Probleme Difuzor Portiera

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Probleme Difuzor Portiera

    Buna seara !

    Am si eu o problema cu difuzorul de pe portiera stanga, am remarcat ca se intrerupe, cand se aude.. cand nu se aude.. am umblat setarile playerului, nu este de acolo.
    Daca se duce difuzorul nu ar fi mare problema, imi e teama mai mult sa nu faca vreun scurt ceva..Ar exista posibilitatea asta ?
    Ce ma sfatuiti ?

  • #2
    Vezi sa nu fie intrerupte cablurile pe undeva si inverseaza difuzoarele intre ele sa vezi daca se aude tot in partea aia.
    Daca sunt difuzoarele te ajut eu cu niste difuzoare stock la pret bun.
    MY CLA

    Comment


    • #3
      Chestia asta o patesc si eu de cativa ani, si tot pe partea stanga. La mine se intrerupe doar cand este la volumul 1, dupa ce dau mai tare nu mai face asa, functioneaza normal.

      Comment


      • #4
        Scoate si baga iar piciorusele la dif, se oxideaza uneori si nu mai fac contact bine.

        Comment


        • #5
          Multumesc tuturor de reply !
          Vad ca e pe toane cand face asa cand nu face asa ,voi incerca pt inceput cu scosul si bagatul mufelor..

          Comment


          • #6
            Ai reusit ceva pana la urma?

            Comment


            • #7
              Masina e ph1 sau ph2? La ph2 se cam intampla sa se scurga apa pe fata de usa interioara si sa ajunga pe difuzor si sa il strice. Eu am shimbat deja doua difuzoare la usa de la sofer. Se rezolva acoperind cumva difuzorul sa nu mai ajunga apa in el. Fiecare bricoleaza cu ce are la indemana.

              Comment


              • #8
                Masina e Ph2, problema s-a rezolvat de la sine. Chiar merg cu volumul mai tare.. insa de cand au trecut gerurile a disparut problema...

                Comment


                • #9
                  Sa fi fost un condens pe undeva? Oricum, e recomandat sa verifici mufele de pe difuri. Sau chiar cablurile alea, ca au folosit un fir de zici ca-i ata de papiota ) La mine se topise lita din fire, inca nu stiu motivul. Ulterior am schimbat tot ce tine de audio de pe lighean.

                  Comment


                  • #10
                    Auci ! Suna destul de nasol ... imi recomanzi sa-mi bag eu nasul pe acolo sau sa dau o fuga pana la un electrician ?

                    Comment


                    • #11
                      Pai, mare teorie nu e sa scoti difurile afara si sa verifici piciorusele alea, sa faca contact bine. Sunt de proasta calitate, atat materialele cat si manopera )

                      Comment


                      • #12
                        Mai exista si cazuri in care se dezlipesc/rup firele flexibile care fac legatura intre borne si bobina dif. Ar trebui demontat si masurat cu un ohmetru. Daca nu te pricepi, e mai bine sa mergi la un electrician.
                        My Ride sigpic

                        Comment

                        Working...
                        X
                        Anulare DPF
                        Politica de Securitate Google