Problema Logan Ph2!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Problema Logan Ph2!

    Salutare,am o problema cu planetara dreapta fata,knd iau viraj stanga-dreapta peste gropi sau denivelari imi troncane,dar daca o intorc pe asfalt drept sau suprafata dreapta nu zice nimic,am fost acum 1an la redac si au zis k asa fac toate k au directie hidraulica si de aia fac asa.In octombrie am ultima revizie si nu stiu ce sa fac,daca aveti ceva sugestii sau daca vi-se intampla si voua sa imi spune-ti sa stiu ce fac!va multumesc!

  • #2
    hidraulica? din cate stiu totul e mecanic, cel putin la 1.4-1.6.

    am un amic cu un ph2 si nu face asa...
    Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

    Comment


    • #3
      l-am chemat pe inginerul de acolo si asa a zis....m-al luat k imi da el o masina 9 sa imi arate k tot asa face si aia....dar luna viitoare ma duc peste ei si le fac mare tantam pt k sunt neseriosi!precizez k pe drum de tara pietrui cu gropi si toate cele fac aman2....!

      Daca ai chef de cearta du-te pe capu altcuiva!
      Last edited by 93mrs; 27 September 2011, 19:15. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • #4
        domnu inginer a vorbit prostii, nu a avut chef de munca, detin ph2 din 2009 si nu am simtit nimic sau sa aud ceva suspect....
        sigpic
        Experienta in asigurari de peste 5 ani.

        Comment


        • #5
          suna la vocea clientului si fa reclamatie nu exista asa face toate ei trebuie sa aduca masina asa cum a iesit pe poarta fabrici sau poti cere sa vina un inginer de la pitesti sa faca verificare
          ca doar nu ai cumparat masina si troncanea de noua

          Comment


          • #6
            cred ca ai dreptate!era foarte convingator in ceea ce spunea!mi-a zis un vecin ca s-ar putea sa fie caseta de directie!ma astept si la asta

            peste 1 saptamana am revizia si o sa le zic!
            Last edited by 93mrs; 27 September 2011, 19:48. Reason: Automerged Doublepost

            Comment


            • #7
              Am observat si eu in ultimu timp ca la denivelari se manifesta asa,mai exact cand virez pe un drum neasfalat(denivelat) si pun frana ....se aude ceva in planetare,in rest nu se simte nimic.Banuiesc ca urmatorul fenomen va fi sa trosneasca planetara ca la taxiuri).....de la demaraje,scarturi cred ca i se trage
              Alpine 9853r-> Audison->dls ms6a->full active
              -> Alpine v12 mrd-m605->jbl pb1220
              Silent Coat.

              Comment


              • #8
                cred ca ai dreptate!am cam fortat in ele,dar nu inteleg de ce pe suprafata dreapta nu fac la fel!precizez ca am masina de 3 anii!

                astept in continuare parerile si opiniile voastre!multumesc!
                Last edited by 93mrs; 27 September 2011, 20:08. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • #9
                  planetarele daca nu au avut burduful spart nu au de ce sa cloncane eu la masina de servici care este tot un logan din 2004 si cu multi km nu are nici pe dracu e clar ca este din alta parte succes si sa ne tii la curent

                  Comment


                  • #10
                    astept parerile voastre ,daca a mai patit-o cineva !

                    Comment


                    • #11
                      incearca sa schimbi service-ul! efectul descris pare a fi de la caseta de directie (pe drum fara denivelari este normal sa nu se auda nimic suspect). problema se poate rezolva in garantie (eventual du-te peste cei care ti-au spus ca este normal, solicita analiza pe masina impreuna cu personal de la fabrica)

                      Comment


                      • #12
                        pe 8 septembrie imi iasa masina din garantie si o sa ma duc sa le explic care e treaba,sa stii k asta cu caseta de directie mi-a zis-o multa lume!si cred k asta e!sper sa rezolv ceva...daca ar fii planetarele se schimba pe garantie?

                        Comment


                        • #13
                          93mrs 8 septembrie 2012? ca suntem in 28 septembrie 2011

                          Comment


                          • #14
                            8 octombrie imi cer scuze!

                            Tin sa precizez k fac reviziile la racari,nu la redac!pentru ca la racari pot sa stau langa masina sa vad toate lucrarile facute la ea!8 octombrie 2011!
                            Last edited by 93mrs; 28 September 2011, 20:25. Reason: Automerged Doublepost

                            Comment


                            • #15
                              Pana la planetare si caseta directie verifica ansamblul cap bara + bieleta directie, pivot, bieleta antiruliu, bucse brat.
                              La Racarii de Sus ce au zis mecanicii de troncaneala ?! La Redac au fost mesteri buni dar au plecat .
                              Incearca si la Automotor in Lapus.
                              Invingator nu este acela care are masina cea mai rapida, ci acela care refuza sa piarda !

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google