Lucruri Care Nu Va Plac La Dacia Logan Facelift

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Amortizoare pe gaz posibil doar la motorul 1,6 16v, desi nu cred.
    Bara stabilizatoare la orice motor in afara de 1,4 MPI.
    Cel mai nou proiect auto din România!
    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

    Comment


    • Asa dar si prin urmare pot spune ca Loganul 2 este cu o clasa peste prima versiune. Am observat ca nici noul Symbol nu este prea departe de Loganul 2. Ce ar fi dat un pic de eleganta noului Logan ar fi fost bordul construit dintr-un material plastic moale la atingere cum se gaseste pe majoritatea noilor modele.

      Comment


      • Da... Un material moale si cald ca piureul de cartofi... Misto idee! Cam cat costa un amortizor pe gaz cu montajul inclus? Daca se monteaza mai coboara garda masinii?

        Comment


        • Originally posted by andrei View Post
          Pai ce vreti de la o masina low-cost? Mercedes la pret de Dacia?
          Nu ar fi fost rau sa aiba in dotari si asa ceva :
          - Faruri reglabile electric si cu Xenon
          - Oglinda parasolar pasager dreapta luminata
          - Scaune cu reglaje electrice
          - Clima bizonala
          - Sa fie decapotabila cu Hard Top .
          - Discuri frana si pe spate chiar si ventilate
          - Cutie viteze hidramata , sau macar semiautomata
          - Suspensie cu reglaj hidraulic al garzi de sol
          - Tapiterie din piele
          Stiu ca sunt vise , dar nici sa visam nu mai putem?
          , sunt cu ochii pe voi !
          :thumbsup:

          Comment


          • De visat se poate numai ca unii au pretentii ca la banii astia (7.000-10.000 euro) sa primeasca o masina cu motor si dotari de Mercedes si care sa aiba intretinerea ieftina, dupa cum vezi si tu. Trebuie inteles ca Loganul e o masina low-cost si la pretul asta nu trebuie sa ai pretentii de dotari sau altceva, ci doar ca mijloc de deplasare.
            Cel mai nou proiect auto din România!
            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

            Comment


            • Originally posted by andrei View Post
              Trebuie inteles ca Loganul e o masina low-cost si la pretul asta nu trebuie sa ai pretentii de dotari sau altceva, ci doar ca mijloc de deplasare.
              Ai pus punctul pe i ;)

              Comment


              • Eu am luat laureatul meu 1.4mpi prin programul rabla si nu mi-a placut deloc ca a trebuit sa iau una din ultimele masini ,cu o culoare pe care au gasit-o ei in stocurile lor.Daca banii si i-au luat pe toti,de la mine si de la guvern,de ce sa iau ceea ce le ramasese lor si nu culoarea dorita?E o magarie.In speranta ca cineva de la dacia urmareste ce scrie aici,le transmit:RUSINE!!!

                Comment


                • Bbogdan nu cred ca ai fost obligat sa cumperi o masina pe care nu ai vrut-o! Am trecut de era comunista cand venea masina colorata aleator.

                  Comment


                  • Ciudat . Tata si-a ales culoarea si dotarile cand si-a luat ph1 al lui prin prog rabla . Singurul lucru impus a fost sa fie cu AC - cica ecologic sau nu`sh ce draqu
                    1.6 MPi Icy White

                    Comment


                    • Facelift...Un fel de marketing aplicat periodic pe tot mapamondul,in multe domenii.Rezultatele sunt fie un succes rasunator si benefic sau un fiasco regretabil. In cazul automobilelor facelift-ul se realizeaza dupa clasa,un Mercedes va primi intotdeauna mai mult decat tanarul nostru Logan...Cred ca este deajuns pentru pretul Loganului ceea ce a primit,innoirea pare sa placa majoritatii,iar fabrica merita aprecieri pentru efort,este un pas inainte. Parerile se vor imparti intotdeauna in pro si contra,insa pariez ca Dacia va castiga,prin simplul fapt al aparitiei noului fata de vechi. Noii posesori vor fi incantati sa aiba un Logan mai "nou"...Am privit indelung noile schimbari si sincer,nu m-au impresionat prea mult,insa psihologic vorbind noul va atrage mereu prin simplul fapt ca este mai nou...

                      Comment


                      • Originally posted by SilviuDaniel View Post
                        Bbogdan nu cred ca ai fost obligat sa cumperi o masina pe care nu ai vrut-o! Am trecut de era comunista cand venea masina colorata aleator.
                        Cum numesti tu raspunsul celor de la dacia:nu mai avem decat un diesel albastru la programul rabla(constanta),
                        sau:singurul laureate pe benzina din programul rabla din tara care nu e albastru e unul alb la alta reprezentanta,dar o sa-l aducem daca doriti.
                        De ce nu se poate asa:avem 3199 de masini alocate,vine clientul si spune vreau un logan model cutare culoarea cutare cu motorizarea cutare.Mentionez ca e vorba de logan phase 2,nu kiss fm,nu loturi care nu se mai produc.Pur si simplu marketing de doi bani,iei ce mai gasesti in raft,pana se epuizeaza stocul.
                        Si daca eu m-am hotarat sa imi iau logan pe ultima suta de metri din motivele mele,odata ce am indeplinit conditiile pentru programul rabla,atunci si nu in a nu stiu cata faza,nu vad de ce sa nu primesc ceea ce doresc.Programul rabla nu spune "a 3198-a masina e acea masina si numai ea".Pe locul respectiv se poate trece orice masina din stoc sau care se poate fabrica.Asa cred eu ca trebuie sa fie.
                        Cat despre varianta alegerii unei alte marci,cred ca nu dau socoteala ce masina imi place mie.Si vezi cum se numeste thread-ul.Stiu ca e putin off-topic literal vorbind,dar ca fond e acelasi lucru.
                        Oricum,m-am bucurat ca i-a placut sotiei si nu am facut taraboi pe tema asta;totusi,impresia de "bagata pe gat " ramane.

                        Comment


                        • ...Si inca ceva:nu suntem in comunism,dar traim printre comunisti !O parte din ei sunt la marketing Dacia.

                          Comment


                          • Mai ales in parlament! Scuze de OFFTOPIC
                            I HAVE A !sigpic
                            fara linkuri externe in semnatura

                            Comment


                            • @bbogdan tot e bine ca ia placut sotiei . Altfel era mare problema, nevasta-mea avea niste culori fanteziste pt. Masina...

                              Comment


                              • @bbogdan: pt program era alocat un stoc limitat de masini; daca tu ai comandat masina mai tarziu, optiunile privind culoarea au fost limitate; mai important e sa fi multumit de motor, de buna functionare in general; daca te uiti si la alte marci, fiecare promotie se desfasoara in limita unui stoc, indiferent de marca; daca apuci sa comanzi mai la inceput ai mai multe optiuni; spre sfarsit, trebuie sa te multumesti ca ai mai prins promotia; un prieten a cumparat un golf 5 recent, profitand de reducerile aferente sfarsitului de cariera al modelului; fiindca a dorit climatizare automata si motorul de 1.6 benzina, a primit o masina alba cu clante si oglinzi negre, dintr un plastic modest; poti sa spui ca cei de la vw sunt comunisti?!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google