Intrebare Senzori De Parcare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Intrebare Senzori De Parcare

    mi s-au stricat senzorii de parcare, as putea gasi undeva numai senzorii din bara? se potrivesc de la un kit la altul? eu m odelul cu afisaj cu liniute si distanta in mijloc nu stiu numele, si un pret cam cat m-ar ajunge 4 bucati sau macar 2

  • #2
    I-ai verificat pe ai tai ? poate e vorba de ceva fire intrerupte. La cat e un kit mai ieftin ca aici , nu cred ca gasesti doar senzorii sa ii schimbi. Insa tu poti cauta pe la magazine auto, desi nu cred ca gasesi. Dar cum ziceam poate ii poti repara pe ai tai, sau cumperi alt kit, ceva mai calumea.

    Comment


    • #3
      Originally posted by Toorop View Post
      I-ai verificat pe ai tai ? poate e vorba de ceva fire intrerupte. La cat e un kit mai ieftin ca aici , nu cred ca gasesti doar senzorii sa ii schimbi. Insa tu poti cauta pe la magazine auto, desi nu cred ca gasesi. Dar cum ziceam poate ii poti repara pe ai tai, sau cumperi alt kit, ceva mai calumea.
      meseriasul de tata a dat cu spatele intrun gardulet cu tot cu senzori si a stricat doi unu a sarit negrul ala de pe el e gri si unu e zgariat, o sai mai gadil eu exact asa am si eu mi-a dat cineva ca nui mai folosea si eu abia imi luasem masina si imi prinsesse bine ca am evitat multe obstacole cu spatele cand am cumparat masina nu eram obisnuit cu ea
      Last edited by opreamarian85; 18 May 2014, 00:04.

      Comment


      • #4
        Eu am luat de pe "ibei" cu 6 euro, transport inclus. La noi găseşti modelul respectiv, la vreo câteva zeci de lei. Concluzia : dacă nu ai norocul să aibă careva vreun senzor defect să îţi dea ţie ce ai nevoie, ia ceva nou şi ai scăpat de griji.

        Comment


        • #5
          Originally posted by 30_VLD View Post
          Eu am luat de pe "ibei" cu 6 euro, transport inclus. La noi găseşti modelul respectiv, la vreo câteva zeci de lei. Concluzia : dacă nu ai norocul să aibă careva vreun senzor defect să îţi dea ţie ce ai nevoie, ia ceva nou şi ai scăpat de griji.
          pe loganul vechi am avut senzori cu afisaj in oglinda aaia erau meseriasi astia nu prea am avut parte de ei, o sa caut de luna viitoare ca acum nu prea am timp sa ma ocup de masina

          Comment


          • #6
            Va solicit si eu parearea intr-o problema ... legata oarecum tot de asistenta la parcare ; sper sa nu se supere initiatorul topicului !
            Am achizitionat o camera de parcare, cu IR. Adincimea de montaj a acesteia este de cca. 4 cm. Oare credeti ca se poate monta fara probleme in locul marcat in poza ? Este destul spatiu acolo ?
            Multumesc !
            Attached Files
            Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

            Comment


            • #7
              o poti monta acolo linistit, tot acolo s-ar putea sa o montez si eu

              Comment


              • #8
                Eu as pune-o mai jos putin , chiar deasupra numarului sa nu o atinga cineva in parcaree.

                Comment


                • #9
                  Mai jos nu se poate pune ...pur si simplu nu exista loc ! Singura optiune este in locul marcat ; singura nedumerire era legata de adincimea de montaj ...
                  Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

                  Comment


                  • #10
                    Daca mutati numarul mai jos? Locul marcat este cel mai inafara. Chiar acolo mi-a atins cineva masina in parcxare si am o usoara adancitura.

                    Comment


                    • #11
                      Din cunostintele mele, tu ai sandero, iar fratelo a pus o poza cu un logan. Deci exista diferente de contructie.
                      sigpic

                      Comment


                      • #12
                        Mutarea numarului mai jos si amplasarea camerei deasupra acestuia are cateva inconveniente... Numarul nu mai este iluminat corect ; camera nu mai functioneaza corect noaptea (primind lumina de la lampa numarului) ; camera este mai expusa murdaririi pe timp umed ...
                        Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

                        Comment


                        • #13
                          Dacă ma gândesc mai bine aveți dreptate, însă e mai ferita de șocurile celor care nu știu parca. Prietencutine, bara e cam la fel. Ma refer strict la zona aia.

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by Fratello View Post
                            Va solicit si eu parearea intr-o problema ... legata oarecum tot de asistenta la parcare ; sper sa nu se supere initiatorul topicului !
                            Am achizitionat o camera de parcare, cu IR. Adincimea de montaj a acesteia este de cca. 4 cm. Oare credeti ca se poate monta fara probleme in locul marcat in poza ? Este destul spatiu acolo ?
                            Multumesc !
                            din cate imi aduc aminte acolo este o "intaritura" din plastic in spatele la bara, nu mai stiu exact, cred ca va trebui sa decupezi si din acea intaritura
                            live to ride

                            Comment


                            • #15
                              Multumesc de info !
                              ...dar am vandut acea camera si am achizitionat una incorporata in suportul de numar ! Nu prea mi-a suras ideea de ma pune cu freza pe bara ...
                              Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google