Apa In Portbagaj Partea Dreapta

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Apa In Portbagaj Partea Dreapta

    Buna ziua, detin o dacia logan preference an 2009, si azi am observat fiind frig ca in partea dreapta in spate (portbagaj) e plin de apa inghetata (chiar in buzunarul portbagajului) . Am scos mocheta afara si am pus mana pe aripa interioara si acolo era plin de gheata si de condens. E normal sa fie asa? In partea stanga m-am uitat si nu este deloc apa. Oare pe unde intra? Astept pareri multumesc.

  • #2
    Si eu am avut problema asta dar nu am gasit o solutie. Nici nu prea am cautat.
    sigpic

    Comment


    • #3
      Bine bine, dar.. daca lasi asa se rugineste si apar probleme mult mai mari. Intra pe undeva apa oare?

      Comment


      • #4
        Problema ta isi poate gasi rezolvarea aici.
        Dacia logan : Cum fac sa ....? Cat costa sa ....? Unde gasesc ....? si alte asemenea intrebari
        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

        Comment


        • #5
          dar de ce doar in dreapta?
          sigpic

          Comment


          • #6
            Salut vezi ca sub mocheta de pe aripa ai o aierisire pe acolo intra apa am patit si eu si iam pus niste silicon si sa rezolvat problema bafta

            Comment


            • #7
              Pt ca la mine a fost in STANGA si acum trage la altii pe DREAPTA
              E la noroc, pica stanga, pica dreapta sau pica ambele deodata.

              Iancule, data viitoare da si tu link cum TREBUIE...si nu doar un singur post de acolo.

              Cred ca asta se poate inchide!

              Comment


              • #8
                Garniturile respective sunt pentru a iesi aerul cand se inchid usile, nu am cum sa le inchid?!

                Comment


                • #9
                  Eu unul iam bagat silicon pe toata suprafata si printre ele si am dat cu jetul de apa si nu a mai intrat am facut acesta chestie de vro 2 ani

                  Comment


                  • #10
                    Inteleg, dar oricum orificiile respective sunt sub aripa, eu am apa pe toate aripa interioara, imi e inghetata in momentul de fata... si nu tiu de unde intra apa respectiva. E putin probabil sa intre pe la garnitura de aerisire

                    Comment


                    • #11
                      Poate intra pe sus intr-e capota si cheder prin alta parte nu are pe unde

                      Comment


                      • #12
                        O tineti langa aici degeaba,,treceti dincolo,, pe celalalt THRED..IMI CURGE APA IN PORTBAGAJ !
                        @Lesage, un sfat, data viitoare da si tu o cautare si numai deschide topicuri pe aceiasi tema!
                        Last edited by Ivan Marian; 16 December 2013, 18:58.

                        Comment

                        Working...
                        X
                        Anulare DPF
                        Politica de Securitate Google