Distributie Si Bielete Ph2

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Distributie Si Bielete Ph2

    salut
    am un laureate 1.4 din 2010
    de curand am fost sa schimb uleiul si filtrele si in urma unei verificari scurte mecanicul a descoperit joc la roti(dreapta mai mult si stanga foarte putin)si a ajuns la concluzia ca trebuiesc schimbate bieletele de directie cu totul.
    initial nu m-i s-a parut asa grav pana in momentul in care am aflat pretul pieselor
    940 lei piesele cica de origine dar daca ma hotarasc are el pe nustiu cine pe la uzina si ca poate sa-mi faca rost de bielete cu maxim 700 lei
    problemele sunt urmatoarele deoarece am inteles ca pe ph au cam schimbat diferite piese si nu sunt la fel ca la modelul anterior:
    1-se potrivesc acele bielete lemforder de pe piesenet.ro ca am inteles tot de pe forum ca se merita mai mult decat sa platesti pretul exagerat pt piesele de origine doar pt faptul ca sunt denumite piese de origine
    2-mai trebuie sa schimb si distributia si aici este o problema si mai mare ca si aici desteptii de la dacia au schimbat piesele si chiar nu stiu ce sa cumpar si mai ales ce ar fi bine sa schimb ca tot de la mecanic am inteles ca e vreo 500 lei distributia pt modelul meu
    astept niste pareri si opinii de la altii care detin logan din 2010 si mai nou pana la logan 2 si care au schimbat bielete si distributia la ph 2 ca sa ma lamuriti si pe mine ca sa stiu ce am de facut ca sa nu ma tepuiasca vreun mecanic din asta cu gura mare
    multumesc

  • #2
    Avem topic dedicat distributiei , iar despre problemele directiei propun sa discutam aici.
    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

    Comment

    Working...
    X
    Anulare DPF
    Politica de Securitate Google