Conectare Telefon

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Conectare Telefon

    Am un logan facelift si un telefon lg optimus one,pot conecta telefonul la masina incat sa pot asculta muzica de pe el in boxele masinii?

  • #2
    Depinde daca telefonul are functia de modulator. Daca poate functiona la fel ca un modulator. Eu am un alcatel OT-710 si are aceasta functie.. alt fel eu nu am idee cum ai putea face asta!

    Comment


    • #3
      Daca are radioul bluetooth?
      Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

      Comment


      • #4
        ei dupa cum am zis am lg optimus one ,are android pe el,in masina am cd player din fabrica.ma gandeam ca pot la bricheta cumva

        Comment


        • #5
          Salut, daca ai avea player cu iesire pt usb sau auxiliar ar merge asa nu prea ai cum sa conectezi telefonul la playerul stock al masini
          HD-87-DLR

          Comment


          • #6
            ce treaba are cd-playerul cu bricheta...singura metoda ar fi daca ar avea modulator cum a zis si maestrulpiersic mai sus sau daca ar avea mufa de aux sau de usb...dar nu are...

            Comment


            • #7
              pai cred ca daca ar avea cablu de date ar merge nu? pentru ca la celalalt capat are mufa usb.. asta in cazul in care are cd-playerul port usb

              Comment


              • #8
                Un cd-player cu intrare aux la care conectezi cablul
                de la casti al telefonilui atentie! la ambele capete cablul
                sa aiba 2 jakuri tata

                Comment


                • #9
                  Hai ca m-ati facut curios.. deci daca tai boxele si in locul lor pun un jack si bag unul in casetofon si unul in telefon merge??

                  Comment


                  • #10
                    cum sa tai ma boxele ? stai ma omule linistit, playerul de fabrica n-are nici "aux in" ca sa poti lega telefonul de el cu un cablu jack tata-tata, nici usb (care oricum n-ar fi putut face conexiunea cu telefonul, adica playerul sa citeasca mp3 de pe telefon sau de pe cardul acestuia) care sa primeasca un stick.
                    Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                    Comment


                    • #11
                      al meu are ca nu e casetofonul din fabrica;) am alt casetofon

                      Comment


                      • #12
                        @DaniJurma cu Cd-playerul Original nu poti face nimic din ce vrei tu ... Daca iti iei un Cd-player cu intrare USB sau Jack 3,5 mm poti asculta muzica de pe telefon in masina !

                        Androidul nu are nici o aplicatie casa sa faca munca unui modulator ...

                        Comment


                        • #13
                          Buna ziua,

                          Stiu ca nu s-a scris demult pe aceasta tema aici, dar nu stiu unde gresesc....

                          Am LOGAN din 2018 cu Radio CD 2DIN 4x15W MP3 cu satelit de comanda pe volan, priza Jack, USB, Bluetooth®, audio streaming si am avut pana nu demult un telefon SMSUNG Galaxy J3 (2016) care se conecta prin Bluetooth foarte bine la radioul masinii. Acum am tot un SAMSUNG GALAXY dar A20e care nu vrea nici in ruptul capului sa se conecteze cu radioul masinii. Se conecteaza cu toate dispozitivele, inclusiv cu vechiul samsung, dar cu radioul nu. Oare de ce? Sau dați-mi o solutie...oare daca iau un stick Bluetooth si il conectez la radio prin USB o sa mearga cu acesta. Apropo am incercat cu un J6 a unui coleg...si il vede fara probleme. Mentionez că stiu ca se conecteaza pana la 5 telefoane, dar nu am conectat todeauna doar unul, al meu care conduc masina....

                          Multumesc....

                          Comment

                          Working...
                          X
                          Anulare DPF
                          Politica de Securitate Google