Este Cineva Care Face Stopuri Pe LED Si Pt Loganele Noastre Facelift?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    eu nu cred ca o sa ma trec la leduri... nici nu stiu de se tip sunt in triple... stiu ca cel de la al 3lea sstop e h11... cred... (cu piciorusele de contact in lateral, ca cele din proiectoare)...
    cat despre faruri, mi-a spus ca sunt legale cele "philips blue light"... eu auzisem de la unii k da, altii k nu... asa ca l-am intrebat pe el... "bai, d`alea am si eu" :P
    sigpic
    Show your car off in public, ride her hard in private...
    http://www.loganclub.ro/forum/nt_89_...1.html?t=38851

    Comment


    • #17
      In triple sunt becuri BA15S P21W , poti sa iti iei smd-uri cu 27/28 smd-uri sau cu 120smd-uri , si mai sunt si cele CREE (cel cu lupa in cap ) , vezi la userul mihai.85 ca are poze la el pe topic , si lumineaza fitza . Cele Cree sunt peste smd-uri si ca pret mai ieftine /comparativ cu cele de 120smd , setul de 2 pentru pozitie/stop frana sunt 140ron , marsarier 100ron , semnalizare 75ron bucata sau 100 (depinde de cati w sunt , 11/16) , ceata 100ron . Vezi ca si userul crististreulea are tot asa .

      Comment


      • #18
        ms mult de tot...;) cristi il am, dar cum dau de mihai.85? la search? sau unde?

        acu mi-am dat seama:P ms de info colegu`;)
        astea la primavara vreau sa le fac... momentan strang lovele de jenti)
        Last edited by phanes; 20 December 2012, 17:35. Reason: Automerged Doublepost
        sigpic
        Show your car off in public, ride her hard in private...
        http://www.loganclub.ro/forum/nt_89_...1.html?t=38851

        Comment


        • #19
          Si eu am asa ceva pe masina. Numai xenon si leduri si sunt f multumit. Am avut generatie mai veche si le am folosit 2 ani fara probleme. Acum am o generatie noua. Contacteaza crististreulea si te fericesti

          Comment


          • #20
            Originally posted by Nimeni View Post
            E la noroc cu lupele in faruri ;) . Legat de stopuri nu ai alta alternativa , decat sa iei becuri cu led , cele cu 27 smd . Daca cauti pe okazii gasesti cu 28/23ron becul , sau mai este varianta adoptata si de userul mihai.85 dar te costa mult mai mult . Eu personal o sa merg pe varianta bec cu 27 smd pentru stopuri si la faruri o sa merg pe varianta oferita de m.daniel .
            ganditiva de 2 ori cand veti cumpara acest tip de bec cu 27 smd pentru stop.daca vreti ceva cu led puternic cautati generatia High power sau cu led cree,ori variante care le are pe amandoua intr-un singur bec High power + led cree in capat cu lupa.
            cu 27 smd am avut eu la mine pentru marsarrier, erau mai chioare decat becurile clasice. ulterior le-am inlocuit cu bec cu un singur led cree de 5w si lupa.
            cele cu 27 smd sunt bune doar la audi care au day line in far.
            am atasat niste poze cu masina mea sa vedeti cum bate acest bec.
            PS nu este logan dar nu cred ca deranjeaza acest lucru tinand cond ca se vorbeste despre becuri cu led.
            prima poza este facut de pe scaunul din fata,fara lumini de pozitie aprinse.
            ultima poza este in spatele masini.
            Attached Files
            Last edited by mihai1205; 18 January 2013, 02:37.
            Noul Logan II 1.2 16V,75CP. Laureate
            Solenza 1.4MPI,75Cp
            Opel Astra G,Combi 1.7DTI 16V,75Cp

            Comment

            Working...
            X
            Anulare DPF
            Politica de Securitate Google