Pareri Prestige 2009

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    si eu as da la buyback prestijul meu pt PH2, arata mult mai bine dar care-i rostul... tot masina aia ramane, multumit de ea, se comporta bine, este inca tinerica are abia 10500 uleiul schimbat la 6500 revizia facuta la 6500 si la an....

    si apropos... prestige care are continental sau kormoran ???? eu unul pana si pe rezerva am Michelin

    are plusuri are minusuri aproape le-am rezolvat, am ramas la la prestige dupa un bmw pisica din 94 de 2.5 coupe care era impecabil din toate punctele dar trebuie intretinut daca vrei sa ramana asa... majoritatea bmw-istilor iau marca respectiva sa le rupa nu sa le si intretina, oricum ai facut buna alegere prestige 1.6 16v motorizarea merita cate apropouri nu am avut si eu cand am dat comanda pt logan, dar Fxxx Them
    Logan by Renault Pure Blood
    Nothing beats Low Cost

    Comment


    • #47
      daca dai masina la buy back iesi in pierdere. pentru ca ei ti-o subevalueaza...in favoarea lor pentru ca atunci cand o vand o sa aibe profit mai mare. asa ca mai bine ti-o vinzi tu singur si mai pui difereta si iti iei un prestige.
      Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

      Comment


      • #48
        Eu am logan Facelift varianta Prestige motorizarea 1.6 16v si am primit pneuri marca Barum.Stie cineva daca sunt bune?Imi cer scuze daca nu am postat unde trebuie

        Comment


        • #49
          bani sa aveti ca masini sunt peste tot
          .. daca ar baga pe logan climatronic si un motor mai puternic (ex.1.9 dci) ar fi ceva calumea
          sigpic

          Comment


          • #50
            Originally posted by Logan RS View Post
            Eu am logan Facelift varianta Prestige motorizarea 1.6 16v si am primit pneuri marca Barum.Stie cineva daca sunt bune?Imi cer scuze daca nu am postat unde trebuie
            sunt mai bune ca Kormoranele.

            confirm si eu ca Kormoranele sunt facute de michelin, informatia o am direct de la sursa. Kormoranul reprezinta varianta 'low cost' ale anvelopelor Michelin.
            Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

            Comment


            • #51
              Eu stiam ca pneurile Barum sunt fabricate de Continental.Asa este?

              Comment


              • #52
                tot ce se poate...insa tot o varianta 'low cost'.

                deci kormoran apartine de michelin si barum de continental. si astea sunt cele 4 modele care incalta loganul
                Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                Comment


                • #53
                  Originally posted by radu2008 View Post
                  Toti isi dau cu parerea ca e tot dacie dar nu au condus logan niciodata numai sh din germania cu peste 20 mi km care nu mai sunt masini eu unul nu m-asi urca la volanul unei masini daca are peste 20 mi km!
                  Ia mai gandeste-te...nu te-ai urca la volanul unei masini cu mai mult de 20.000 de km ???? Si daca iti zic ca eu cu fosta dacia mea...am dat kilometrajul peste cap de vreo 5 ori, asta insemnand peste 500.000 km in vreo 10 ani ...ce zici de asta ?...si o mai am si acum ....am pus-o la treaba pe toate dealurile. Pana acuma aduceam cu ea marfa de la Bucuresti.
                  Ata daca o tii numai de te duci sa cumperi paine din coltul blocului, si faci cate 2 km/zi.
                  20.000km ar trebui sa-i faci in 3/4 din an..asta daca nu o tii de bibelou. Bafta.

                  Comment


                  • #54
                    poate se referea la 200 de mii de km

                    Comment


                    • #55
                      Eu l-am prins ...l-am ars

                      Comment


                      • #56
                        Originally posted by ingerulol View Post
                        Eu am Laureate PH2 si a venit cu CONTI3 pe ea pentru ca are ABS . Cred ca ar fi fost grav cu Kormorane , stiu de la PH1 care are asa ceva si se duce sanie si vara pe asfalt (daca ploua se duce mai mult (zici ca e data cu parafina) ) )
                        ...a venit cu Conti pe ea pentru ca ai avut noroc. Eu am tot Laureate Ph2, tot cu ABS (luat imediat inainte de a se baga ABS la toate) si a venit cu Kormorane. Sunt mai mult decat proaste, sunt de-a dreptul periculoase. Am ajuns sa-mi fie frica atunci cand vad ca trec masinile alea care stropesc strada, aluneca pe umezeala aia ceva de speriat...

                        Comment


                        • #57
                          vedeti ca din cauza kormoranelor un user din bucuresti a avut un accident nasol rau prin martie. asa ca daca nu schimbati cauciucurile de acuma, mergeti si voi mai preventiv...

                          vorba lui detail:

                          kormoranele sunt cauciucuri super bune daca masina sta in parcare, pentru ca nu se dezumfla rotile!
                          Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                          Comment


                          • #58
                            Ma baieti mati facut curios tare cu gumele la logan ... maine ridic masina ... sunt tare curios ce gume imi dau ... daca is kormorone fac un show de na vazut dacia ... la gama de varf pot avea pretentia sa mi se dea gume calumea... nu ? voi ce ziceti? da la loganu ala chel de 5600€ sau cat e ... sa puna e cel mai low cost la logan dar prestigiu ... ar fi culmea... revin zilele astea cu raspunsu

                            Comment


                            • #59
                              chiar asa...sa ne zici si noua ce zic aia daca le faci scandal oricum sper sa iti dea niste cauciucuri mai bune...
                              Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                              Comment


                              • #60
                                singura masina care m-ar face sa renunt la prestige PH1 care il am acum, ar fi un Sandero 1.6 16V , si 1.4 16v care anunta ca il scoate ma tenteaza dar nu foarte mult...

                                sa inteleg ca nu toate vin cu michelin ? eu caut de 1 an de zile o janta de aliaj de prestige pentru rezerva dar in curand trec pe jantele pe 16" de pe megane (cele care seamana cu alea de la prestige)
                                Logan by Renault Pure Blood
                                Nothing beats Low Cost

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google