Airbag Sarit DIN SENIN !!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    @D-Fens: Facea accident cum au facut si cei din Passat, Audi,etc, etc.
    @Sonykel: E ca faza cu, cutremurul. Poti sa te muti la curte sa scapi repede in caz ca. Apoi te duci la curte si daca vine vre-un cutremur iti pica lustra in cap si tot nu scapi. Daca e s-o luam asa, nu mai folosim masinile. Merem cu tramvaiul...dar daca se rupe burduful la tramvai exact sub noi? Sau ne cade troliul in cap? sau etc, etc.

    Masina nu cred sa mai fie in garantie si chiar daca era, putea sa se intample cand iesea dealer-ul cu ea de pe trailer.
    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

    Comment


    • #17
      urata treaba asta ! sunt curios de ce a sarit pana la urma ... care a fost treaba
      my ride - still under construction

      Comment


      • #18
        Originally posted by darksid3 View Post
        @D-Fens: Facea accident cum au facut si cei din Passat, Audi,etc, etc.
        @Sonykel: E ca faza cu, cutremurul. Poti sa te muti la curte sa scapi repede in caz ca. Apoi te duci la curte si daca vine vre-un cutremur iti pica lustra in cap si tot nu scapi. Daca e s-o luam asa, nu mai folosim masinile. Merem cu tramvaiul...dar daca se rupe burduful la tramvai exact sub noi? Sau ne cade troliul in cap? sau etc, etc.

        Masina nu cred sa mai fie in garantie si chiar daca era, putea sa se intample cand iesea dealer-ul cu ea de pe trailer.
        masina nu mai este in garantie ! tu daca iei foc in mers din vina lor o lasi asa... ca deh , oricui i se poate intampla ! interesanta logica ai !

        Comment


        • #19
          Originally posted by CataLiNNN View Post
          Dar daca era pe A1?
          Nu conteaza cat a avut sau cat putea sa aibe.Daca o lasi moale si stii cum si unde sa vorbesti,o sa primesti si despagubiri.
          Sanse sa primeasca despagubiri e sa deschida vre-un proces...acum intrebarea e, ce fel de despagubiri? Daca facea accident, da, de acord. Sa nu uitam ca vorbim de Justitia din Romania , nu cea pe sistem cu jurati din USA.


          Am o logica obiectiva. Cat timp sunt nevatamat, sunt multumit. Ideea e ca se poate intampla oricui. Ca ia foc sau sare volanul sau pica roata, aia e. Merg cu masina deci imi asum un anume risc, cu atat mai mult un risc de defectiune. Ce sa fac? Sa ma duc sa pun acatiste francezilor? Cu ce ma ajuta? Acum vorbim pragmatic. Da tu o idee care sa functioneze real .


          PS: Nu ti-a sarit airbag-ul "din vina lor" ca doar nu te-a sabotat vre-un camatar . Este o defectiune aparuta.
          Last edited by darksid3; 1 August 2010, 21:30.
          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

          Comment


          • #20
            Mie nu mi se pare normal ce s-a intamplat(chiar daca nu mai e in garantie),nu ma intereseaza ce se intampla cu celelate marci.Pe mine ma intereseaza de "troaca" mea.
            Forum neinteresant. Delogat definitiv.

            Comment


            • #21
              Eu nu vreau nici un fel de despagubire ! Nu vreau sa ma imbogatesc pe seama unui airbag . Tot ce vreau e sa se rezolve problema asta ssi sa isi recunoasca vina si sa merg in siguranta in masina ! in caz contrar merg mai departe cu plangerile si apoi o vand...

              Comment


              • #22
                Nu-i vorba de imbogatire.De ce s-a intamplat asa ceva?La o masina noua?Eu as apela si la media,nu numai Dacia.
                Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                Comment


                • #23
                  E un lucru care nu trebuia sa se intample,dar s-a intamplat.dark vrea sa spuna ca esti mai ghinionist,dar ca lucruri deastea se intampla la multe marci auto.(vezi recenta poveste toyota)Dar oricat de ghinionist ai fost,ai avut totusi noroc ca aveai viteza mica si nu era nimeni in dreapta.Intr-adevar se puteau intampla multe,dar...Ideea e ca trebuie sa mergi la service ,eventual expusa problema si la vocea clientului,iar in caz ca o dau de gard atunci sarit cu scandal.
                  MX-5 1.6 110cp 12.01.12(fab.2002)

                  Comment


                  • #24
                    Sa facem o statistica sa vedem cate airbag-uri au sarit din senin la Logan?

                    gxg-ul a inteles ideea.

                    Consider ca esti un om norocos prin faptul ca nu s-a intamplat decat sperietura si ghinionist pentru ca e o defectiune gen loterie.
                    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                    Comment


                    • #25
                      Si eu consider ca sunt norocos ! s-a intamplat de data asta... bun am scapat ! daca se mai intampla odata ? ce sanse am sa scap? asta incerc eu sa iti explic... e vorba de siguranta aici ! S-a intamplat ceva ce in conditiile astea nu trebuia sa se intample ! Adica de ce lucrul care in mod normal trebuie sa iti salveze viata poate sa te omoare? daca la fiecare masina cumparata trebuie sa imi asum riscul asta eu renunt la airbag si imi iau scaune si centuri de raliu !

                      Comment


                      • #26
                        Eu d-aia insist pe partea realista. Mergi la service sa caute problema si apoi vezi mai departe ce-i de facut.
                        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                        Comment


                        • #27
                          dark a bauta apa la caine sau a fumat asa ceva.
                          da mai dark se poate intampla. dar cum asa? ce e nitroglicerina , asa instabil e kkt-u ala de airbag de poate exploda oricand , deci airbagu ala avea un defect ascuns , si trebuie rezolvata problema...

                          sigpic

                          Comment


                          • #28
                            daca pui testeru nu poti afla dc a sarit?
                            Am pierdut multe in viata,dar niciodata nu mi-am pierdut respectul fata de cei care-l merita!!

                            Comment


                            • #29
                              Originally posted by SoNyKeL View Post
                              dark a bauta apa la caine sau a fumat asa ceva.
                              da mai dark se poate intampla. dar cum asa? ce e nitroglicerina , asa instabil e kkt-u ala de airbag de poate exploda oricand , deci airbagu ala avea un defect ascuns , si trebuie rezolvata problema...
                              Mah! Defecte ascunse vor fi mereu in orice domeniu...asta pentru ca le-a facut mana omului. Deci ori asteptam 1000 de ani sa folosim tehnologie fabricata de AI, ori folosim bicicleta...dar si acolo sunt riscuri.

                              Ideea era simpla. Ne cramponam pe probabilitati si asta inseamna sa ne inchidem intr-o bula.
                              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                              Comment


                              • #30
                                deci concluzia e urmatoarea. cum sansele sa-ti sara airbagu sunt foarte mici , sansele sa-ti sara a 2 a oara sunt si mai mici.

                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google