Proiectoarele (modificare?!)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Proiectoarele (modificare?!)

    Am Logan Prestige facelift (apr. 2010) ... o ''mica problema'' cu noile proiectoare Valeo - care acum au alt tip de bec (NU halogen h11) si sunt putin cam altfel la infatisare.
    INTREBARE: Daca cumpar un set de proiectoare Valeo (Logan ph1) le pot monta fara alte modificari ?!
    In cazul unui al III-lea razboi mondial, femeile ar primi puşti... iar bărbaţii puştoaice !
    http://searchme71.blogspot.com/

  • #2
    Ce tip de bec au?
    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

    Comment


    • #3
      bec

      Ceva gen normal ... semnalizare sau stopuri frana (bombat)
      In cazul unui al III-lea razboi mondial, femeile ar primi puşti... iar bărbaţii puştoaice !
      http://searchme71.blogspot.com/

      Comment


      • #4
        ca sa montezi primul tip de priectoare trebuie sa cumperi suportii si instalatia de primul tip de proiectoare ptr. ca nu se potrivesc.Cele noi nu au mufa si suportii la fel,sunt diferiti.
        Un elogiu de trei minute şi o lacrimă de-o clipă nu scuză o neglijare care se măsoară în ani sau decenii.

        Comment


        • #5
          Vrei sa iti schimbi proiectoarele ? dar astea ce au?

          Comment


          • #6
            astea ce au, nu bat bine ???

            Comment


            • #7
              Originally posted by sebi8ta View Post
              ca sa montezi primul tip de priectoare trebuie sa cumperi suportii si instalatia de primul tip de proiectoare ptr. ca nu se potrivesc.Cele noi nu au mufa si suportii la fel,sunt diferiti.
              Am luat proiectoarele (set) si instalatia electrica ... suportii nu cred ca sa potrivesc de ph 1

              Originally posted by jelly View Post
              Vrei sa iti schimbi proiectoarele ? dar astea ce au?
              Originally posted by ionut.c View Post
              astea ce au, nu bat bine ???
              Se vad bine, dar:
              - am bulit unul (si costa 280 ron bucata) ... pe cand un set (Valeo) ph1 + instalatia electrica = 260 ron
              - la ph2 proiectoarele Valeo nu au bec halogen - au un bec gen stop spate
              Last edited by search_me71; 10 October 2010, 17:53. Reason: Automerged Doublepost
              In cazul unui al III-lea razboi mondial, femeile ar primi puşti... iar bărbaţii puştoaice !
              http://searchme71.blogspot.com/

              Comment


              • #8
                A mea e din Iunie 2010 iar in cartea tehnica scrie ca sunt H11...
                Nu m-am uitat la ele daca sunt diferite fata de ph1.
                "Sunt inofensiv dar gandul meu e criminal" - PARAZITII

                Comment


                • #9
                  Cartile alea tehnice sunt la fel pentru toate modelele. Ma gandesc ca daca constructorul a schimbat tipul proiectoarelor or fii mai bune ce celelalte de pe ph 1. Search_me71 incearca sa schimbi doar sticla, te va costa mult mai putin. Bafta!

                  Search_me71 daca vrei sa iti schimbi becurile poate te ajuta asa ceva
                  Last edited by jelly; 11 October 2010, 07:40. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • #10
                    Intradevar au o forma asemanatoare cu cele de stop, nu stiu daca au filet sau nu, in schimb lumineaxa bine.
                    Ce model sunt?
                    Cum sa le cer la magazin, vreun cod ceva?
                    "Sunt inofensiv dar gandul meu e criminal" - PARAZITII

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by mmkelemen View Post
                      A mea e din Iunie 2010 iar in cartea tehnica scrie ca sunt H11...
                      Nu m-am uitat la ele daca sunt diferite fata de ph1.
                      NU ai bece h11 ... sunt alt fel.
                      ... interiorul lor este mai haios ... dar scumpe in draci

                      Originally posted by jelly View Post
                      Cartile alea tehnice sunt la fel pentru toate modelele. Ma gandesc ca daca constructorul a schimbat tipul proiectoarelor or fii mai bune ce celelalte de pe ph 1. Search_me71 incearca sa schimbi doar sticla, te va costa mult mai putin. Bafta!

                      Search_me71 daca vrei sa iti schimbi becurile poate te ajuta asa ceva
                      http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eB...5654&viewitem=
                      Am cumparat deja un set de proiectoare de ph1
                      Misto becurile acelea cu led ... un linc din Bucuresti nu ai ?! ... m-ar interesa
                      Last edited by search_me71; 11 October 2010, 21:26. Reason: Automerged Doublepost
                      In cazul unui al III-lea razboi mondial, femeile ar primi puşti... iar bărbaţii puştoaice !
                      http://searchme71.blogspot.com/

                      Comment


                      • #12
                        Nu, din pacate doar linkul asta l-am gasit

                        Comment


                        • #13
                          Iata forma ciudata a becurilor din proiectoarele model ph2
                          Attached Files
                          "Sunt inofensiv dar gandul meu e criminal" - PARAZITII

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by mmkelemen View Post
                            Iata forma ciudata a becurilor din proiectoarele model ph2
                            dap ... astea sunt
                            nu-s becuri halogen
                            In cazul unui al III-lea razboi mondial, femeile ar primi puşti... iar bărbaţii puştoaice !
                            http://searchme71.blogspot.com/

                            Comment


                            • #15
                              Raspunsul dat de cei de la "Vocea Clientului" la intrebarea in legatura cu becurile din proiector:
                              ..."In legatura cu solicitarea dumneavoastra va informam ca becurile din proiectoare sunt de tipul H11, numai ca au alta forma."...
                              Deci H11 sa fie.
                              Zilele urmatoare voi desface un proiector sa ma conving ca are mufa identica cu un bec H11.
                              Attached Files
                              "Sunt inofensiv dar gandul meu e criminal" - PARAZITII

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google