Dacia Logan facelift

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Asta este bara stabilizatoare nu? Nu ma prea pricep ...
    Attached Files

    http://www.youtube.com/watch?v=Uk1t2-tQXTU

    Comment


    • Originally posted by Silviu View Post
      Si pe site-ul oficial la date tehnice -> puntea fata: "McPherson cu braţ inferior triunghiular şi bară stabilizatoare" dar are o * care spune "in functie de versiune"

      :-) deci s-ar putea sa (nu) aibe bara stabilizatoare ...

      "In functie de MOTORIZARE si versiune"

      Comment


      • Originally posted by gabriel.Alecu View Post
        Asta este bara stabilizatoare nu? Nu ma prea pricep ...
        ce indica sageata este bratul triunghiular punte fata, dar imediat, in dreapta, incepe bara stabilizatoare (sau antiruliu),

        S.

        Originally posted by Cromatic View Post
        "In functie de MOTORIZARE si versiune"
        da ai dreptate am omis o parte: "in functie de versiune si motorizare" ...

        mea culpa.

        S.

        ce faci, dmnule, postezi consecutiv?
        Last edited by Seba; 22 August 2008, 15:27.
        I have no special talent. I am only passionately curious.

        Comment


        • Deci daca ai 1.4 nu prea ai sanse sa te abonezi la bara asta. Eu asa inteleg afirmatia de pe site-ul Dacia.

          Comment


          • @gabriel.alecu, ce versiune este masina si cand a fost fabricata?pentru ca vad ca ai motor de 1,4.
            Corect, din partea celor de la DACIA, ar fi sa spuna clar care are si care nu.
            Last edited by Cromatic; 22 August 2008, 10:46.

            Comment


            • A da am remarcat acum. Mersi ai idee cat costa una?
              Pai poza e luata de pe net nu stiu a cui e masina asta. Eu acum sunt in asteptarea unui logan ph2 laureat de 1.4
              Last edited by gabriel.alecu; 22 August 2008, 10:54.

              http://www.youtube.com/watch?v=Uk1t2-tQXTU

              Comment


              • Bara antiruliu

                Originally posted by Bubba View Post
                Deci daca ai 1.4 nu prea ai sanse sa te abonezi la bara asta. Eu asa inteleg afirmatia de pe site-ul Dacia.
                Urmatoarele versiuni din gama Logan berlina si Sandero nu sunt echipate cu bara antiruliu: toate versiunile motorizare benzina 1.4 (ambiance, preference si laureate)
                Sandero: toate versiunile motorizare benzina 1.4 (ambiance, preference, laureate) si ambiance 1.6 cu directie mecanica

                Comment


                • Am fost azi la Caremil Iasi si am intrebat si acolo si cei de acolo mi-au spus ca bara stabilizatoare au doar versiunile cu directie asistata hidraulic si cu motor de 1.6 in sus cele de 1.4 nu au bara stabilizatoare ... SI au mai spus ca amortizoarele sunt pe gaz (asta e un lucru bun dar faza cu bara stabilizatoare ????? Pai cum 1.6 e asa de rapid fata de 1.4 ) ma fac sa rad nici nu stiu ce sa mai zic si ce sa fac ?? POT refuza masina cand vine?? Eu unu imi bag picioarele cum sa nu aiba bara stabilizatoare sa mearga ei cu ea)

                  Comment


                  • Pe site-ul dacia la vechiul logan scrie: Puntea faţă McPherson cu braţ inferior triunghiular şi bară stabilizatoare, iar la noul logan scrie: Puntea faţă McPherson cu braţ inferior triunghiular şi bară stabilizatoare *, unde *inseamna în funcţie de versiune şi motorizare. Deci rezulta ca toate loganurile din prima generatie sunt echipate cu bara stabilizatoare. Asa e?

                    Comment


                    • Da, toate Ph1 aveau bara stabilizatoare, mai putin unele Ambiance-uri fabricate prin 2005.
                      Cel mai nou proiect auto din România!
                      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                      Comment


                      • Nici a mea nu are andrei si e fabricata in martie 2007

                        Comment


                        • Atunci e clar! A mea masinuta 1.4 care trebuie sa soseasca in septembrie nu va avea acest "mic accesoriu".
                          Intrebarea mea pentru cei care au cumparat deja ph2 1.4: Se simte lipsa barii stabilizatoare?

                          Comment


                          • Ma la ph1 se simte din plin
                            Nu vad de ce nu s-ar simti si la ph2...Ar trebui sa optezi de la preferance in sus...Deci nu ambiance!

                            Comment


                            • Si ce rol are aceasta bara stabilizatoare ca nu ma pricep?
                              sigpic

                              Comment


                              • Eu nu inteleg de ce se mai fabrica si ph1, mai face cineva comanda pentru vechiul LOGAN?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google