Miros In Logan Dimineata!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Miros In Logan Dimineata!

    Am observat dimineata ca miroase ceva naspa in masina dupa ce merg o perioada dispare mirosul e un miros de mucegai...posibil din cauza ca e noua masina?

  • #2
    Ai transportat ceva in portbagaj din care a curs, ti s-a udat mocheta din portbagaj sau din interior?
    Computer, did we bring batteries?... Computer?...

    Comment


    • #3
      Pai daca miroase inseamna ca ceva e ud sau a fost ud.

      Cel mai bine verifica si tu toata mocheta din masina si mai ales pe cea din portbagaj aceea de le lateralul portbagajului.

      Sa nu intre apa pe la una din lampile de pe spate sa nu fie bine pusa si cand o speli sa intre putina apa.
      sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

      Comment


      • #4
        e mirosul de masina noua. Iesi la iarba verde ca tot e cald afara si aeriseste-o bine.

        Comment


        • #5
          Mirsoul apare dupa ce a fost folosit AC, inainte de oprirea masinii?
          Cel mai nou proiect auto din România!
          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

          Comment


          • #6
            Ai covorase noi de cauciuc?
            Forum neinteresant. Delogat definitiv.

            Comment


            • #7
              pey...ai grija cu mirosurile...depinde ce ai facut cu o zi in urma sau noaptea ) :P ...acum eu nu imi aduc aminte ca mirosul de "masina noua" sa miroasa oarecum a mucegai.. vezi sa nu ai pe sub presuri umezeala de pe incaltaminte...nici nu stiu:-?? verifica si tu sa nu ai umed pe undeva... dar sper sa fie doar miros de nou..

              Comment


              • #8
                Mirosul de masina noua nu miroase a mucegai nicidecum.
                sigpic

                Comment


                • #9
                  Asta pare miros de AC ....

                  Comment


                  • #10
                    E de la AC.La mine miroase cateva secunde cand dau drumul la AC sau aeroterma.
                    sigpic

                    Comment


                    • #11
                      Sau poate ti-a facut cineva vre-o gluma si ti-a ascuns un pestisor prin mocheta...stiu cazuri d-astea
                      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                      Comment


                      • #12
                        La inceput cand masina a fost noua a mirosat plasticul cand foloseam climatizarea fie pe cald fie pe rece dar parca a trecut sau m-am obisnuit eu cu mirosul sincer nu stiu ce poate sa fie la tine cerceteaza cu multa atentie masina!

                        Comment


                        • #13
                          Pentru a evita astfel de situatii tineti in permanenta aeroterma pe treapta 1.

                          Comment


                          • #14
                            Eu cred ca vine de la AC, este de la bacteria ce a crescut pe evaporizator , din cauza condensului/umiditate. Cumpara si tu un spary antibacteria , special pt. instalatiile de aer conditioanat . Se gasesc aproape la toate magasinele cu electrocasnice . Dai pe unde absoarbe ventilatorul din habitaclu si lasi la aerisit masina cu usile deschise cca 10 min .
                            Asta daca nu cunva gasesti ceva mochete ude prin portbagaj si mirosul poate sa vina de acolo.
                            Cu stima, FLO.
                            , sunt cu ochii pe voi !
                            :thumbsup:

                            Comment


                            • #15
                              si pe unde absoarbe din habitaclu, cumva pe langa pedala de acceleratie?

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google