Logan Facelift Fara Bara Stabilizatoare...din Ianuarie Si Alte Versiuni

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Logan Facelift Fara Bara Stabilizatoare...din Ianuarie Si Alte Versiuni

    Versiunile Logan berlina care nu sunt echipate cu bara antirului sunt urmatoarele:
    -toate versiunile motorizare benzina 1,4 MPI(Ambiance, Preference, Laureate);
    -incepand cu ianuarie 2009, toate versiunile motorizare benzina 1,6 MPI(Ambiance, Preference, Laureate).
    Asta a fost comunicat printr-un e-mail de Vocea clientului.
    Pentru benzinare, ramine echipata cu bara stabilizatoare doar motorizarea de 1,6 16v.Este de-a dreptul scandalos ce se intimpla.Cei care si-au luat ph2 pina acum sa fie fericiti, cine stie ce vor mai scoate astia de pe masina.
    Multa lume, putini oameni...

  • #2
    Recomand celor de la Dacia sa nu intrerupa sirul elementelor scoase de pe Logan si sa inmaneze noilor proprietari : cheile , antena si certificatul de garantie in standart , restul sa fie la optionale sau deloc ! Putina rabdare si cred ca acolo se va ajunge.

    Comment


    • #3
      dar cu ajuta/incurca aceasta bara stabilizatoare? ca tot aud de ea si nu stiu ce face. cat despre eliminarea lor de pe modelele dacia, cred ca asta e inceputul. cine stie ce mai scot la noua generatie logan care e vorbas a fie lansata in 2010. poate o sa puna din nou jenti de 14, sau 13, si o sa mai mareasca pretul pentru asta
      Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

      Comment


      • #4
        bara stabilizatoare e aia care leaga bratul inferior (de fapt si singurul la modelul de punte fata al loganului/sandero-ului) stang de cel drept, ca sa limitree ruliul pe viraje. in sensul ac ruliul se limiteaza montand bara stabilizatoare, de aia-i si zice "stabilizatoare"...
        sa scoata si schimbatorul de viteze, scaunele sa le inlocuiasca cu tabureti, geamurile cu celofan si sa urce un pic pretul ca e criza mondiala...
        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

        Comment


        • #5
          ...si uite asa ajunge Dacia/Renault sa faca biciclete
          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

          Comment


          • #6
            adevarul e ca o bicicleta marca dacia mi-as lua. daca i-ar pune macar 2 roti pe 21" frane. si evident, sa nu imi ceara 10000 de euro pentru un metru de fiare

            cand a aparut ph2 am vrut sa schimb masina actuala. dar acum nu regret ca nu am schimbat-o, vazand 'reducerile' celor de la dacia, in ceea ce priveste echiparea masinilor
            Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

            Comment


            • #7
              cred ca ar fi bine sa puna un motoras mic mic si daca tot ramane lo sa ne dea cate un cal si sa ridice pretul ca ar fi hibrid

              Comment


              • #8
                ph 2 arata mai bine dar ce folos.probabil mai scot de pe ele pentru a reduce greutatea .le pregatesc de raliu.uite asa ph 2 e logan de cup standard.
                Welcome to the Club, We Have Jackets !

                Comment


                • #9
                  Ai vazut masina de raliu fara bara stabilizatoare? Sa scoata scaunele din spate, roata de rezerva etc )

                  Comment


                  • #10
                    masina fara bara stabilizatoare nu e "cup", ci e "cu p*** in sus" pe viraje interesant cum o lume intreaga incearca sa rigidizeze puntea fata si sa lasa spatele o idee mai moale pt un comportament cat mai bun al masinii pe viraje, numai dacia a descoperit secretul masinii cu puntea fata moale si cu puntea spate semirigida...o fi si aici vreun secret...poate le ttransforma in motostivuitoare si atunci e numa buna solutia aleasa de ei. e chiar ideala.
                    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                    Comment


                    • #11
                      Ce vi se parea voua Loganul barca pe viraje...sa vedeti acum yacht-ul Logan
                      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                      Comment


                      • #12
                        corect cum ziceti.eu ma refeream la eliminarea unor repere doar din punctul de vedere al greutatii.poate loganul are motor central sau spate si nu stim noi.
                        Welcome to the Club, We Have Jackets !

                        Comment


                        • #13
                          Daca tot se vorbeste atat de bara aia stabilizatoare, as vrea sa stiu pe ce versiuni era pusa, eventual din ce ani sa vad daca am si eu dinaia. Sau unde sa ma uit ca sa o gasesc. Multumesc.
                          Laureate 02.2005.

                          Comment


                          • #14
                            ai sigur ,sigur ca e ph1 si mai e si laureate.nu mai sta degeaba pe burta sub masina ca sigur ai.
                            Welcome to the Club, We Have Jackets !

                            Comment


                            • #15
                              o piesa in minus o cheltuiala in minus;)....masina ieftina....pana la urma o sa scoata si roata de rezerva
                              Am pierdut multe in viata,dar niciodata nu mi-am pierdut respectul fata de cei care-l merita!!

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google