Noua Dacia Logan(Intrebari)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Noua Dacia Logan(Intrebari)

    Salutare all sunt nou pe aici si as avea cateva intrebari?
    In primul rand recunosc ca nu prea m-am uitat pe acest forum dar sunt curios de un lucru eu in viitorul apropiat voi inplini 18 ani si as dori sa imi achizitionez si eu un logan ^_^ din 2010-2011 de preferat din 2011 si as avea si eu urmatoarele intrebari care sunt diferentele inafara de cele estetice la noul logan fata de vechiul logan ... ma refer la cele din 2004-2008

    Adica diferente la confort si placerea de a conduce(servodirectie),stabilitate ...etc.

    Acum as vrea sa imi cer scuze daca am deschis prost topicul si as vrea sa imi cer scuze daca pe acest forum mai exista un topic pe acesta tema ...in acelasi timp as aprecia un mesaj cu redictionarea catre acel topic.
    Multumesc Frumos!
    Last edited by vali007; 3 September 2011, 10:42.

  • #2
    simplu aceeasi marie cu alta palarie.este aceeasi masina restilizata in rest aceleasi piese cu exceptia articulatiilor care spun ei ca ar fi mai tari si tabla mai bine tratata

    Comment


    • #3
      Ambele modele sunt aproape identice , singurul lucru care le desparte sunt redesenarea interiorului si exteriorului si lipsa barii stabilizatoare care nu au mai pus-o pe PH2

      Si un link http://www.loganclub.ro/forum/logan_...h2-t12405.html
      sigpic

      Comment


      • #4
        o alta observatie la ph2 portbagajull este putin mai mare decat la ph1
        O viata avem Români si o cinste!Desteptati-va ca am dormit destul!

        Comment


        • #5
          multumesc frumos de raspunsuri si de link

          Comment


          • #6
            Originally posted by ALO68 View Post
            o alta observatie la ph2 portbagajull este putin mai mare decat la ph1
            mie nu mi se pare.nu te contrazic dar de ce e mai mare ca e acelasi sasiu aceleasi aripi spate?

            Comment


            • #7
              asa au spus cei de la Dacia.......o sa caut sa-ti trimit daca nu crezi
              O viata avem Români si o cinste!Desteptati-va ca am dormit destul!

              Comment


              • #8
                Portbagajul are tot 510l ca si logan ph1 (scrie pe site-ul dacia).

                Comment


                • #9
                  ceea ce mi-ai trimis tu nu spune altceva si prima versiune are tot 510 l apatiu portbagal.tot ce s-a marit este lungimea deoarece barile au iesit putin mai in fata.ma si miram sa nu fi observat eu diferenta de spatiu in portbagaj.
                  PS nu are cum sa fie spatiu mai mult in portbagaj atat timp cat nu s-a umblat la caroserie

                  Comment


                  • #10
                    Daca te-ai hotarit ca prima masina sa fie logan atunci optează pentru un benzinar de prin 2009~ 2010 cu ac. Zic sa mergi pe ph 2 deoarece mașina e mai noua și încă nu a apucat sa ruginească ca cele de prin 2004~2005.

                    Bafta la cumpărături.

                    Comment


                    • #11
                      Ca si diferente intre Ph 1 si Ph 2 legate de confort :
                      -Ph1 are butoane cu impuls pe geamul soferului Ph2 N-are.
                      -Ph1 are Consum instantaneu pe CB Ph2 N-are.
                      - Ph1 N-are Reglaj Pe inaltime la Valoan Ph2 are
                      -ph1 are reglaj Lombar la scaune Ph2 N-are.
                      -Ph1 N-are filtru de polen Ph2 are (si chiar se simte).
                      Ambele au bara stabilizatoare (probabil versiune ieftine n-au la ph2)
                      Am schimbat de curand un Ph1 Ambition pe Ph2 Prestige si cam astea sunt diferentele.

                      Comment


                      • #12
                        Intentia mea este de a achizitiona un PH2 dar cu majoritatea dotarilor adica: ac,servo directie,abs + afu,computer bord,minim 2 Airbag acum sa vad si ce oferte imi aduce craciunul si deisgur mai imp daca o sa i-au carnetul din prima :-? oricum va multumesc frumos de informatii


                        nu scrie ingrosat , ca stiu sa citim si daca scrii normal .
                        Last edited by Cristi_Xp; 4 September 2011, 00:50.

                        Comment


                        • #13
                          Prioritatea nr. 1 pentru tine este obtinerea permisului!!!! Apoi iti iei si masina. Un ph2 in echiparea laureate are toate dotarile pe care le-ai enumerat tu.

                          Comment


                          • #14
                            Fiind prima ta masina, dupa obtinerea permisului de conducere, nu ar strica pentru inceput sa-ti iei un second-hand bine intretinut !
                            Dupa ce capeti ceva experinta (1-2 ani de condus), te poti gandi linistit si la achizitionarea unei masini noi !
                            Bafta !

                            Comment


                            • #15
                              eu as zice sa iei o masina cu motor mic si construita ca un tanc. daca abia faci 18 ani si abia iei permisul, inevitabil vei ajunge cu ea in stalp sau cu rotile in sus

                              glumesc.

                              ia cu incredere ph2 daca te sustine mos craciun. o sa te cam chinui cu parcarile la inceput, ca are poponetul mare, dar te obisnuiesti in timp.

                              spor la obtinut permisul.
                              internal combustionizer

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google