Gasita Lovita In Parcare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    mda..imi pare rau...eu am fransiza 0 la asiban...
    Nobody dies virgin...because life fuck's us all !!

    Comment


    • #17
      Originally posted by Simon View Post
      adica tu la fiecare reparatie, indiferent cat e de mare sau cat e de mica tre sa dai 100 de euro . eu am 1% fransiza...asta ce inseamna? ca la fiecare reparatie trebuie sa platesc 1% din costul ei?
      Nici bine nu s-a deschis plusu la noi in oras iar eu, om patit, inca nu am avut curajul sa merg la plus cu masina ca stiu cum se parcheaza la noi, mai ales cand e ceva nou deschis...drept exemplu iti pot da mall-ul
      adica la fiecare reparatie pe casco platesti 1% din valoarea masinii, nu din valoarea reparatiei.
      AG-73-BAR garib1973@yahoo.com

      Comment


      • #18
        Sa ne spui si noua preturile. Am gasit-o si eu lovita, dar in fata.

        Comment


        • #19
          ah, urat in fata, am auzit ca farul e mai scump in caz ca e nevoie sa il schimbi...am sa te anunt, deocamdata tocmai pe 25 am programarea si mai am de asteptat pana atunci...
          Daca Cineva Vreodata O Sa Iti Doreasca Binele, Sa Nu Il Dai

          Comment


          • #20
            Originally posted by Danny90 View Post
            ah, urat in fata, am auzit ca farul e mai scump in caz ca e nevoie sa il schimbi...am sa te anunt, deocamdata tocmai pe 25 am programarea si mai am de asteptat pana atunci...
            Am avut si eu un eveniment si am dat 440ron pe un far fh2.

            Comment


            • #21
              O sa-ti tin pumnii pe 25. Eu am gasit infractorul si daca nu o sa pot sa-l schimb (farul), o sa incercam sa-l remediem. Nu este asa de grav, numai putin zgariat.

              Comment


              • #22
                Multumesc mult,apreciez...asta e bine ca l-ai prins pe tip...si ca la tine e doar problema minora...la mine asta e acuma, ce pot sa fac...dau banu..
                Daca Cineva Vreodata O Sa Iti Doreasca Binele, Sa Nu Il Dai

                Comment


                • #23
                  buna seara...am avut si eu norocul ca si danny90 sa imi gasesc masina lovita in parcare, destul de rau nu numai zgariata...indoita aripa spate dreapta langa usa si usa zgariata profund...am casco la asiban fara fransiza.
                  Pe data de 14.09.2009 am fost la constatare, am deschis dosarul de dauna si pe data de 15.09 am fost la dacoserv sa inaintez actele de reparatie.am inteles ca de obicei acceptul de plata vine in 4-5 zile lucratoare...deci in cazul meu ar fi venit undeva pe vineri, luni cel tarziu....dar surpriza!!!nici pana in ziua de azi nu am primit acceptul...am dat nenumarate telefoane si celor de la dacoserv cat si inspectorului de daune, caruia i-au fost trimise actele de 3 ori, de 2 ori pe fax si odata pe mail(caci inspectorul dorea in mod expres pe mail) si tot degeaba.In urma discutiei de astazi, inspectorul imi zice ca asteapta un raspuns din centrala, daca polita casco este valabila sau nu.Mentionez ca ratele la banca cat si casco sunt platite la zi, fara nici o zi de intarziere.Acum masina mea sta reparata in curtea dacoservului si eu nu o pot lua acasa.ce ma sfatuiti sa fac?cum ar trebui sa procedez mai departe?

                  p.s:imi cer scuze ca "povestioara" mea a fost destul de lunga...

                  Comment


                  • #24
                    Salut

                    Am trecut prin exact acelasi lucru (tot casco Asiban). In primul rand ar trebui sa-ti inspectezi masina FOARTE bine inainte sa o ridici. Eu te sfatuiesc sa mergi la "baietii" de la Asiban, sa le spui frumos ca tu ai toate primele platite la timp (daca asa este evident) si ca nu te intereseaza pe tine problemele lor. Tu ti-ai onorat obligatiile!!! Nu trebuie sa accepti ca Asiban sa vireze banii la service, te duci frumos la inspectorul de daune si ii spui "frumos" ca vrei accept de plata pe factura. Daca nu vrea il dai in p*zd@ masii si il rogi din nou. Succes!

                    P.S.: In cazul in care desteptii opun rezistenta, sa ai dinainte telefonul de la OPC salvat in telefon si sa suni fix din biroul inspectorului de credit, preferabil de fata cu el.
                    sigpic

                    Comment


                    • #25
                      Originally posted by sunflower View Post
                      buna seara...am avut si eu norocul ca si danny90 sa imi gasesc masina lovita in parcare, destul de rau nu numai zgariata...indoita aripa spate dreapta langa usa si usa zgariata profund...am casco la asiban fara fransiza.
                      Pe data de 14.09.2009 am fost la constatare, am deschis dosarul de dauna si pe data de 15.09 am fost la dacoserv sa inaintez actele de reparatie.am inteles ca de obicei acceptul de plata vine in 4-5 zile lucratoare...deci in cazul meu ar fi venit undeva pe vineri, luni cel tarziu....dar surpriza!!!nici pana in ziua de azi nu am primit acceptul...am dat nenumarate telefoane si celor de la dacoserv cat si inspectorului de daune, caruia i-au fost trimise actele de 3 ori, de 2 ori pe fax si odata pe mail(caci inspectorul dorea in mod expres pe mail) si tot degeaba.In urma discutiei de astazi, inspectorul imi zice ca asteapta un raspuns din centrala, daca polita casco este valabila sau nu.Mentionez ca ratele la banca cat si casco sunt platite la zi, fara nici o zi de intarziere.Acum masina mea sta reparata in curtea dacoservului si eu nu o pot lua acasa.ce ma sfatuiti sa fac?cum ar trebui sa procedez mai departe?

                      p.s:imi cer scuze ca "povestioara" mea a fost destul de lunga...
                      Salut
                      Si eu am avut masina lovita )de fapt oglinda retrovizorie sofer rupta ) si am facut-o tot la Dacoserv. Casco la Bt Asigurari care din cate stiu sunt in acela grup cu Asiban. Masina era gata dar service-ul nu primea acceptul de plata cu toate ca hartiile au fostv trimise pe fax, email eytc...si atunci am fost eu personal cu devizul la ei (calea plevnei langa primaria sector 6) si in 10 min am obtinut acceptul de plata , m-am intors la service si am plecat cu masina. Eu la timpul respectiv aveam franciza de 100 de euro pe eveniment , acum am 200 ron pe evbinment

                      Bafta

                      Comment


                      • #26
                        eu am o cunostinta la dacoserv chiar la vopsitorie...surpriza de dimineata la ora 8 si un pic primesc telefon de la el sa ma duc sa imi ridic masina...ca a insistat el si am primit acceptul.Acum nu stiu daca a fost doar o coincidenta sau chiar asa a fost.peste cateva ore ma duc sa o ridic, sa verific calitatea lucrarii cu toate ca tinichigiul a fost o recomandare tot din partea unei cunostinte si sa zicem ca merg putin pe incredere...acum sa vedem cum o sa fie.Promit ca revin cu informatii si poate si cu poze...azi in sfarsit imi iau masinuta acasa...

                        am revenit cu informatii....lucrarea e super, nici nu se cunoaste ca a fost lovita, este doar o mica deosebire la luciul vopselei, dar in rest nu este nici o diferenta.f multumita de calitatea lucrarii, daca nu ar fi fost problema cu asibanul care mi-a lasat un gust amar(sper sa nu mai am nevoie vreodata de ei), totul ar fi mers f bine.recomand service-ul dacoserv militari ....o zi cat mai buna tuturor
                        Last edited by sunflower; 30 September 2009, 08:26. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • #27
                          Danny90:Parerea mea sa iti schimbi firma de casco...asta e japca pe fata ce iti cer tie...bafta

                          Comment

                          Working...
                          X
                          Anulare DPF
                          Politica de Securitate Google