Vreau Sa Schimb Difuzoarele

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Vreau Sa Schimb Difuzoarele

    Salut baieti,
    Am un logan din 2012 si are din stoc CDplayer-ul cu bluetooth.
    As vrea sa am o calitate mai buna si un volum mai puternic.
    Nu am de gand sa schimb CDplayer-ul asa ca m-am gandit sa inlocuiesc difuzoarele.
    1. Schimbarea difuzoarelor va avea vreun efect? Se va simti diferenta de calitate/volum al sunetului ?
    2. Ce tip de difuzoare imi recomandati? nu vreau sa aduc nici o modificarea masinii. Deci trebuie sa ma incadraz in spatiul alocat difuzoarelor de 13cm.
    3. Sa se incadreze intr-un buget de 100-120 ron/pereche.

    Daca doriti cu devarat sa ma ajutati, va rog sa imi raspundeti cat mai clar si detaliat.
    Va multumesc.


    PS: Mai am un subiect pentru voi, dar dupa ce il rezolvam pe asta.
    Attached Files

  • #2
    eu mi-am pus niste sony xplod si se simte o diferenta in bine dar sa nu te astepti la cine stie ce.

    Comment


    • #3
      la 100 de lei perechea nu o sa ai cine stie ce calitate

      Comment


      • #4
        niste pioneer la 250 perechea este ok parerea mea!

        Comment


        • #5
          Eu recomand Hertz Dieci. Mai ieftine decat Sony, dar net superioare !
          Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

          Comment


          • #6
            Am inteles de la un prieten, ca daca vreau sa se simta o diferenta cu cdplayerul stoc, sa iau diste difuzoare sistem ... ceva cu tweeter separat ...
            Ar fi ok ?

            Comment


            • #7
              Fratello: Sunt mai scumpe cu mult decat sony.
              Dku: In bugetul acesta nu trebuie sa ai asteptari prea mari. Oricum orice set ai alege in nu o sa fie foarte mare diferenta.
              MY CLA

              Comment


              • #8
                Mea culpa ... am zis Sony, dar ma refeream la "niste pioneer la 250 perechea este ok parerea mea!"
                Hertz Dieci sunt 230 lei. Daca tot se intentioneaza schimbarea celor stock (care nu sunt chiar "petarde"), macar sa se faca un upgrade ...nu doar schimbare de dragul schimbarii !
                Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

                Comment


                • #9
                  Cele stock au un bass placut, dar incep sa distorsioneze la volum destul de mic. Oricum daca nu schimba cd playerul nici cu dieci nu va fi foarte mare diferenta. Eu am tot hertz, dar sistem si se aud decent pe un pioneer...
                  MY CLA

                  Comment


                  • #10
                    Nu vreau sa schimb Cdplayerul petntru ca folosesc foarte mult carkitul ... stiu ca sunt si casetofoane care permit asta .. dar de ce sa ma leg la cap fara sa ma doara ..
                    Asa ca optez sa fac un upgrade doar la difuzoare.
                    Am inteles ca bugetul de 120 pica din start ...
                    Bun.
                    Deci la un 250 - 300 ce pot pune pentru o imbunatatire semnificativa?

                    Comment


                    • #11
                      Pe langa Hertz :
                      -http://www.be-loud.ro/produse/Difuzoare-auto/DLS/Performance/Classic-125/
                      -http://www.be-loud.ro/produse/Difuzoare-auto/Alpine/Custom-Fit/SXE-1325S/
                      Cel putin eu pe acestea le-am "spicuit" de pe sub-forumul dedicat : http://www.loganclub.ro/forum/c_e_security-f15.html
                      Personal as merge pe Hertz.... Bafta !
                      Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

                      Comment

                      Working...
                      X
                      Anulare DPF
                      Politica de Securitate Google