Problema Mers Inapoi

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Problema Mers Inapoi

    Salutare Loganistilor! Eu am un Logan ph2 1.6 16v si de cand l-am achizitionat ( anul trecut la 24.000 km, acutual 29.300) are o problema cu mersul inapoi...adica atunci cand trag de maneta sa intre in marsarier, se aprinde becul de mers inapoi, dar nu intra. Face ca si cum as baga-o in 1 viteza, adica nu simti acel noduletz sa zic asa. Dar, daca bag 1-a si mai apas odata pe ambreiaj, merge. Problema este ca ma supara aceasta problema pentru ca masina este din 2011 si are aproape 30.000 de km si deja are probleme. Ce se poate face sa repar aceasta problema. Masina inca mai este in garantie. Va multumesc.

  • #2
    Pai daca e in garantie te-ai gandit sa o duci la garantie ?
    sigpic

    Comment


    • #3
      mi-am facut revizia tehnica in februarie, si nu au constatat nimic. I-am spus tatalui meu sa le transmita, iar el a spus ca nu e problema ca apesi de 2 ori pe ambreiaj si se rezolva...

      Comment


      • #4
        Credeam ca numai la 1,4 e problema asta cu R-ul nesincronizat.

        Comment


        • #5
          si la 1.6 mpi e problema. calci ambreiajul apoi ii dai drumul putin si nu mai agata.

          Comment


          • #6
            Da pe principiul "asa fac toate". Eu fac cam asa :
            Ex: sunt in tr.3, franez, apas ambreiajul, o scot pe liber, eliberez ambreiajul, apas iar si bag in marsarier si intra fara probleme.

            Comment


            • #7
              Inca un thread inutil deschis.
              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

              Comment


              • #8
                imi cer scuze. rog un moderator sa il stearga. Va multumesc pt sfaturi.

                Comment

                Working...
                X
                Anulare DPF
                Politica de Securitate Google