Dacia Logan facelift

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cel putin peste un an se lanseaza cross-over-ul.

    @grecu george: Aia e raspunsul pentru Ph1, cand asta era regula. Acum, pe Berlina Ph2 nu mai e asta regula, poti intreba un dealer ca sa te convingi, VC e in urma cu stirile.
    Cel mai nou proiect auto din România!
    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

    Comment


    • S-a scos sau nu s-a scos taxa de poluare? Tariceanu e neserios si nu-l intereseaza decat sa ajunga la ciolan!

      Comment


      • @grecu george uite si raspunsul de la VC in legatura cu echiparea cu Kormorane a modelelor cu ABS (am taiat formulele politicoase de inceput si sfarsit):

        "Referitor la aspectele prezentate de dumneavoastra, va comunicam faptul ca firma Dacia produce autoturisme in serie, dupa o schema de echipare in serie stabilita de producator. Astfel gama Dacia Logan este echipata cu anvelope in functie de loturile de anvelope disponibile in Dacia la momentul fabricatiei.

        De asemenea, va informam ca anvelopele Kormoran sunt fabricate tot de Michelin si acestea nu prezinta neconformitati de fabricatie. Ca atare acesta este gradul de echipare al autoturismului dumneavoastra..."

        Comment





        • Ordonanţa reia, totodată, măsura adoptată deja de Guvern pentru maşinile euro IV, respectiv scutirea de la plată pentru toate autovehiculele noi înmatriculate atât în România cât şi în celelalte state UE, după 15 decembrie 2008”, a afirmat Camelia Spătaru.

          Cred ca am scapat de taxa auto

          Comment


          • Pe 12 imi expira numerele,cred ca o voi tine in parcare pana o inscriu.
            Forum neinteresant. Delogat definitiv.

            Comment


            • @catalin27182 eu iti spu ca la dealer sant multi care vor sa manance o paine mie mi sa oferit ocazia sa iau masina fara abs si daca le dadeam lor 2-3 sute de lei imi puneau rotile de la alta masina care era echipata cu michelin dar am preferat sa am si abs si dealerul care sa ocupat de acte ma asigurat ca tot ce vine cu abs tre sa aibe conti sau michelin si se fac manevre la ei in parc pane te anunta sa iti ridici masina cred ca te lamureste cel mai bine la vocea clientului un mail sa iti spuna pentru masina care ai comandato si tre sa le dai codul vin si te lamuresc ei nu de alta e posibil sa te fi lucrat la dealer si daca intrebi dealerul iti spun ce vor ei

              Comment


              • Sunt frumoase foc ph2 urile astea

                Comment


                • Pai taxa asta a fost elimitata pentru masinile noi de tot sau a fost suspendata pentru 1 an? Daca a fost eliminata ar trebui sa ne dea banii inapoii.

                  Comment


                  • Deocamdata,nimic.Se asteapta raspunsul de la UE pt masinile noi,pana pe 15 dec.Cu inapoierea banilor,mai greu,nu s-a pomenit nimic de asta.
                    Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                    Comment


                    • Bataie de joc cu taxa asta si se mai mira papagalii care-s la putere de ce nu mai merge aproape nimeni la vot.

                      Comment


                      • @apolodor25 ultima fraza de acolo zice "Actul normativ va fi trimis spre publicare la Monitorul Oficial după ce va primi avizul Comisiei Europene."

                        Si daca Comisia Europeana zice NU? Taxa ramane in vigoare?

                        Comment


                        • Originally posted by MS1.6>16V View Post
                          Bataie de joc cu taxa asta si se mai mira papagalii care-s la putere de ce nu mai merge aproape nimeni la vot.
                          Ori iese stinga sau dreapta taxa de poluare in veci nu piere Mie mii sila sa mai merg la vot.

                          Comment


                          • Legat de cauciucuriel pentru Prestige...

                            Cred ca eu, D-Fens si parca Alex86 am luat de la 3 dealeri diferiti in ultima luna si toti avem Barum Brillantis.

                            Asta e..Cred ca s-au zgarcit astia de la Dacia....Nu vad o mare problema in asta..Dar oricum deranjeaza lipsa de neseriozitate (fara reglaj lombar, alte cauciucuri, etc)

                            Comment


                            • Apropos de cauciucuri. Eu am luat acum 3 saptamani un MCV PH2 Laureat cu ABS si am primit cauciucuri Debica.
                              Parintii mei au un MCV PH1 Laureat cu ABS vechi de un an-jumate si e echipat din fabrica tot cu Debica. Masinile le-am luat de la acelasi dealer din Buc. De pe sos. Salaj.
                              Nu stiu sa va spun daca sunt bune sau nu pentru ca nu am cu ce sa compar, dar pana acum nu am avut probleme cu ele. Daca te uiti la preturi se incadreaza pe la mijloc, nici super bune dar nici proaste.

                              Comment


                              • @grecu george: Repet a nu stiu cata oara, asta era valabila la Ph1 si la primele Ph2. Acum, s-a schimbat tipul cauciucurilor de pe masinile cu ABS, vin cu Barum sau Kormoran, depinde de stoc.


                                Si cine mai discuta pe threadul asta de taxa de poluare ia warn, fara alte atentionari prealable!
                                Cel mai nou proiect auto din România!
                                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google