Dacia Logan facelift

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Am vazut noul Symbol,la exterior e sub Logan facelift,iar interiorul nu mi s-a parut extraordinar.Oricum,nu cred ca este peste Logan facelift ,ma refer la design int si ext.
    Forum neinteresant. Delogat definitiv.

    Comment


    • Domnilor, daca n-ati remercat subtilitatea intrebarii lui razzvan (acu pot sa critic? Doohh...)si va mai certati pe tema asta, va luati toti concediu. Ce naiba, nu ne putem intelege? Ala era ironic (ca asa stie el, aste e, e al nostru si cu el defilam ) si voi sariti de cur in sus (scuze de limabjul neacademic). Gata cu cearta!
      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

      Comment


      • Originally posted by bossake View Post
        Sau sa bage pe logan motoare mai avansate tehnologic? De ex pe noul Symbol au renuntat la 1.4 75cp, si au bagat 1.2 16v de 75 cp.
        O sa vina si modificarea asta in curand la Dacia.
        Cel mai nou proiect auto din România!
        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

        Comment


        • Cam cate de curand? Si altceva mai mare nu o sa vina

          Comment


          • @bossake: In vest se vinde Renault Logan, nu Dacia.
            GL-22-TOF

            Comment


            • Din pacate nu e deloc asa cum zici tu. Sunt unele tari in special la est de noi (Rusia, India) si cele din America de Sud, unde intr-adevar se cheama Renault Logan. In toata Europa in schimb se vinde doar DACIA LOGAN sau DACIA SANDERO. Produse aici la noi la Mioveni . Renault Logan nu se produce la noi, exista fabrici in Rusia sau in India.
              Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

              Comment


              • Brandul Dacia dupa cum stiti incepand cu anul 2007 oct spre 2008 a devenit "vaca de lapte" a lui Renaul pentru ca a adus profituri neasteptat de mari si vanzari in aceeasi masura . Calitatea fabricii de la Mioveni a fost recunoscuta international de Renault si nu numai in pofida tuturor neajunsurilor si nemultumirilor carcotasilor din toata lumea (fie ei nemti (ADAC-VW) sau romani-fani Opal astra SH) care nu au dat nicio sansa masinii low cost de productie autohtona si au incercat sa o dizgratieze fara sa o testeze (strugurii la care nu ajung sunt acrii) si de aceea se vinde in toata Europa DACIA LOGAN sau SANDERO si nu Renaul LOGAN SAU SANDERO. Fiabilitatea Dacia daca nu ma insel a cam depasit pe cea a marcilor din hexagon(Franta) si de aceea este asa de bine cotata Dacia la nivel European . 25k de modele vandute pana acum de la inceputul anului in Germania (la 30k vom avea 1% din Piata germana auto) si 55k de modele vandute in FRANTA. Este o "veselie" acolo zici ca esti in Pitesti atatea Dacii sunt in afara . Alte pareri nu pot sa va spun . PH2 mi se pare mai reusit per ansamblu decat uratenia aia de Symbol (ce simbol urat) iar in legatura cu motorizarile , fiti sigur ca se vor impune si la noi cele pe 16v si cele cu turbina (in viitor mai indepartat) pentru ca ajuta la obtinerea de val noxe cat mai mici
                1.6 MPi Icy White

                Comment


                • Salutare.

                  Am citit cu interes mare parte din posturile voastre, intr-adevar nu toate cele 70 de pagini, dar pe vreo 25 mi-am aruncat privirea.

                  Chiar daca am vazut cateva referiri la ceea ce ma intereseaza pe mine, problema mea persista si ar fi urmatoarea:
                  Tatal meu vrea sa isi ia un Logan PH2 Diesel prin programul rabla.
                  Dupa cum am citit si pe aici, nu sunt informatii despre data aparitiei diesel-ului ca si in cazul Prestige-lui.
                  In acest caz nu putem sa facem demersurile necesare privitoare la operatiunea rabla 2 din cauza ca masina nu exista... Nu se produce... Si ce e mai rau, ca nici nu stiu cand o sa produca modelul acesta.

                  Am incercat sa vorbesc si la Vocea Clientului, dar tot ce am primit de la ei... Ca raspuns este ca se va lansa in aceasta toamna. Dealerii sunt pe langa fanomen, habar nu au, astfel ca nu stim ce sa facem...

                  Vorbeati mai sus de Symbol... Pai am fost si l-am vazut, pretul bun, dar este o masina nu urata, ci hidoasa. Pai Logan este peste el clar, la exterior, iar la interior nu este cu prea mult inferior Symbol-ului. Am facut un drive-test si am fost dezamagit de Symbol... Foarte zgomotos dieselul, spatiu interior la fel de mic, calitatea velurului de pe varianta Prestige lasa de dorit... Ce sa mai, nu mi-a placut deloc.
                  De asta si vrem Logan, arata mult mai bine si spatiul interior este mult mai bine proportionat... Si eu si tata, avem peste 1,80 si ne trebuie loc...

                  In fine, prea multa vorbarie strica... Daca aveti ceva informatii referitoare la data aparitiei Logan Ph2 Diesel va sunt recunoscator.
                  Multumesc.

                  Comment


                  • Designerul care a desenat noul Symbol era beat mort .... Alta explicatie nu gasesc.

                    Comment


                    • [QUOTE=bossake;179682] daca puneau climatizare crestea pretul de vanzare al masinii, iar obiectivul lor e sa vanda masinile cat mai ieftine pentru a avea multi cumparatori. Cu toate ca puteau sa o treaca macar in lista cu optionale.

                      Comment


                      • Ok credtea insa sa fi pus optional pe variantele de varf.
                        nu se mai stie nimic de prestige ph2?

                        Comment


                        • @Uwe: Anul asta sigur va aparea dieselul, daca nu, cel tarziu ianuarie 2009.
                          Cel mai nou proiect auto din România!
                          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                          Comment


                          • Comenzi vor incepe sa se ia pt DCI din 15 oct ca sa le livreze la 1 nov din cate am auzit(aproape oficial) pt k au momentan surplus mare de dizelache de 85cai am inteles ca e cerere la greu dar nu sunt construite masinile inca Incepe sa se miste treaba - la fel este si cu prestige NOVEMBER sau max 15 oct pt cine doreste

                            Prestige s-ar putea sa vina cu butoanele de geamuri IN USI + Puls ;)
                            Last edited by ingerulol; 26 September 2008, 16:32. Reason: inca ceva
                            1.6 MPi Icy White

                            Comment


                            • Sa-nteleg ca si pt Prestige se va lua comanda de la 15 oct?Pt ca asta "citesc" printre randuri...
                              Last edited by D-FENS; 26 September 2008, 21:40.
                              Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                              Comment


                              • Originally posted by ingerulol View Post
                                Comenzi vor incepe sa se ia pt DCI din 15 oct ca sa le livreze la 1 nov din cate am auzit(aproape oficial) pt k au momentan surplus mare de dizelache de 85cai am inteles ca e cerere la greu dar nu sunt construite masinile inca Incepe sa se miste treaba - la fel este si cu prestige NOVEMBER sau max 15 oct pt cine doreste

                                Prestige s-ar putea sa vina cu butoanele de geamuri IN USI + Puls ;)
                                Din cate am inteles din acest post se va putea comanda prestige ph2 se pe 15 octombrie cu livrare pe la inceputul lui noiembrie. Ar fi super.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google