Sunet Ciudat Viraj Maxim

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sunet Ciudat Viraj Maxim

    Salut astazi am observat ca masina mea la relantiu stand pe loc la un viraj maxim are un zgomot ciudat mai exact un huruit ce poate fi pt ca imi e tare frica sa nu am probleme pe la servodirectie.

  • #2
    sall
    lipsa ulei servodirectie ,adica ai ulei sub nivel .

    Comment


    • #3
      Salut uleiul este la nivel chiar astazi m am uitat.

      Comment


      • #4
        pai mai ramane pompa servo .

        Comment


        • #5
          in primul rand:
          - cati km are masina si din ce an e?
          - cand s-a schimbat ultima data uleiul?
          in al doilea rand, cine te pune sa stai cu volanul virat maxim si sa fortezi pompa ?

          Comment


          • #6
            Cand lucreaza pompa de servo se aude un zgomot. Daca tii virat la maxim pompa lucreaza, dar o fortezi degeaba fiind la capatul cursei casetei. Cred ca trebuie sa-ti faci griji doar daca zgomotul este prea puternic, asculta si alta masina ca a ta. Cel mai bine se aude in fata masinii si pune pe altcineva sa miste volanul.
            PREFERENCE 1.6

            Comment


            • #7
              Masina este un Logan Preference din 2005 luat sh acum 3 ani,uleiul nu l am schimbat iar de virat maxim am observat abia ieri sunetul ciudat ma gândesc ca poate nu l am bagat eu de seama in timp....

              Comment


              • #8
                Schimba cureaua de accesorii daca nu a fost schimbata deloc. Se va mai estompa din sunet.
                Last edited by cristianpaul; 12 December 2014, 11:15.

                Comment


                • #9
                  Cureaua e accesorii a fost schimbata in momentul când am cumparat masina .

                  Comment


                  • #10
                    poate sa fie masina de 1 an dar daca a facut km ca vaca... cati km are?

                    Comment

                    Working...
                    X
                    Anulare DPF
                    Politica de Securitate Google