Dacia Logan facelift

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nu va mai certati ca nu are rost.
    Si incercati sa nu mai faceti trimiteri catre alte forumuri.
    E user aici, e de-al nostru chiar daca are Aveo. L-am adoptat.

    Comment


    • Originally posted by Razzvan View Post
      Am facut misto de el ( pentru ca lui i se parea asa firesc sa ai o gaura in prag si a inceput cu expresii "A tu la gaura aia te refereai, "duamne" ce sofer esti?" ) ... Si am criticat politica Dacia ... ( " Puteau sa faca si ei ceva asemanator ca la Vectra B .. Sa acopere acele gauri ... ").

      De cateva zile merg aproape numai cu Octavia RS ... Acum pot sa critic ca am masina mai de Doamne-ajuta ?... C'mon ..
      Ai si sapca?
      Pe un om nu trebuie sa-l dai afara, trebuie sa-l faci sa plece singur.
      @Razzvan, cu tot respectul pe care il am fata de un om pe care nu-l cunosc, parerea mea este ca nu e bine cum pui tu problemele aici, poate ca tu nu esti un om rau dar priveste lucrurile si ia in considerare mult mai multe intelesuri care deriva din vorbele tale pentru ca altfel oamenii te percep din ceea ce spui si nu din ceea ce esti tu de fapt.
      Last edited by Cromatic; 23 September 2008, 21:01.

      Comment


      • Originally posted by juann View Post
        ... Iar la dealer am primit cadou o sticla de vin........ Ma asteptam macar la o alarma.
        Altul care a primit de baut. Mie mi-au dat doar buna ziua.. Nu tu sampanie , nu tu vin nimic . Ce dealer scartar mi-am ales.
        Cel mai lent 1,6 8v

        Comment


        • Mie mi-au dat un tricou care-i vine doar lui fica-mea si un cd.
          Ceea ce nu stim noi, datorita impulsului de moment pentru ca ne luam masina noua, este faptul ca atunci cand se face comanda se mai pot face si unele negocieri.

          Comment


          • La 100 de posturi nu ma pot abtine sa nu dau unul "rautacios " cand am motive intemeiate .

            Cristi zilele trecute am ridicat cu un coleg un Ford Focus ... 3 sticla de vin i'a dat dealerul ( la Rucom am primit una de sampania ).

            Comment


            • Logan PH 2 a venit

              Mai devreme cu 2 zile decit era programat am fost chemat sa-l ridic si e super bine cu el. Multumesc celor care mi-au sugerat ca era bine sa pun si airbag laterale. Am putut sa fac asta in timp util si e foarte bine.
              Attached Files

              Comment


              • Sa te bucuri de el,arata foarte bine.
                Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                Comment


                • @alex86:sunt multumit de facelift, dar mi se pare prea mare diferenta intre interiorul modelului de varf de la logan si cel de la symbol! In conditiile unei diferente de aprox. 200 euro! Este bataie de joc fata de clientii dacia! Pur si simplu am ramas inmarmurit cand am vazut primele fotografii! Symbol ul nou insa arata destul de rau la exterior (din ce am vazut in poze), sub logan oricum.. Renault are f mult de castigat din vanzarea acestor modele, insa de la dacia, (mai ales versiunile de varf) are un profit extrem de bun..

                  Comment


                  • @Razzvan, raspunde-mi si mie te rog, de unde acest interes crescut pentru acest forum, ce te motiveaza din moment ce tu nu detii marca de referinta?
                    Cate posturi ai in forumul dedicat masinii tale?
                    Ti-ai facut cont si pe vwforum in sectiunea dedicata Skodei Octavia RS?

                    Comment


                    • Pai ce treaba am eu cu masina parintilor ?... ( oricum pe vw club sunt doar vreo 100 de posturi ... )

                      Pe forumul Chevrolet e plictiseala ... ( am vreo 700 de posturi ). Nu trebuie sa detin Logan ( chiar daca urmeaza sa apara unul in familie ) ca sa stau pe un forum dedicat Dacia Logan .. Dohhh .

                      Comment


                      • Am si eu o intrebare daca sunteti amabili sa ma lamuriti; daca pun pe logan anvelope mai late 205/50 si jante de 16 ( precizez ca voi achizitiona noul ph2 1,6 16 v) va ajuta la stabilitatea masinii, sau mai bine sa reformulez care ar fi avantajele si care sunt dezavantajele acestei schimbari, va multumesc.

                        Comment


                        • Este un topic dedicat.Problema e(si nu singura) ca mai intai trebuie sa treci putin si pe la RAR, ca sa pacane cu ce ai in talon.

                          Comment


                          • Despre ce zicea cineva mai sus, ca Renault pune Dacia pe ultima treapta, ei...Cam asta e adevarul.Credeti ca le-ar fi fost greu sa bage pe Logan climatizare? Sau sa bage pe logan motoare mai avansate tehnologic? De ex pe noul Symbol au renuntat la 1.4 75cp, si au bagat 1.2 16v de 75 cp. Motor care consuma ceva mai putin decat cel de 1.4 iar performantele sunt la fel. Insa asta e politica lor si asa o sa fie mult timp de acum inainte. Dacia o sa fie cea mai low cost masina din gama. Chiar citeam niste declaratii ale sefilor Renault din Turcia(unde se face Symbolul) si ziceau ca ei doresc ca Symbolul sa fie tot o masina low cost, insa cu o clasa peste Logan.
                            Oricum, Symbolul nu se vinde in tarile din vest, doar la tarile astea mai nasoale. Dacia in schimb se vinde si in Vest. Ma gandesc ca nu vor sa isi strice renumele vanzand o masina Renault low cost, de asta nu vand Symbolul si vand doar Dacia.

                            Oricum, cu parere de rau o zic, insa la o diferenta de doar 400-500 de euro cat e diferenta intre prestige si symbol, eu zic ca symbolul are multe avantaje. Incepand de la climatizare, bordul modern, si terminand cu mici prostii gen comenzile de la geamuri pe usi,claxon pe volan etc. Singurul dezavantaj e la design unde parerea mea e ca ia bataie grav de la loganul ph2. Aa, si ar mai fi si partea cu reviziile, unde intotdeauna la Renault vor fi mai scumpe decat la Dacia. Din ce vad in poze se pare ca au rezolvat problema vechiului symbol, in care stateai foarte foarte inghesuit, plus ca plafonul era foarte jos.
                            Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

                            Comment


                            • Maine ma duc sa imi ridic Golanitza....Am ramas uimita cand m-a sunat consilierul de la dealer si mi-a zis k masina mea e la ei si maine ma pot duce sa o ridic....Trebuia sa vina pe 23, vocea clientului mi-a dat ca termin 07.10 , masina a ajuns la dealer pe 24....Si de maine o sa fie la mine..Promit ca o sa revin cu poze....

                              Comment


                              • @lucass: daca pui si amortizoare si arcuri sport (bilstein & eibach), aprox. 500E, atunci combinatia va fi perfecta.. Si eu am 1.6 16v si prima data ii voi cobori garda (voi schimba arcurile si amortizoarele + repozitionarea bucselor), apoi, in primavara un set de anvelope pirelli 205/50 R16 si un set de oz uri "ultra-lejere"..
                                @bossake: cred ca renault e mai zgarcit cu dacia la interior pt. Ca daca i realiza un interior ca al noului symbol, acestuia din urma ii scadeau dramatic vanzarile pe piata noastra; pana la urma a ales un compromis prin care nu poate multumi pe nimeni: interior modest si motoare de conceptie mai veche la logan si un design exterior mizerabil la renault ( sa tot cumperi dacia e al doilea logan si ultimul la mine, politica lor e de doi bani!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google