Comenzi Ptr PH2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Comenzi Ptr PH2

    Comenzi pentru PH2, cat timp a durat sosirea, in functiue de ce optionale, culori,pret
    39
    foarte multumit
    25.64%
    10
    multumit
    41.03%
    16
    nemultumit
    20.51%
    8
    fara cuvinte
    12.82%
    5

    The poll is expired.

    AG-73-BAR garib1973@yahoo.com

  • #2
    Am postat acest subiect ca toti cei care au de gand sau deja au comandat si cumparat sa notifice comanda , sa anunte ca sa stim cu toti ,sa evaluam timpul de asteptare in functie si de optionalele masinilor cat si mai mult de culoarea respectivei.
    Cred ca este bine de stiut cat trebuie asteptat,ptr a nu pati ca subsemnatul,de a fi in concediu cu masina veche inca visand la Loganul cel nou care trebuia sa isi faca rodajul..\

    Deci incep eu:
    Logan ph2 1.6 Laureate GPL culoare Bleu Electrique +ABS
    comandat 22.Iulie......Dealer 9-10 sept.....Vocea Clientului 30 sept....Actualmente
    in Dcaia break 2001....

    Si sa nu fim rautaciosi....August a fost luna de remont la DACIA....
    deci va astept la "postat".
    AG-73-BAR garib1973@yahoo.com

    Comment


    • #3
      Mie mi-a venit dupa o saptamana dupa ce l-am comandat, il aveau pe stoc exact ceea ce am cerut eu, PH2 1.4MPI, Preference,Gris Basalte,ABS, am avut noroc ca daca nu aveam ce astepta dupa ei.
      sigpic

      Comment


      • #4
        Logan Laureate Phase 2 Gris Platine. Eu am cerut cu toate optionalele posibile si motor 1.6, dar ar fi trebuit sa astept pana in septembrie, asa ca mi s-a spus ca este in fabricatie deja un 1.4 fara airbaguri laterale, in rest cu tot ce am cerut.
        Am dat ok-ul pentru comanda pe 23.07 si pe 29.07 am ridicat masina.

        Comment


        • #5
          Dacia Logan Ph2 Laureate - 1.4MPI - ABS+AFU - Gri platine
          Comandat 11 Iulie - platit avans 5000Ron Delarul imi spune la acea data ca masina va veni la sfarsitul lunii August. O greseala a mea e ca nu m-am uitat in avizul de plata unde data limita a livrarii era 27 Septembrie. Dar de la sfarsitul lunii August imi tot sun delaru si ma suna sa ma tina la curent. Mi-a tot dat termene... Mi-a tot zis ca e in faza finala si asa am mai ajuns la un nou termen 15 Septembrie.

          http://www.youtube.com/watch?v=Uk1t2-tQXTU

          Comment


          • #6
            1.6 Preference comandat pe 8 septembrie termen livrarea 27.septembriecica vine si mai repede. Ramine de vazut.

            Comment


            • #7
              Ph2 1.4 laureate bleu marine ,fara nimic adaugat 2 sapt. (a durat mai moolt k am dat masina cu rabla si ...Acte etc...)
              dar daca dealeru are masina in parc poti sa o ridici si a 2 zi daca are ce vrei tu
              http://www.loganclub.ro/forum/my_ph2_x-t6809.html

              Comment


              • #8
                Logan ph 2, laureate 1.6 GPL + ABS, bleu electrique.

                am dat comanda pe 29 august.

                termen de livrare 08-11-2008 la VC si 01-11-2008 la dealer.

                Comment


                • #9
                  Originally posted by garib1973 View Post
                  Am postat acest subiect ca toti cei care au de gand sau deja au comandat si cumparat sa notifice comanda , sa anunte ca sa stim cu toti ,sa evaluam timpul de asteptare in functie si de optionalele masinilor cat si mai mult de culoarea respectivei.
                  Cred ca este bine de stiut cat trebuie asteptat,ptr a nu pati ca subsemnatul,de a fi in concediu cu masina veche inca visand la Loganul cel nou care trebuia sa isi faca rodajul..\

                  Deci incep eu:
                  Logan ph2 1.6 Laureate GPL culoare Bleu Electrique +ABS
                  comandat 22.Iulie......Dealer 9-10 sept.....Vocea Clientului 30 sept....Actualmente
                  in Dcaia break 2001....

                  Si sa nu fim rautaciosi....August a fost luna de remont la DACIA....
                  deci va astept la "postat".
                  Din cate am observat practic noi am dat comanda de acelasi tip de ph 2.

                  difera data comenzii.

                  dar termenele de livrare tind sa se apropie unul de altul.

                  eu sper sa se apropie al meu de al tau.

                  in principiu ar trebuii sa vina amandoua odata fiind acelasi lot de culoare si motorizare.

                  tie ce ti-au zis, in ce stadiu de fabricare e masina?

                  Comment


                  • #10
                    Raspuns pe 1 august de la VC....
                    Va multumim pentru increderea pe care ne-ati acordat-o apeland la serviciile noastre.

                    Referitor la solicitarea dumneavoastra va comunicam faptul ca termenul previzional de livrare a autoturismului cu cod VIN UU1LSDAFH40468572 este 30.09.2008. Va recomandam sa reluati legatura cu agent-ul dumneavoastra, IATSA CAMPULUNG, in preajma termenului indicat.

                    Termenul de livrare pentru un autoturism comandat in reteaua Dacia este alocat automat de sistemul informatic.

                    Acesta este influentat de factori multipli: intai de toate, programul de fabricatie este alcatuit pe loturi grupate in functie de culorile alese de clienti si de optiunile pe autovehicule.

                    Ulterior fabricatiei urmeaza etapa de transport a autovehiculelor de la sediul Automobile DACIA catre agentii autorizati.
                    Odata ajunse la concesionar, automobilele sunt inspectate cu minutiozitate, apoi urmeaza pregatirea de vanzare care include verificari mecanice precise pe care fiecare distribuitor le respecta.

                    Toate aceste etape pot aduce fluctuatii in termenul de livrare, nedorite dar, spunem noi, absolut necesare pentru a va oferi un produs si un serviciu la nivelul calitativ asteptat de dumneavoastra.

                    Ramanem deschisi in continuare pentru orice solicitari si sugestii in legatura cu produsele si serviciile oferite de firma noastra. Ne puteti contacta la adresa de e-mail vocea.Clientului@daciagroup.Com sau folosind formularul de contact de pe site-ul www.Dacia.Ro, ori la numarul de telefon 0248 500 000, fax 0248 500 076, de luni pana vineri intre orele 8-20 si sambata intre orele 8-16 . Ne puteti scrie si prin posta, la adresa: Automobile Dacia SA - Vocea Clientului Dacia, str. Uzinei nr. 1, Mioveni, jud. Arges, cod 115400

                    Cu stima,
                    Agent Servicii Client,
                    Florinela Stanisteanu
                    ...

                    De la dealer am vorbit la telefon pe 1 septembrie si au recunoscut ca nu stiu exact data si ca au recomandare oricum de la Dacia sa spuna mai tarziu termenul de livrare fata de cat ar fii real ca sa aiva o marja de eroare. Luni pe 15 trec un pic sa vad ce mai zic...
                    AG-73-BAR garib1973@yahoo.com

                    Comment


                    • #11
                      Tot in felul asta mi-au raspuns si mie.

                      oricum am observat ca nu exista o prea buna comunicare intre dealer si fabrica.

                      Comment


                      • #12
                        Laureate 1.6 - Bleu Electrique 4 sept semnat actele - 6 sept GOLANUL in fata blocului
                        Puteam sa il iau pe 5 sept dar am fost la serviciu ;)

                        Comment


                        • #13
                          Ce optionale ai avut pe el de a fost la dealer?

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by garib1973 View Post
                            Comenzi pentru PH2, cat timp a durat sosirea, in functiue de ce optionale, culori,pret
                            LAUREATE 1,6 16 V GRI COMET ,TOATE OPTIONALELE .Comandat si achitat 18.08.2008

                            Dealer initial 4 Septembrie , Vc 18.10.2008, dealer iar 18.09.2008.
                            Dupa cine sa ma iau !!!!!? Om vedea ....

                            Comment


                            • #15
                              Va rog sa discutati despre masinile comandate, nu de cele de pe stoc!
                              Cel mai nou proiect auto din România!
                              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google