4
        Asa e si la mine. La sofer intra dar mai putin. Se simte doar cand ventilatorul e pe ultimele trepte de viteza.
        Resoftari, leduri, activari functii, etc... in Cluj si Maramures.

        Comment


        • #5
          Si la mine e la fel..Intra dar mai putin la sofer....Doar ca eu am alta problema...Nu stiu ce dar zilele trecute cand conduceam ..Eram in slapi...Si am pus piciorul la gura de aer...Ca sa "ma racoresc"...Si cand am atins ceva pe acolo m-am ars...Oare am atins aeroterma...Sau ce???E normal sa se incinga in halul asta??
          0.9 tce SL plus

          Comment


          • #6
            Ai atins conducta instalatiei de racire a motorului, care intra in "caloriferul" aerotermei.
            Cel mai nou proiect auto din România!
            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

            Comment


            • #7
              Mersi pentru raspuns! Am sa ma uit mai atent.
              I HAVE A !sigpic
              fara linkuri externe in semnatura

              Comment


              • #8
                Aveti dreptate. Baga aer si la sofer dar numai la ultimele trepte de viteza la ventilator.Asa e naspa mai ales vara. Si iarna o sa-mi inghete picioarele? Nu se poate face nimik?
                I HAVE A !sigpic
                fara linkuri externe in semnatura

                Comment


                • #9
                  din pacate vara o sa ai ceva probleme, in sensul ca o sa fie cam cald, dar iarna baga caldura, eu nu am avut asta-iarna nicio problema....

                  nu mai dati "quote" la ultimul post!
                  Last edited by Seba; 16 June 2008, 14:57.

                  Comment


                  • #10
                    Iarna nu o sa ai probleme doar ca in dreapta o sa bage mai bine caldura.

                    Comment


                    • #11
                      Aerul la picioare intra in aceeasi masura (debitu' e la fel) la sofer ca si in dreapta.

                      Doar ca: la sofer configuratia aeratorului e un pic diferita de cea din dreapta, aerul e directionat un pic aiurea, din cauza formei aeratorului (sau gura de ventilatie, cum sa-i spun..) si mai sunt si tevile alea de circuit care sunt foarte aproape de aerator (vara e nasol).

                      PS: pt verificare, dati pe tr 1 (e suficient), puneti sa bata numai pe picioare si bagati mana in dr si in stanga, aproape de gura de ventilatie, sufla la fel.
                      Last edited by Octavian; 15 June 2008, 13:25.

                      Comment


                      • #12
                        si eu am aceas problema in dreapta merge mai bine ca in stinga,se poate face ceva sa sufle si pe stinga bine sau nu?
                        sigpic http://www.loganclub.ro/forum/sm_01_uli-t17461p16.html

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by iooon_cug View Post
                          Si la mine e la fel..Intra dar mai putin la sofer....Doar ca eu am alta problema...Nu stiu ce dar zilele trecute cand conduceam ..Eram in slapi...Si am pus piciorul la gura de aer...Ca sa "ma racoresc"...Si cand am atins ceva pe acolo m-am ars...Oare am atins aeroterma...Sau ce???E normal sa se incinga in halul asta??
                          si eu am patit la fel am atins ceva incins numai ca eu am atins cu mana si sa vezi atunci ce controlam fiecare logan care imi venea in service sa vad daca este normal sa se incinga asa si asa era

                          Comment


                          • #14
                            trebuie sa bagi mana mai adanc sub bord in dreapta. daca nu simti aer du te la garantie.

                            Comment


                            • #15
                              baga incepand de la locul in care incep pedalele...este foarte sus...de asta nici nu prea simtim nimic.
                              Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google