Cum Pot Sa Modific Un 1.6 16v La Motor???

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    1. tu chiar stii cum arata o fisa dyno? are felixb postate cateva si mai sunt unele la tuning logan, de 1.4mpi, parca...la timisoara poti vedea la facultatea de mecanica un banc dyno care chiar functioneaza. unii isi fac proiectul de licenta pe el, pregatesc baietii o masina de raliu. asta proiect de licenta, nu?
    2. de ce crezi ca abereaza cineva? ai intrebat macar cat costa si ce castig aduc axele cu came? la o firma, ma refer, sau la unii care si-au schimbat axele, care prepara masini, nu la coltul blocului. pt ca o resoftare facuta pe genunchi chiar nu-ti da 15 cai din 105 si fara test dyno (sau de drum, dar mai greu sa lergi cu o remorca de aparatura dupa tine) nu stii sigur ca-n timp nu-ti strica motorul daca "ii dai blana". banuiesc ca nu-si face nimeni resoftare sa mearga cu 50km/h in tr5, ca sa nu consume...
    3. o resoftare facuta calumea iti da in conditii de siguranta pt motor undeva la 10% din putere, deci de la 105 ajungi la 115-116 fara sa faci nimic "hardware" la motor. de la 116 in sus, insa, vin bani multi pe teava pt orice cal "stors". pt ca vorbim de benzinar aspirat. notiunea de "eficienta volumetrica" a motorului spune cuiva ceva? si daca da, il(ii) rog pe respectivul(respectivii) sa spuna cateva metode de crestere a acesteia, in conditii de siguranta in exploatare.
    4. imi dau si eu cu parerea ca sa nu tac... nu ca m-ar fi interesat subiectul si ca m-as fi documentat inainte sa vorbesc...
    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

    Comment


    • #77
      Mai d-nilor experti, mai uitati-va si in ograda voastra, nu sariti pe oameni ca si pitbulii, nu rezolvati nimic, fiecare cu ce poate, daca vreti va dau si armasarii mei de la Logan...
      Imi pare rau despre voi, va place sa ocupati niste pozitii in care restul ptr voi sunt niste habarnisti ( parerea voastra), mai ganditi-va !
      p.s.fi-ti mai maleabili, nu va fur jucariile, ma bucur ca am vb cu voi....
      cu respect
      cu respect
      sigpic
      Maică, ce mafioți de treabă !!!

      Comment


      • #78
        de fapt, care-i problema acum, kenjiro?
        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

        Comment

        Working...
        X
        Anulare DPF
        Politica de Securitate Google