Senzor Viteza Logan 1.4 Ph2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Senzor Viteza Logan 1.4 Ph2

    Stie cineva de unde se poate lua semnalul senzorului de viteza pentru a conecta un HUD (afisarea vitezei pe parbriz), inainte am avut un Logan 1.4 Ph1, acela avea acest fir la mufa radio, la Ph2 nu mai este, ajutati-ma cu informatia.

  • #2
    pinul 22 conector negru al tabloului
    Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

    Comment


    • #3
      Ne poti da detalii despre acest HUD (afisarea vitezei pe parbriz) firma producatoare, pret ... ? o poza ceva dupa ce il montezi ? Suna interesant mai ales ca acum s-a umplut de radare
      Logan PH2 1.4 MPI ABS+AFU+GPL ProiectoareEchilibru perfect.

      Comment


      • #4
        care tablou, de unde ???
        trimit mai acusi detalii despre HUD

        Comment


        • #5
          HUD viteza & parcare

          Originally posted by Mikelangelo View Post
          Ne poti da detalii despre acest HUD (afisarea vitezei pe parbriz) firma producatoare, pret ... ? o poza ceva dupa ce il montezi ? Suna interesant mai ales ca acum s-a umplut de radare
          Aveti doua fisiere, exista si varianta fara sistem de parcare, costa 139 lei, pentru detalii puteti sa ma sunati, sunt din Iasi.
          Attached Files

          Comment


          • #6
            Atentie la calibrarea cu vitezometrul masini, cel mai bine se face cu rotile fata ridicate ( asa zis mers pe loc), din mers pe strada este mai greu.

            Comment


            • #7
              Originally posted by ady5568 View Post
              Aveti doua fisiere, exista si varianta fara sistem de parcare, costa 139 lei, pentru detalii puteti sa ma sunati, sunt din Iasi.
              iata o poza, poate fi montat si in alta parte, se vede bine indiferent de lumina exterioara.
              Attached Files

              Comment


              • #8
                Acest produs poate fi comandat direct de la firma din Pitesti? Il pot trimite prin Posta Romana?

                L-am gasit acum pe net, pe mine ma interesa varianta fara senzori, ii am separat. E o prezentare mai veche, preturile se pare ca nu mai corespund ... O sa te contactez, probabil sa-mi spui si mie cum ai legat dispozitivul la Loganul PH 1. Eu de-ala am. Multumesc oricum pt. acest thread!
                Last edited by niros; 7 March 2010, 12:07. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • #9
                  Originally posted by niros View Post
                  Acest produs poate fi comandat direct de la firma din Pitesti? Il pot trimite prin Posta Romana?

                  L-am gasit acum pe net, pe mine ma interesa varianta fara senzori, ii am separat. E o prezentare mai veche, preturile se pare ca nu mai corespund ... O sa te contactez, probabil sa-mi spui si mie cum ai legat dispozitivul la Loganul PH 1. Eu de-ala am. Multumesc oricum pt. acest thread!
                  Nu se livreaza la persoane fizice, daca imi spui unde stai o sa iti dau nr. de telefon al agentului din zina si vei putea comanda la el sun alta forma, ex: pe firma lui.
                  Preturile date de mine sunt de depozit.
                  Sau suna-ma...............

                  Originally posted by ady5568 View Post
                  Nu se livreaza la persoane fizice, daca imi spui unde stai o sa iti dau nr. de telefon al agentului din zina si vei putea comanda la el sun alta forma, ex: pe firma lui.
                  Preturile date de mine sunt de depozit.
                  Sau suna-ma...............
                  La cablajul cu mufa aparatului de radio trebuie sa fie unul din pini cu doua fire verzi-subtiri in acelasi pin, de acolo se ia semnal de viteza, acel pin este initial pentru reglajul sonorului in functie de viteza masinii, dar aparatele nu fac asta.

                  Sa-mi spui cind vei monta daca merge.

                  mersi cristi, dupa ce montez revin cu amanunte si poza.
                  Last edited by ady5568; 7 March 2010, 18:34. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • #10
                    Multumesc pentru informatie, l-am gasit pe site-urile de vanzari electronice, intr-adevar mai scump, cu 40-60 lei, ceea ce ma face sa ma mai gandesc daca sa-l iau sau nu. Daca ma hotarasc si o sa am probleme la montaj o sa incerc sa te contactez, desi daca merge de pe pinul RCS-ului, cel care regleaza sonorul in functie de viteza masinii, nu vad ce probleme ar fi. La PH 1, cel putin primele modele de RCS sau RCD, chiar isi puteau regla volumul in functie de viteza masinii, chestie verificata.

                    Comment


                    • #11
                      pinii nu sunt numerotati, cum stiu care este 22 ???

                      fii mai exact, eventual ce culoare........am desfacut bordul si nu stiu care.......
                      Last edited by ady5568; 20 March 2010, 18:51. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by Cristi_Xp View Post
                        pinul 22 conector negru al tabloului
                        L-am montat, aveti poze la ce am desfacut si cu firul de care se leaga semnalul, celelalte sunt de plus si minus.

                        Cautati-ma pentru explicatii.

                        Comment


                        • #13
                          Scuze uitasem de poze..........................

                          Cautati-ma pentru explicatii.[/QUOTE]

                          Comment

                          Working...
                          X
                          Anulare DPF
                          Politica de Securitate Google