Dacia Logan facelift

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by renesis24 View Post
    Stiu...dar cred ca o sa fie cineva care sa aiba destula rabdare sa faca acele modificari...
    sudezi tu prinderea in fata de usa astfel incat sa asiguri manerul dar sa si lasi spatiu geamului sa coboare?
    nu-i vorba doar de dat doua gauri...
    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

    Comment


    • Au oare in plan cei de la Dacia un nou test EuroNcap cu facelift-ul ? Ar fi ceva sa obtina 4 stele ! Salve !

      Comment


      • Cel mai probabil urmatorul crash-test va fi cu Logan II.
        Cel mai nou proiect auto din România!
        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

        Comment


        • Eu vreau sa mi-o cumpar chiar imi place ... sa vedem cum o sa iasa si JEEP-ul poate imi iau direct de teren

          la crash cred ca ia 4+
          LoganClub Craiova

          Comment


          • Modificari din punct de vedere tehnic or sa fie sau nu, sunt ceva informatii pe aceasta tema ? Lansarea comerciala ar fi posibila odata cu Sandero ? Danke !!!

            Comment


            • Din punct de vedere tehnic n-o sa fie modificari, doar e un facelift...
              Cel mai nou proiect auto din România!
              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

              Comment


              • nu-mi place

                Grila fatza si spoleru urate cu draci(mult mai agresive sunt astea actuale) spatele e redesenat chiar frumos , farurile nu arata rau, interioru e mai frumos ca actualu acu cat de practic o fii !!! Sigla sa sio bage undeva............ mor de darci ca nu si-au pastrat sigla actuala cu albastru !!
                sigpic

                Comment


                • Da dar loganul nu este o masina agresiva parerea mea. E o masina de familie. Daca vrei agresiv iti iei Hummer
                  Logan Prestige 1.6 16v 105cp stock - 23000km
                  Honda 2.0 Accord Executive M/T - 21000KM

                  Comment


                  • hai "gogule" ca sti ce verau sa zic !! Nu marefeream agresiva la genus a o compar cu un hummer ) da na totusii

                    nu mai da "quote" la ultimul post, se subantelege ca la el raspunzi
                    Last edited by Seba; 15 May 2008, 01:02.
                    sigpic

                    Comment


                    • Intr-adevar se vede ca misca ceva si Dacia. Facelift-ul este destul de pronuntat, mai ales la partea frontala. Astept sa vad cum o sa arate in realitate. Cat despre interior, foarte multe imbunatatiri. Imi place designul bordului in 2 culori, fetele de usi si posibilitatea reglarii volanului pe inaltime (si bineinteles designul volanului)

                      @Andrei: stii cumva daca vor fi alte scaune?
                      sigpic

                      Comment


                      • Andrei , ai vazut logan facelift in realitate ? Nu stii , versiunea de baza va avea ABS in standard ? Se aude ca la Sandero va fi in standard la versiunea de baza si oricum Logan ar trebui sa fie un " varf " de gama cum ar veni vorba si normal ar trebui si el echipat tot asa.

                        Comment


                        • @mareom: Scaunele vor fi aceleasi cu Logan Ph1, din pacate.
                          @alindincluj: Orice versiune va avea ABS, dar pentru inceput va fi Bosch 8.0.
                          Cel mai nou proiect auto din România!
                          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                          Comment


                          • Daca vor fi echipate cu abs in standard, inseamna ca e un pas inainte; nu-mi place ca design, adica nu pot sa spun ca exista o imbunatatire din punctul asta de vedere, dar imi place ca se opereaza modificari in bine pe partea tehnica
                            If everything seems under control, you`re just not going fast enough...

                            Comment


                            • Stie cineva dintre amicii nostrii , au sa includa si climatizarea automata in lista de optionale ( cel putin la versiunile de top daca nu la cele de jos ). Si inca o nelamurire , care este diferenta intre ABS Bosch 8.0 si ABS Bosch 8.1 ? Respect tuturor !!!

                              Comment


                              • ABS Bosch 8.1

                                ABS Bosch 8.1ABS Bosch 8.1

                                Pe scurt:
                                Componente hidraulice cu 20% mai mici şi mai uşoare (sistemul cântărind în total circa 1,4kg), s-a reuşit reducerea distanţei de frânare mai ales pe suprafeţele alunecoase, este mai silenţios în operare, s-au redus vibraţiile din pedala de frână.
                                Esenţa îmbunătăţirilor provine din controlul mai eficient al motorului pompei de retur a cărui viteză poate fi adaptată în funcţie de condiţiile de rulare, ceea ce a dus la introducerea unui motor electric mai mic.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google