Cum dau fetele de usa,jos?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cum dau fetele de usa,jos?

    Am si eu o rugaminte.....indrumati-ma spre un topic unde se explica cum se scot fetele de portiera de pe spate la Logan PH2. Va multumesc.
    la bine si la rau, alaturi de loganul meu

  • #2
    Salut.
    Inainte de a face un thread nou,foloseste functia "search" si cand dai un titlu la thread,da-l mai sugestiv.
    "Cum dau fetele de usa,jos?"
    Ai un surub chiar sub acel capacel/ornament de unde tragi sa inchizi usa.Si mai ai unul la manerul de unde deschizi usa.Dupa ce demontezi acele suruburi tragi de fata de usa.Are cateva clipsuri.Prima oara va merge mai greu,deoarece e prinsa si in mastic.
    Poate te descurci,daca nu poate te ajuta altcineva cu ceva poze.
    Numai bine.
    Un Logan----YNG-----
    Numai bine.

    Comment


    • #3
      Sunt 2 suruburi unul la maner(de unde se deschide usa) si inca unul la maner unde tragi de usa!fata de usa este prinsa in clipsuri!o desfaci incet de la un capat si ai sa reusesti!

      Comment


      • #4
        Ceva de genu stiam si eu, doar ca am inteles ca de jur imprejur are un fel de silicon, sau ceva de genu si asta nu prea ar permite scoaterea fetei de portiera decat daca s-ar taia respectivul silicon, iar la punerea fetei la loc, ar ncesita schimbarea acestuia.
        la bine si la rau, alaturi de loganul meu

        Comment


        • #5
          Are cineva idee cum se dau jos manerele de plastic de la usi (plasticul gri de pe partea superioara a fetei de usa)?.....am tras in toate felurile si nu reusesc sa scot.

          Comment


          • #6
            Da,tragi puternic de sus sau de jos,de jos daca nu ma insel.
            Alpine 9853r-> Audison->dls ms6a->full active
            -> Alpine v12 mrd-m605->jbl pb1220
            Silent Coat.

            Comment


            • #7
              Originally posted by ktalyn28 View Post
              Da,tragi puternic de sus sau de jos,de jos daca nu ma insel.
              am tras...dar am avut senzatia ca se rupe ceva si m'am potolit )

              Comment


              • #8
                ies destul de greu,are niste cleme mai mari si deasta iese greu.
                Alpine 9853r-> Audison->dls ms6a->full active
                -> Alpine v12 mrd-m605->jbl pb1220
                Silent Coat.

                Comment


                • #9
                  Se vede aici unde sunt pozitionate clemele pe maner si tragi de ele, ca iasa pana la urma.
                  Attached Files

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by adi-GVA View Post
                    Se vede aici unde sunt pozitionate clemele pe maner si tragi de ele, ca iasa pana la urma.
                    multzam:d...

                    Comment


                    • #11
                      Siliconul nu trebuie musai inlocuit cred. Am dat jos, la mecanic ce-i drept, fetele usilor de doua ori, ca sa schimb geamurile si au fost puse la loc foarte bine, si stau la fel de bine doar in suruburile respective. Oricum mai au si niste cleme acolo care le ancoreaza.

                      Comment

                      Working...
                      X
                      Anulare DPF
                      Politica de Securitate Google