Dacia Logan facelift

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cred ca Dacia vrea sa profite de cursul foarte marit al euro si "baga" mare acum,cat se poate.Eu,unul,pot sa mai astept,nu ma grabesc deloc.Dar,la radio,am auzit astazi ca euro va ajunge la 4,2 ron in viitorul apropiat(?).Sper totusi sa nu fie asa...
    E o veste buna ca a inceput sa se ia comenzi pt. Prestige
    Forum neinteresant. Delogat definitiv.

    Comment


    • Originally posted by apolodor25 View Post
      Asa este,la configurator nu mai apare "disponibil ulterior".
      Forum neinteresant. Delogat definitiv.

      Comment


      • Si eu am zis la fel mai astept o saptamana sa vad cum merge euro.

        Comment


        • Dar ce importanta are cursul de acum atata timp cat, din cate stiu, la comanda dai 5000 ron si la primirea masinii platesti restul la cursul euro din ziua receptiei?
          Asadar, daca acum cursul e 3.9 si dai comanda, iar peste 2 luni cand vine masina si cursul scade la 3.6 vei plati pretul masinii la cursul de 3.6 minus diferenta de 5000 platita in avans.
          Eu asa stiam ca se procedeaza sau fiecare dealer are "politica" proprie in ceea ce priveste plata masinilor.

          Comment


          • Asa stiam si eu dar... nu poti sa stii daca masina vine sigur peste 2 luni.

            Comment


            • POTI PLATI BANI CASH sau AVANS + diferenta la cursul de atunci
              1.6 MPi Icy White

              Comment


              • Fii te rog mai explicit ca nu inteleg.

                Comment


                • Dai 5000 ron avans(exemplu) , cand vine masina, platesti 9500 eur x curs eur stabilit de Dacia ptr. Saptamana respectiva(care se da marti), minus 5000 ron avansul.

                  Daca o achiti integral(nu dai avans), in momentul comenzii, se calculeaza cursul din saptamana comenzii, iar cand vine masinuta nu mai platesti nicio diferenta de curs.
                  B92MHO

                  Comment


                  • Deci, in afara de cazul cand se achita masina integral in momentul lansarii comenzii, in cealalta situatie se va considera cursul euro la momentul iesirii masinii din fabricatie, deci si avansul.

                    Comment


                    • Asa este, si este politica fabricii
                      B92MHO

                      Comment


                      • Sau se poate plati masina la livrare, fara avans.
                        Cel mai nou proiect auto din România!
                        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                        Comment


                        • Pai hai sa va zic altceva...Eu astept golanelul meu...S-a facut credit prin banca...Banii sunt deja virati la dacia...Sa ma astept la surprize?
                          Nobody dies virgin...because life fuck's us all !!

                          Comment


                          • Este achitata 100%? Daca da nu o sa ai surprize.
                            Van-urile si Pick-up-urile beneficiaza si ele de face-lift?
                            Cel mai lent 1,6 8v

                            Comment


                            • @JmEk, ai confirmarea bancii ca e achitata integral? Daca nu, asteapta-te la surprize.

                              Comment


                              • Deci ce am de la banca....Op-ul cu banii virati catre Caremil iasi, factura ....De la dacia....Din moment ce banii au fost virati..Asta inseamna ca e platita integral.
                                Nobody dies virgin...because life fuck's us all !!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google