Dacia Logan facelift

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Alex86, D-Fens noi ne-am cumparat loganurile in jur de 15 noiembrie. Eu pe 13.

    Ce facem cu taxa asta de prima inmatriculare?

    Am toate taxele platite si actele facute, cu exceptia taxei de prima inmatriculare, trebuie sa mai ajung la Politie

    Asteptam 15 decembrie?..La mine expira autorizatia de circulatie provizorie...Pot sa mai astept si o luna de zile...

    Ma asteapta vreo amenda daca ma duc dupa perioda de 30 de zile sa inamtriculez masina?

    Scapam de taxa?

    Ma sfatuiesc cu voi..Ca stiu ca suntetzi in acceasi situatie ca mine...

    Comment


    • Si mie imi expira autorizatia de circulatie provizorie pe 13 dec. Ne spune cineva daca o mai putem prelungi cu o luna? Deocamdata am decis sa mai astept doar vine raspunsul de la UE si scap de taxa.
      Dar daca schimbandu-se guvernul in loc sa scoata taxa o va mari?

      Comment


      • N-am auzit de vreo amenda daca o inscrii dupa ce-ti expira numerele,se mai pot prelungi o luna.Autorizatia mea expira pe 11 sau 12 decembrie.Eu mai astept,desi stau ca pe jar pt ca vreau s-o inscriu.Asta este,ce sa facem?De marit nu cred ca o vor mari,mi-ar pare rau sa stau pana pe 15 si s-o platesc totusi,o gramada de timp pierdut,pt asta mi-ar pare rau mai mult.
        Toate cele bune!
        Forum neinteresant. Delogat definitiv.

        Comment


        • Numerele rosii se pot prelungi pentru o luna contra unei taxe, puteti tine masina in garaj cati ani vreti voi, atat timp cat nu circulati cu numere rosii expirate pe drumurile publice nu e nici o problema. Importanta este decizia "guvernului", se inmatriculeaza fara taxa cele cumparate dupa aprobarea legii, sau toate masinile noi care se inmatriculeaza dupa data aprobarii! Aici e marea intrebare...

          Comment


          • Eu cred ca se refera la masinile cumparate dupa data cand sa anuleaza

            Comment


            • Sunt convins ca se va lua in considerare data la care a fost cumparata masina
              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

              Comment


              • Ce te face sa crezi asta?
                Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                Comment


                • Vesnica lacomie a zdrentelor care fac politica.....
                  In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                  Comment


                  • Cat costa prelungirea numerelor rosii?

                    Comment


                    • Mda,din pacate cred ca ai dreptate.Acum sunt prea ocupati cu alegerile,impartitul ciolanului ca sa se mai gandeasca la noi,platitorii de "n" taxe...Imi pare rau de timpul pierdut cu asteptatul asta.
                      Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                      Comment


                      • Numerele rosii daca sunt luate de la Dealer nu se pot prelungi.Uita-te pe avizul ala de circulatie provizorie !!
                        Se pot prelungi doar cele luate de la politie si care se dau pentru masini aduse din "afara"
                        Cat despre taxa...sunt niste nesimtiti...au scos-o pt 12 luni si eu am platit-o...oare asa de fraieri ne considera mister tariceanu @ Co ??
                        Pana nu pune omul mana pe bata si iese in strada in tara noastra va fi vraiste !
                        Last edited by JmEk; 2 December 2008, 16:35.
                        Nobody dies virgin...because life fuck's us all !!

                        Comment


                        • Originally posted by andrei View Post
                          Asa e, daca are ABS nu mai vine neaparat cu Michelin/Continental.
                          uite un raspuns de la vocea clientuluiBuna ziua,
                          Stimate domnule Grecu,


                          Va multumim pentru mesajul dumneavoastra din data de 30.11.2008.

                          Referitor la solicitarea dumneavoastra cu privire la gama de autoturisme Dacia, va comunicam faptul ca autoturismele din gama Logan berlina, versiunea Prestige, sunt echipate de catre producator cu pneuri marca Michelin sau Continental.

                          Montarea pneurilor se face in functie de loturile de aprovizionare din momentul respectiv si nu exista posibilitatea optarii pentru una din cele doua marci de pneuri in momentul lansarii comenzii.

                          Ramanem deschisi in continuare pentru orice solicitari si sugestii in legatura cu produsele si serviciile oferite de firma noastra. Ne puteti contacta la adresa de e-mail vocea.Clientului@daciagroup.Com sau folosind formularul de contact de pe site-ul www.Dacia.Ro, ori la numarul de telefon 0248 500 000, fax 0248 500 076, de luni pana vineri intre orele 8-20 si sambata intre orele 8-16 . Ne puteti scrie si prin posta, la adresa: Automobile Dacia SA - Vocea Clientului Dacia, str. Uzinei nr. 1, Mioveni, jud. Arges, cod 115400.


                          Cu stima,
                          Analist Servicii Client,
                          Angelica Necsulescu

                          asa ca ar face bine catalin sa se duca de unde a cumparat masina sa se ia cu ei de gat

                          Comment


                          • @george cred ca cei de la VC au recitat poezia pe care o stiau ei inainte de criza si anume 'noi Dacia punem pe modelele de varf pneuri bune, nu ne jucam'

                            Intre timp realitatea a devenit mai complexa si aparent cei cativa zeci de euro facuti pe spinarea unui client care deja a dat >10.000 de euro pe masina ii ajuta :P

                            Le-am scris si eu, le-am zis ca nu-mi place situatia si i-am intrebat daca se poate face ceva. Nu neaparat pentru mine ci eventual pentru altii care vor baga bani in brand-ul asta si nu au chef de astfel de surprize.

                            Sunt curios ce raspuns voi primi.
                            Last edited by catalin27182; 3 December 2008, 02:21.

                            Comment


                            • Salutare,ce Se Mai Aude De Logan Suv!

                              Comment


                              • Salutare,ce Se Mai Aude De Logan Suv?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google